|
Білім беру ұйымының атауы |
1 мектеп |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Бөлшектер мен пайыздар |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сағынған Д.А. |
|||||||||||||||
|
Күні: |
26.02.2025 |
|||||||||||||||
|
Сынып: 4 А |
Қатысушылар саны: 22 |
Қатыспағандар саны: 1 |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№114 сабақ. Бөлшектер. Пысықтау |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.15 бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайту алгоритмін қолдану 4.2.1.6 бөлімдері бірдей жай бөлшектері бар өрнектерді салыстыру |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлшектерді салыстырады, бөлімдері бірдей бөлшектерді қосып, азайтады |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Амандасу Оқушыларды түгендеу Психологиялық ахуал «Додекаэдр» әдісі Өткен тақырыпты пысықтау «Бөлшектерді еске түсіреміз» Үй тапсырмасы № 9 есеп
Жаңа тақырыпты ашу «Pazl» әдісі №1 есеп Мұздықтар – 24 064 000 м3 Өзендер – 2 120 м3 Көлдер – 176 400 м3 Топырақ ылғалдылығы – 16 500 м3Атмосферадағы су – 12 900 м3 24 064 000 > 2 120 2 120<176 400 16 500 < 176 400 16 500>12 90 №2 есеп. «Macbook» әдісі жұптық жұмыс
№3 есеп. Бөліктері боялған суреттер а)
1+ ә) 1+1+ №4 есеп «Қалқан» әдісі
ҚБ тапсырма Суреттегі фигуралардың бөлігін, боялған бөлігін тауып бөлшек түрінде жазу, бөлшектерді қосып азайту тапсырмасы №5 есеп «QR код» әдісі а) S-660 км t – 4 сағ v1 -90км/сағ v2-? км/сағ Шешуі: х-екінші мәшиненің жылдамдығы Vжақ. = V1+V2=90+x Vжақ.=S:t=660:4 (90 + x) = 660 : 4 90 + х = 165 х = 165-90 х = 75 км/сағ Жауабы: Екінші автокөліктің жылдамдығы- 75 км/сағ. №6 есеп «Асық шеңбері» әдісі 4+3 19 19 14 14 8 ЕБҚ №7 есеп Суретке сәйкес келетін бөлшектерді табады №8 есеп. Тапсырманы орында. Жұптық жұмыс
№9 есеп Ауызша есеп 15 жылдан кейін 2 есе болады
Үй тапсырмасы №10 есеп
Кері байланыс «Баскетбол» әдісі
|
Додекаэдр парақтарындағы сөздерді оқып, бір-біріне ізгі тілектер айтады
4 бөлікке бөлінген ыдысты тәттіге толтыра отырып бөлігін табады, бөлшек түрінде жаады
№9 мысалды оқып береді
Пазл бөліктеріндегі сұрақтарға жауап бере отырып жаңа тақырыптың атауымен, мақсатымен танысады
Сандық мәліметтерден теңсіздіктер құрастырады
Бөлшектерді салыстырады
Аралас сандарды жазады
Есептеулер жүргізеді, бөлімдері бірдей сандардың алымдарын қосып азайтып, дұрыс жауабын таңдайды
Берілген қима парақтағы фигураның неше бөлікке боялғанын тауып бөлшек түрінде жазып, азайтып қоса алады
Есепті теңдеу құру арқылы шығарады
Есептеулер жүргізеді
Бөлшектерді қосып, азайту амалдарымен орындайды
Бөлшектерді табады
Бөлшектің қосындысын табады, алынған бөліктері бояп шығады
Ауызша тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады Тапсырманы түсініп алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтаулар арқылы бағалау
ҚБ:
Дескриптор: Тапсырманы орындайды-1Б Қосынды түрінде жазады-1Б
Дескрипторы: Есептерді талдап, шығара алады-1Б
Сандық мәліметтерден теңсіздіктер құрайды-1Б
Дескриптор: Дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сандарды ажырата алады. -1Б Алымдары бірдей немесе бөлімдері бірдей жай бөлшектерді салыстыра алады, сан сәулесінде салыстыра алады.-1Б
Дескриптор: Суреттердегі бөлшектерді анықтай алады-1Б Сурет бойынша аралас сандарды жаза алады-1Б
