|
Пәні: Қазақстан тарихы |
Мектеп: №28 орта мектеп |
|||
|
Күні: 24.10.17 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Балмуратова Айнур Болсыновна |
|||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||
|
Сабақ тақырыбы |
Бөкей хандығының құрылуы |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін мақсаттары |
Бөкей хандығының құрылуының себептері мен нәтижесін түсініп территориясын картадан көрсете алады. |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Тақырыпты түсініп оқи білуге, тарихи оқиғаларды саралай білуге үйрету.Тілін, сөздік қорларын дамыту, өз ойларын ашық жеткізе білуге баулу. Ұлтжандылыққа тәрбиелеу. |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар тақырыптың мағынасын біледі, түсінеді, өз ойларын дәлелдеуге, топпен жұмыс істеуге дағдыланады. |
|||
|
Қолданылатын әдіс- тәсілдер |
Сұрақ-жауап, топпен жұмыс, кесте толтыру. |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
География, әдебиет |
|||
|
Қолданылатын ресурстар |
интерактивті тақтаны қолдану, портрет, БАҚ материалдары, картабейнежазба көрсету. |
|||
|
7 модульдің қолданылуы |
АКТ Сыни тұрғыдан ойлау, білім беруде басқару және көшбасшылық |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
Мұғалім оқушылармен амандасады. Оқушыларды түгендеу, назарын сабаққа . Сыныпты үш топқа бөлу. әр топқа бағалау парағын үлестіру. Топ басшылары өз топ мүшелерін бағалап отырады. Үй тапсырмасын сұрау. Сұрақ-жауаптар, «Қашан? Қайда? Не болды? Нәтиже» деген кестедегі сұақтарға жауап беру арқылы кесте толтырады. Мұғалім үйге белірген тапсырманы пысықтап қорытындылайды. Талқылаудан кейін бүгінгі жаңа сабақпен сабақтастыру. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен мақсаттары таныстырылады. |
кесте |
||
|
Сабақтың ортасы
|
Интерактивті тақта арқылы «Бөкей хандығы» туралы көрсетілім. Бөкей хандығы туралы мұғалімнің қысқаша түсінігі және Бөкей хандығының территориясын картадан көрсетіп беру.
1.Топтарға тапсырма Т Төрт топқа зерттеуге белгілі бір тайпаны таңдату және мәтін тарату. Мәтіндегі деректі қолдана отырып, әр топ өз тайпасының көші-қон бағыттарын анықтайды және олардың территориялық орналасуын картадан көрсетеді. І топ – Қазақстанның Жайықтың оң жақ бетіне өтуінің негізгі себептері, Бөкей хандығының құрылуы ІІ топ – Жәңгір ханның билік басына келуі және әлеуметтік-экономикалық, саяси даму барысындағы өзгерістер. IІІ топ –Жәңгір ханның мәдени-ағарту саласындағы қызметі және Бөкей хандығының Қазақстан тарихындағы алатын орны. Бағалау. Әр топ өз жұмысын сынып алдында қорғайды. Топтап бір- біріне сұрақтар қойып, бірін-бірі бағалайды. 2. Тапсырма. Пікірсайыс 1. Қазақстанның Ресейге қосылуының пайдалы жақтары 2. Қазақстанның Ресейге қосылуының зардаптары. 3. сарапшы Бағалау. Мұғалім оқушылардың жауабын толықтырып, қорытындылайды, кері байланыс береді. 3.Тапсырма Ассосация
Жәңгір хан
|
Бейнежазба көрсету
А3 форматты қағаздар, карталар.
|
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс Үйге тапсырма |
Оқушылардан кері байланыс алу. Оқушыларды бағалау. Үй тапсырмасы: пар. 4. Бөкей хандығының құрылуы. Жәңгір хан. Бөкей хан реферат жазу.
