|
Мектеп |
«Қырғауылды ауылындағы қазақ орта мектебі» КММ |
|
Бөлім: |
3-бөлім. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. «ЭКСПО-2017» |
|
Педагогтің аты-жөні, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Аман-Турлина Г.Т |
|
Күні: |
21.11.2024 |
|
Сыныбы: 9 В Қазақ тілі |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Болашақтың энергиясы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
9.2.6.1. белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана білу 9.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін (тезис) жазу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Болашақтың энергиясы тақырыбын меңгеру үшін оқылым стратегиясын тиімді қолдана біледі. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырпы, перифраз тәсілдері арқылы жинақы тезис мәтінін жазады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру 2 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу “Достық шеңбері” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. Бағалау парағын тарату. Ережесін таныстыру Оқушыларды түгендеу. |
Оқушылар бір-бірінің қолдарына ұстап, шеңбер құрады. Бір-біріне сәттілік тілейді. ұшақ билеті арқылы 4 топқа бөлінеді 1 –топ 2-топ 3- топ 4- топ |
Ынталандыру сөздері |
слайд
|
|
Өткен білімді еске түсіру 4 минут |
«ворд ол » платформасы арқылы сұрақтарды талдайды.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, егер көмек керек болса, топтан көмек сұрай алады |
Мадақтау, оқушыны ынталандыру сөздері ҚБ: жүйріксің!
|
«ворд ол » платформасы https://wordwall.net/ru/resource/67374157 Сұрақтар слайд |
|
Сабақтың ортасы 30 минут 1-тапсыр маға 20 минут |
Суреттер сөйлейді. Сабақ тақырыбын болжау. Тиімді сұрақтар: Болашақтың энергиясы туралы не білесіңдер? ЭКСПО-2017 көрмесі не үшін ұйымдастырылды деп ойлайсыңдар? Мұғалім сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады. Сабақта белсенді болу, ынтымақта болу маңызды. 1-тапсырма Топтық жұмыс Мәтінді оқып, оқылым стратегияларын тиімді қолданып талда. (Qr код арқылы әр топқа әр түрлі мәтін беріледі) . |
Суреттер арқылы сабақ тақырыбына болжау жасайды. Топтық жұмыс: Оқушылар топ болып QR код арқылы жасырылған мәтінді оқиды, тапсырма орындайды. Топтар шығып қорғайды. 1-топ ( танымдық оқылым стратегиясы) қос диаграмма әдісі 2-топ Зерделік оқылым стратегиясы (оқиға картасы әдісі) 3-топ көрсетімділік оқылым стратегиясы ( 4 бетті күнделік әдісі) 4-топ Сыни оқылым (SWOT талдау) |
Жалпы балл -6 Критерий: Оқылым стратегияларын тиімді қолданады Дескриптор: -мәтінді түсініп оқиды -1б -оқылым стратегиясын қолданады -1б -себебін талдайды -1б -салдарын анықтайды -1б -өз пікірін білдіреді -1б -шынайы өмірмен байланыстырады -1б |
слайд qr код қб суреттер постер маркер
|
|
2-тапсыр маға 10 минут |
2-тапсырма. Жұптық жұмыс Мәтін тыңдалады (видеоролик) Тыңдалған мәтіннен тірек сөздерді теріп жазады. Оқулықтағы 4-тапсырманы орындайды Тыңдалым және оқылым материалын пайдаланып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін тезис жазады. 1.Көтерілген мәселе,өзектілігі 2. Мақсаты 3.Өзіндік пікір,ой 4.Нәтиже, қорытынды Қарқыны жылдам оқушыларға негізгі тапсырманы уақытынан бұрын орындап бітсе, «ойшыл қалпақтар» қосымша тапсырма алып орындауына болады. Оқушылар тақырыпқа қатысты 4-5 сөзді таңдап алып, сөйлем құраауы тиіс. «Терминдер арқылы болжау» әдісі |
Оқушылар жұптасып, тезис мәтін жазады.
