|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен. |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылардың саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||
|
Тақырыбы |
8. Біздің Ата Заңымыз -Конституция. |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.5.1 Қазақстан Республикасы Конституциясының маңызын түсіндіру. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар Қазақстан Республикасы Конституциясының маңызын түсінеді. «Енбекқорлық және кәсіби біліктілік»
құндылығын қолдану; |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: «Мен ақылды баламын» сергіту жаттығуы Әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде атайды. Мыс: Мен Балнұр, білімді (образованная, educated). Топқа бөлу. QAZMATH платформасы арқылы https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ (оқушылардың вордқа дайын жазылған аты жөндерін қойып, оқушы санына байланысты 3-4 топқа бөлу) 1-топ. «Ақылдылар» 2-топ. «Әдептілер» 3-топ. «Шыншылдар» |
Сәлемдеседі. Оқу құралдарын реттейді. Психологиялық ахуал қалыптастырады Топқа бөлінеді Бөлінген топтары бойынша орындарына отырады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! |
Интерактивті тақта Оқулық Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары. QAZMATH платформасы |
||||||||||||||||
|
4 минут |
Өткен сабақты пысықтау. «Ашық микрофон » әдісі арқылы сөз тіркесі туралы алған білімдерін пысықтау.
3. Сыныптастарыңмен бірге қандай ортақ мақсат құрасыңдар? 4. Сыныпта қандай іс-әрекеттерді бірге атқарасыңдар? 5. Сенің ойыңша, өзін-өзі басқарудың мағынасы қандай? Дескриптор:
|
Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады. |
«Кітап» әдісі арқылы бағалау.
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 27 минут Сергіту сәті 3 мин |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Видео Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс. Конституция – бұл мемлекеттің негізгі заңы, жоғары заңдық күшке ие Ата Заң. 1-тапсырма. Топтық жұмыс «Жүзім шоқтары» әдісі арқылы 1-топ – ҚР азаматының құқытары; 2-топ – Конституция бізге не береді? 3-топ – Конституцияның маңызы
Дескриптор
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы. Әр жұпқа ҚР заңынан баптарды таратып береді
Дескриптор: 1. Төмендегі сызбада берілген Қазақстан азаматының құқықтарын оқып шығады 1б 2.Оның ішіндегі өзі қолданып жүрген құқықтарды атайды1б
«СЕРГІТКІШ ДОДОКАЭДР»
Қазақстан Республикасын қорғау – әрбір азаматтың қасиетті борышы.
3-тапсырма. Жеке жұмыс. «Жүзден жүйрік» әдісі «Ата заңым – қорғаным» тақырыбына эссе жазу. Максималды – 12 сөйлем, минималды – 5 сөйлем Дескрипторлар:
|
Қазақстан Республикасы Конституциясының бірінші бетінде бұл заңның кім және не үшін жасалғанын оқып, танысады, берілген тақырыптар бойынша кластер қорғайды.
Төмендегі сызбада берілген Қазақстан азаматының құқықтарын оқып шығады. Оның ішіндегі өзі қолданып жүрген құқықтарды атайды.
Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.
Ата заңым – қорғаным тақырыбына эссе жазу Конституцияның еліміздің азаматтары үшін маңызын суреттеу
|
«Кітап» әдісі арқылы бағалау.
«Кітап» әдісі арқылы бағалау.
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! «Кітап» әдісі арқылы бағалау.
|
Интерактивті тақта Оқулық дәптер Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары
Оқулық Дәптер
додокаэдр
Интерактивті тақта Оқулық дәптер
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 8 минут
|
Сабақты бекіту.Вордволл платформасы арқылы https://wordwall.net/ru/resource/81310834
Дескрипторлар: Сұрақтарға жауап береді -1б
Кері байланыс. «Киіз үй» әдісі арқылы
Үй тапсырма . Мәтінді түсініп оқы.
|
Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.
Өздері кері байланыс жасайды.
Үй тапсырмасын жазады |
«Кітап» әдісі арқылы бағалау.
Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. |
Интерактивті тақта Оқулық
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ, Біздің ата заңымыз
Ашық сабақ, Біздің ата заңымыз
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен. |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылардың саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||
|
Тақырыбы |
8. Біздің Ата Заңымыз -Конституция. |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.5.1 Қазақстан Республикасы Конституциясының маңызын түсіндіру. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар Қазақстан Республикасы Конституциясының маңызын түсінеді. «Енбекқорлық және кәсіби біліктілік»
құндылығын қолдану; |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: «Мен ақылды баламын» сергіту жаттығуы Әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде атайды. Мыс: Мен Балнұр, білімді (образованная, educated). Топқа бөлу. QAZMATH платформасы арқылы https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ (оқушылардың вордқа дайын жазылған аты жөндерін қойып, оқушы санына байланысты 3-4 топқа бөлу) 1-топ. «Ақылдылар» 2-топ. «Әдептілер» 3-топ. «Шыншылдар» |
Сәлемдеседі. Оқу құралдарын реттейді. Психологиялық ахуал қалыптастырады Топқа бөлінеді Бөлінген топтары бойынша орындарына отырады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! |
Интерактивті тақта Оқулық Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары. QAZMATH платформасы |
||||||||||||||||
|
4 минут |
Өткен сабақты пысықтау. «Ашық микрофон » әдісі арқылы сөз тіркесі туралы алған білімдерін пысықтау.
3. Сыныптастарыңмен бірге қандай ортақ мақсат құрасыңдар? 4. Сыныпта қандай іс-әрекеттерді бірге атқарасыңдар? 5. Сенің ойыңша, өзін-өзі басқарудың мағынасы қандай? Дескриптор:
|
Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады. |
«Кітап» әдісі арқылы бағалау.
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 27 минут Сергіту сәті 3 мин |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Видео Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс. Конституция – бұл мемлекеттің негізгі заңы, жоғары заңдық күшке ие Ата Заң. 1-тапсырма. Топтық жұмыс «Жүзім шоқтары» әдісі арқылы 1-топ – ҚР азаматының құқытары; 2-топ – Конституция бізге не береді? 3-топ – Конституцияның маңызы
Дескриптор
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы. Әр жұпқа ҚР заңынан баптарды таратып береді
Дескриптор: 1. Төмендегі сызбада берілген Қазақстан азаматының құқықтарын оқып шығады 1б 2.Оның ішіндегі өзі қолданып жүрген құқықтарды атайды1б
«СЕРГІТКІШ ДОДОКАЭДР»
Қазақстан Республикасын қорғау – әрбір азаматтың қасиетті борышы.
3-тапсырма. Жеке жұмыс. «Жүзден жүйрік» әдісі «Ата заңым – қорғаным» тақырыбына эссе жазу. Максималды – 12 сөйлем, минималды – 5 сөйлем Дескрипторлар:
|
Қазақстан Республикасы Конституциясының бірінші бетінде бұл заңның кім және не үшін жасалғанын оқып, танысады, берілген тақырыптар бойынша кластер қорғайды.
Төмендегі сызбада берілген Қазақстан азаматының құқықтарын оқып шығады. Оның ішіндегі өзі қолданып жүрген құқықтарды атайды.
Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.
Ата заңым – қорғаным тақырыбына эссе жазу Конституцияның еліміздің азаматтары үшін маңызын суреттеу
|
«Кітап» әдісі арқылы бағалау.
«Кітап» әдісі арқылы бағалау.
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! «Кітап» әдісі арқылы бағалау.
|
Интерактивті тақта Оқулық дәптер Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары
Оқулық Дәптер
додокаэдр
Интерактивті тақта Оқулық дәптер
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 8 минут
|
Сабақты бекіту.Вордволл платформасы арқылы https://wordwall.net/ru/resource/81310834
Дескрипторлар: Сұрақтарға жауап береді -1б
Кері байланыс. «Киіз үй» әдісі арқылы
Үй тапсырма . Мәтінді түсініп оқы.
|
Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.
Өздері кері байланыс жасайды.
Үй тапсырмасын жазады |
«Кітап» әдісі арқылы бағалау.
Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. |
Интерактивті тақта Оқулық
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















