Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Бөлшектерді біріктіру мен бұйымды безендіру
|
Бөлім: |
III |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Төлеубай Мәрия |
|
Күні:13.02.2025ж |
|
|
Сыныбы:6А |
Қатысушылар саны: 13 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бөлшектерді біріктіру мен бұйымды безендіру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.3.2-Әр түрлі конструкциялар мен материалдарды (тоқыма, табиғи және жасанды) қолдана отырып, бір өнім орындау. |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. 2.Топ ережесін еске түсіру. 3. «Киіз үй » Әдісі арқылы топқа бөлінеді.
«Сиқырылы қалпақ» әдісі арқылы психологиялық ахуал келтіру үшін тақтаға шығып сиқырлы қалпақты басқанда әдемі тілек айтылады, ұстаз өзі оқып беріп қыздарды жеке-жеке құшақтап шығады. |
Оқушылар амандасып, алдын ала дайындалған «Киіз үй» тақтадан бір киіз үйді талдап шыққан сөз арқылы топқа бөлінеді. Оқушылар алдыға шығып тақтадан сиқырлы қалпақты басады.
|
Жарайсыздар!! Керемет!!! Тілек айту, мақтау айту.
|
Презентация Слайд 1
|
|
|
Өткенге шолу 5мин |
«Бақа ойыны» арқылы өткен сабаққа шолу жасау. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақ тақырыбын түсінеді.
«Дүрбі» тақырып ашу
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады. |
Оқушылар өткен сабақты сұраққа жауап беру арқылы еске түсіреді. Ойлан , бірік, бөліс әдісі арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді
Оқушылар тақырыпты табады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады. |
Берілген әр-бір сұраққа дұрыс жауап .1 ұпай |
Слайд
|
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин |
Сіздер қарап отырғандай қуыршақтың нобайын салып, мата талданып қуыршақ құрылымы бөлек пішіліп, әр бөлшекті тігіп ішіне мақта салдық, енді бүгін әр бөліктерін біріктіріп тігіп қуыршақты безендіреміз.
|
Экранда берілегн материялды бойынша оқушылар Жаңа тақырыпты меңгеру.
Дискриптор: Құрылымын таниды
Оқушылар қауіпсіздік ережесін еске түсіреді. |
материалды мұқият қарайды.
Жарайсыздар! |
Презентация Слайд |
|
|
Сабақтың ортасы Топтық жұмыс. 10 мин.
|
Бейне жазба көрсетіліп жеке жұмыс беріледі.
|
Дискриптор: Қыздар жеке жұмысты жеке-жеке алдындағы заттармен жасап аяқтайды.
|
Осы жерде әр топ жақсы жасаған оқушыны атап «Үздік сімер» «Шебер саусақ» «Ойшыл шебері» мадақтау. |
Бейне жазба |
|
|
Топтық жұмыс 15 мин |
Топтық жұмыс Оқушылар топ бойынша жұмыс жасайды.
Екінші топ Ханышайым қуыршақ бөлшектерін біріктіріп безендіреді.жасайды
. |
Дискриптор: 1-топ:
Дискриптор: ІІ топ:
|
Топ бір-біпрін бағалайды
«Букет» әдісі бойынша бағалау Әр топ жасайтын бұйымдарын өзара бағалайды |
Құрал-жабдықтар
|
|
|
654 Сабақтың соңы Ой толғаныс. Кері байланыс 5 мин |
«Автобус бағалау» арқылы оқушылар тақтаға шығып өз сабақтарын түсінген деңгейде көрстеді.
|
Оқушылар сабақтан алған әсерін және көңіл-күйін Автобус бағалау арқылы бағалайды. |
|
Презентация Слайд
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ бөлгектерді біріктіру бұйымды безендіру
Ашық сабақ бөлгектерді біріктіру бұйымды безендіру
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Бөлшектерді біріктіру мен бұйымды безендіру
|
Бөлім: |
III |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Төлеубай Мәрия |
|
Күні:13.02.2025ж |
|
|
Сыныбы:6А |
Қатысушылар саны: 13 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бөлшектерді біріктіру мен бұйымды безендіру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.3.2-Әр түрлі конструкциялар мен материалдарды (тоқыма, табиғи және жасанды) қолдана отырып, бір өнім орындау. |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. 2.Топ ережесін еске түсіру. 3. «Киіз үй » Әдісі арқылы топқа бөлінеді.
«Сиқырылы қалпақ» әдісі арқылы психологиялық ахуал келтіру үшін тақтаға шығып сиқырлы қалпақты басқанда әдемі тілек айтылады, ұстаз өзі оқып беріп қыздарды жеке-жеке құшақтап шығады. |
Оқушылар амандасып, алдын ала дайындалған «Киіз үй» тақтадан бір киіз үйді талдап шыққан сөз арқылы топқа бөлінеді. Оқушылар алдыға шығып тақтадан сиқырлы қалпақты басады.
|
Жарайсыздар!! Керемет!!! Тілек айту, мақтау айту.
|
Презентация Слайд 1
|
|
|
Өткенге шолу 5мин |
«Бақа ойыны» арқылы өткен сабаққа шолу жасау. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақ тақырыбын түсінеді.
«Дүрбі» тақырып ашу
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады. |
Оқушылар өткен сабақты сұраққа жауап беру арқылы еске түсіреді. Ойлан , бірік, бөліс әдісі арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді
Оқушылар тақырыпты табады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады. |
Берілген әр-бір сұраққа дұрыс жауап .1 ұпай |
Слайд
|
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин |
Сіздер қарап отырғандай қуыршақтың нобайын салып, мата талданып қуыршақ құрылымы бөлек пішіліп, әр бөлшекті тігіп ішіне мақта салдық, енді бүгін әр бөліктерін біріктіріп тігіп қуыршақты безендіреміз.
|
Экранда берілегн материялды бойынша оқушылар Жаңа тақырыпты меңгеру.
Дискриптор: Құрылымын таниды
Оқушылар қауіпсіздік ережесін еске түсіреді. |
материалды мұқият қарайды.
Жарайсыздар! |
Презентация Слайд |
|
|
Сабақтың ортасы Топтық жұмыс. 10 мин.
|
Бейне жазба көрсетіліп жеке жұмыс беріледі.
|
Дискриптор: Қыздар жеке жұмысты жеке-жеке алдындағы заттармен жасап аяқтайды.
|
Осы жерде әр топ жақсы жасаған оқушыны атап «Үздік сімер» «Шебер саусақ» «Ойшыл шебері» мадақтау. |
Бейне жазба |
|
|
Топтық жұмыс 15 мин |
Топтық жұмыс Оқушылар топ бойынша жұмыс жасайды.
Екінші топ Ханышайым қуыршақ бөлшектерін біріктіріп безендіреді.жасайды
. |
Дискриптор: 1-топ:
Дискриптор: ІІ топ:
|
Топ бір-біпрін бағалайды
«Букет» әдісі бойынша бағалау Әр топ жасайтын бұйымдарын өзара бағалайды |
Құрал-жабдықтар
|
|
|
654 Сабақтың соңы Ой толғаныс. Кері байланыс 5 мин |
«Автобус бағалау» арқылы оқушылар тақтаға шығып өз сабақтарын түсінген деңгейде көрстеді.
|
Оқушылар сабақтан алған әсерін және көңіл-күйін Автобус бағалау арқылы бағалайды. |
|
Презентация Слайд
|
|
шағым қалдыра аласыз


