Ол тапсырманы орындаған оқушыларға жеңілдік купондары беріледі (саралаудың қарқын тәсілі қолданылады) |
Жалпы балл- 4 Критерийі: Жинақы мәтін тезис жазады Дескриптор: -тірек сөздерді жазады -1б -перифраз тәсілін қолданады -1б -автор ойын сақтайды -1б -тезис жазады -1б ҚБ: алғырсың»
|
https://youtu.be/yPW110prNzo?si=00qp9-yHTTo5Vq4R видео Слайд Жеңілдік купоны
|
|
Сабақ тың соңы Бекіту 5 мин Кері байла ныс бағалау 4 мин |
«Чат GPT-ді» қолданып, бүгінгі тақырыпқа қорытынды жаса. Мына сұрақтарды қамтып, ватсап чатқа жолда. 1-топ Болашақтың энергиясын қалай қолдана аламыз? 2-топ Болашақтың энергиясы сурет көзімен 3-топ Болашақтың энергиясы туралы 3 ақпарат 4-топ Болашақтың энергиясының тиімді тұстары
Сабақ мақсатына жеттік пе? Жету үшін қандай қадамдар жасадық? |
Мадақтау , талпындырушы сөздер. ҚБ:
|
Слайд Чат GPT |
|
|
Үйге тапсырма: 3 тапсырма ұсынылады.Оқушы өзі қалағанын орындайды 1. «ЭКСПО-2017 көрмесі – тұрақты дамудың биік үлгісі» 100 сөз эссе жаз. 2. Болашақтың энергиясы туралы презентация дайында 3. Бүгінгі сабақ бойынша 5 сұрақ әзірле. Кері байланыс «вастап арқылы» Сабақ бойынша алған әсерін, сұрағын мұғалімге жазып жолдайды. Оқушылар бағалау парағына өз ұпайларын есептеп шығарады. Мұғалім тыңдап, өз қорытынды бағасын шығарады. |
1-10 баллдық жүйе бойынша критерий мен дескрипторға сай, оқушылардың тапсырманы орындау деңгейіне қарай бағаланады. |
Слайд, бағалау парақтары стикерлер вастап |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Болашақ энергиясы 9 сынып
Ашық сабақ. Болашақ энергиясы 9 сынып
|
Мектеп |
«Қырғауылды ауылындағы қазақ орта мектебі» КММ |
|
Бөлім: |
3-бөлім. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. «ЭКСПО-2017» |
|
Педагогтің аты-жөні, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Аман-Турлина Г.Т |
|
Күні: |
21.11.2024 |
|
Сыныбы: 9 В Қазақ тілі |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Болашақтың энергиясы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
9.2.6.1. белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана білу 9.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін (тезис) жазу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Болашақтың энергиясы тақырыбын меңгеру үшін оқылым стратегиясын тиімді қолдана біледі. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырпы, перифраз тәсілдері арқылы жинақы тезис мәтінін жазады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру 2 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу “Достық шеңбері” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. Бағалау парағын тарату. Ережесін таныстыру Оқушыларды түгендеу. |
Оқушылар бір-бірінің қолдарына ұстап, шеңбер құрады. Бір-біріне сәттілік тілейді. ұшақ билеті арқылы 4 топқа бөлінеді 1 –топ 2-топ 3- топ 4- топ |
Ынталандыру сөздері |
слайд
|
|
Өткен білімді еске түсіру 4 минут |
«ворд ол » платформасы арқылы сұрақтарды талдайды.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, егер көмек керек болса, топтан көмек сұрай алады |
Мадақтау, оқушыны ынталандыру сөздері ҚБ: жүйріксің!