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Бөкей хандығы" 8 сынып
Ашық сабақ "Бөкей хандығы" 8 сынып
|
Пәні: Қазақстан тарихы |
Мектеп: №28 орта мектеп |
|||
|
Күні: 24.10.17 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Балмуратова Айнур Болсыновна |
|||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||
|
Сабақ тақырыбы |
Бөкей хандығының құрылуы |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін мақсаттары |
Бөкей хандығының құрылуының себептері мен нәтижесін түсініп территориясын картадан көрсете алады. |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Тақырыпты түсініп оқи білуге, тарихи оқиғаларды саралай білуге үйрету.Тілін, сөздік қорларын дамыту, өз ойларын ашық жеткізе білуге баулу. Ұлтжандылыққа тәрбиелеу. |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар тақырыптың мағынасын біледі, түсінеді, өз ойларын дәлелдеуге, топпен жұмыс істеуге дағдыланады. |
|||
|
Қолданылатын әдіс- тәсілдер |
Сұрақ-жауап, топпен жұмыс, кесте толтыру. |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
География, әдебиет |
|||
|
Қолданылатын ресурстар |
интерактивті тақтаны қолдану, портрет, БАҚ материалдары, картабейнежазба көрсету. |
|||
|
7 модульдің қолданылуы |
АКТ Сыни тұрғыдан ойлау, білім беруде басқару және көшбасшылық |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
Мұғалім оқушылармен амандасады. Оқушыларды түгендеу, назарын сабаққа . Сыныпты үш топқа бөлу. әр топқа бағалау парағын үлестіру. Топ басшылары өз топ мүшелерін бағалап отырады. Үй тапсырмасын сұрау. Сұрақ-жауаптар, «Қашан? Қайда? Не болды? Нәтиже» деген кестедегі сұақтарға жауап беру арқылы кесте толтырады. Мұғалім үйге белірген тапсырманы пысықтап қорытындылайды. Талқылаудан кейін бүгінгі жаңа сабақпен сабақтастыру. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен мақсаттары таныстырылады. |
кесте |
||
|
Сабақтың ортасы
|
Интерактивті тақта арқылы «Бөкей хандығы» туралы көрсетілім. Бөкей хандығы туралы мұғалімнің қысқаша түсінігі және Бөкей хандығының территориясын картадан көрсетіп беру.
1.Топтарға тапсырма Т Төрт топқа зерттеуге белгілі бір тайпаны таңдату және мәтін тарату. Мәтіндегі деректі қолдана отырып, әр топ өз тайпасының көші-қон бағыттарын анықтайды және олардың территориялық орналасуын картадан көрсетеді. І топ – Қазақстанның Жайықтың оң жақ бетіне өтуінің негізгі себептері, Бөкей хандығының құрылуы ІІ топ – Жәңгір ханның билік басына келуі және әлеуметтік-экономикалық, саяси даму барысындағы өзгерістер. IІІ топ –Жәңгір ханның мәдени-ағарту саласындағы қызметі және Бөкей хандығының Қазақстан тарихындағы алатын орны. Бағалау. Әр топ өз жұмысын сынып алдында қорғайды. Топтап бір- біріне сұрақтар қойып, бірін-бірі бағалайды. 2. Тапсырма. Пікірсайыс 1. Қазақстанның Ресейге қосылуының пайдалы жақтары 2. Қазақстанның Ресейге қосылуының зардаптары. 3. сарапшы Бағалау. Мұғалім оқушылардың жауабын толықтырып, қорытындылайды, кері байланыс береді. 3.Тапсырма Ассосация
Жәңгір хан
|
Бейнежазба көрсету
А3 форматты қағаздар, карталар.
|
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс Үйге тапсырма |
Оқушылардан кері байланыс алу. Оқушыларды бағалау. Үй тапсырмасы: пар. 4. Бөкей хандығының құрылуы. Жәңгір хан. Бөкей хан реферат жазу.
|
|
||
шағым қалдыра аласыз