|
«ворд ол » платформасы https://wordwall.net/ru/resource/67374157 Сұрақтар слайд |
|
Сабақтың ортасы 30 минут 1-тапсыр маға 20 минут |
Суреттер сөйлейді. Сабақ тақырыбын болжау. Тиімді сұрақтар: Болашақтың энергиясы туралы не білесіңдер? ЭКСПО-2017 көрмесі не үшін ұйымдастырылды деп ойлайсыңдар? Мұғалім сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады. Сабақта белсенді болу, ынтымақта болу маңызды. 1-тапсырма Топтық жұмыс Мәтінді оқып, оқылым стратегияларын тиімді қолданып талда. (Qr код арқылы әр топқа әр түрлі мәтін беріледі) . |
Суреттер арқылы сабақ тақырыбына болжау жасайды. Топтық жұмыс: Оқушылар топ болып QR код арқылы жасырылған мәтінді оқиды, тапсырма орындайды. Топтар шығып қорғайды. 1-топ ( танымдық оқылым стратегиясы) қос диаграмма әдісі 2-топ Зерделік оқылым стратегиясы (оқиға картасы әдісі) 3-топ көрсетімділік оқылым стратегиясы ( 4 бетті күнделік әдісі) 4-топ Сыни оқылым (SWOT талдау) |
Жалпы балл -6 Критерий: Оқылым стратегияларын тиімді қолданады Дескриптор: -мәтінді түсініп оқиды -1б -оқылым стратегиясын қолданады -1б -себебін талдайды -1б -салдарын анықтайды -1б -өз пікірін білдіреді -1б -шынайы өмірмен байланыстырады -1б |
слайд qr код қб суреттер постер маркер
|
|
2-тапсыр маға 10 минут |
2-тапсырма. Жұптық жұмыс Мәтін тыңдалады (видеоролик) Тыңдалған мәтіннен тірек сөздерді теріп жазады. Оқулықтағы 4-тапсырманы орындайды Тыңдалым және оқылым материалын пайдаланып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін тезис жазады. 1.Көтерілген мәселе,өзектілігі 2. Мақсаты 3.Өзіндік пікір,ой 4.Нәтиже, қорытынды Қарқыны жылдам оқушыларға негізгі тапсырманы уақытынан бұрын орындап бітсе, «ойшыл қалпақтар» қосымша тапсырма алып орындауына болады. Оқушылар тақырыпқа қатысты 4-5 сөзді таңдап алып, сөйлем құраауы тиіс. «Терминдер арқылы болжау» әдісі |
Оқушылар жұптасып, тезис мәтін жазады.
Ол тапсырманы орындаған оқушыларға жеңілдік купондары беріледі (саралаудың қарқын тәсілі қолданылады) |
Жалпы балл- 4 Критерийі: Жинақы мәтін тезис жазады Дескриптор: -тірек сөздерді жазады -1б -перифраз тәсілін қолданады -1б -автор ойын сақтайды -1б -тезис жазады -1б ҚБ: алғырсың»
|
https://youtu.be/yPW110prNzo?si=00qp9-yHTTo5Vq4R видео Слайд Жеңілдік купоны
|
|
Сабақ тың соңы Бекіту 5 мин Кері байла ныс бағалау 4 мин |
«Чат GPT-ді» қолданып, бүгінгі тақырыпқа қорытынды жаса. Мына сұрақтарды қамтып, ватсап чатқа жолда. 1-топ Болашақтың энергиясын қалай қолдана аламыз? 2-топ Болашақтың энергиясы сурет көзімен 3-топ Болашақтың энергиясы туралы 3 ақпарат 4-топ Болашақтың энергиясының тиімді тұстары
Сабақ мақсатына жеттік пе? Жету үшін қандай қадамдар жасадық? |
Мадақтау , талпындырушы сөздер. ҚБ:
|
Слайд Чат GPT |
|
|
Үйге тапсырма: 3 тапсырма ұсынылады.Оқушы өзі қалағанын орындайды 1. «ЭКСПО-2017 көрмесі – тұрақты дамудың биік үлгісі» 100 сөз эссе жаз. 2. Болашақтың энергиясы туралы презентация дайында 3. Бүгінгі сабақ бойынша 5 сұрақ әзірле. Кері байланыс «вастап арқылы» Сабақ бойынша алған әсерін, сұрағын мұғалімге жазып жолдайды. Оқушылар бағалау парағына өз ұпайларын есептеп шығарады. Мұғалім тыңдап, өз қорытынды бағасын шығарады. |
1-10 баллдық жүйе бойынша критерий мен дескрипторға сай, оқушылардың тапсырманы орындау деңгейіне қарай бағаланады. |
Слайд, бағалау парақтары стикерлер вастап |
||
шағым қалдыра аласыз



