Дескриптор: Дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сандарды ажырата алады. -1Б Бөлімдері бірдей жай бөлшектермен және аралас сан қосу және азайту амалдарын орындай алады.-1Б
Дескриптор: Есепті оқып, талдай алады-1Б Есептің шартын құрайды-1Б Есептің сұрағын анықтай алады; -1Б Теңдеу құрып шығара алады-1Б
Дескриптор: Дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сандарды ажырата алады. -1Б Бөлімдері бірдей жай бөлшектермен және аралас сан қосу және азайту амалдарын орындай алады.-1Б
Дескриптор: Бөлшектердің қосындысын табады-1Б Алынған бөліктерді бояйды-1Б
Дескриптор: Кестемен жұмыс жасайды-1Б Есепті шығарады-1Б
Дескриптор: Теңдеулерді шеше алады-1Б Тапсырманы өз бетінше орындайды-1Б
Баскетбол доптарын ұяшыққа салу арқылы кері байланыс жасайды
|
Сурет
4 бөлікке бөлінген ыдыс, тәтті, сызба қағаз
Интерактивті тақта
Оқулық Слайд
Оқулық
Суреттер Интерактивті тақта Дәптермен жұмыс
Пиццаның, тәтті тоқаштың бөлікке бөлінген парақтары
Кюар код парағы Формулалар жазылған плакат
Есептің сызбасы Интерактивті тақта Дәптер, оқулық
Суреттер
Кесте
Кері байланысқа арналған баскетбол суреті |
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ “Бөлшектер” 4 сынып
Ашық сабақ “Бөлшектер” 4 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
1 мектеп |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Бөлшектер мен пайыздар |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сағынған Д.А. |
|||||||||||||||
|
Күні: |
26.02.2025 |
|||||||||||||||
|
Сынып: 4 А |
Қатысушылар саны: 22 |
Қатыспағандар саны: 1 |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№114 сабақ. Бөлшектер. Пысықтау |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.15 бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайту алгоритмін қолдану 4.2.1.6 бөлімдері бірдей жай бөлшектері бар өрнектерді салыстыру |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлшектерді салыстырады, бөлімдері бірдей бөлшектерді қосып, азайтады |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Амандасу Оқушыларды түгендеу Психологиялық ахуал «Додекаэдр» әдісі Өткен тақырыпты пысықтау «Бөлшектерді еске түсіреміз» Үй тапсырмасы № 9 есеп
Жаңа тақырыпты ашу «Pazl» әдісі №1 есеп Мұздықтар – 24 064 000 м3 Өзендер – 2 120 м3 Көлдер – 176 400 м3 Топырақ ылғалдылығы – 16 500 м3Атмосферадағы су – 12 900 м3 24 064 000 > 2 120 2 120<176 400 16 500 < 176 400 16 500>12 90 №2 есеп. «Macbook» әдісі жұптық жұмыс
№3 есеп. Бөліктері боялған суреттер а)
1+ ә) 1+1+ №4 есеп «Қалқан» әдісі
ҚБ тапсырма Суреттегі фигуралардың бөлігін, боялған бөлігін тауып бөлшек түрінде жазу, бөлшектерді қосып азайту тапсырмасы №5 есеп «QR код» әдісі а) S-660 км t – 4 сағ v1 -90км/сағ v2-? км/сағ Шешуі: х-екінші мәшиненің жылдамдығы Vжақ. = V1+V2=90+x Vжақ.=S:t=660:4 (90 + x) = 660 : 4 90 + х = 165 х = 165-90 х = 75 км/сағ Жауабы: Екінші автокөліктің жылдамдығы- 75 км/сағ. №6 есеп «Асық шеңбері» әдісі 4+3 19 19 14 14 8 ЕБҚ №7 есеп Суретке сәйкес келетін бөлшектерді табады №8 есеп. Тапсырманы орында. Жұптық жұмыс
№9 есеп Ауызша есеп 15 жылдан кейін 2 есе болады
Үй тапсырмасы №10 есеп
Кері байланыс «Баскетбол» әдісі
|
Додекаэдр парақтарындағы сөздерді оқып, бір-біріне ізгі тілектер айтады
4 бөлікке бөлінген ыдысты тәттіге толтыра отырып бөлігін табады, бөлшек түрінде жаады
№9 мысалды оқып береді
Пазл бөліктеріндегі сұрақтарға жауап бере отырып жаңа тақырыптың атауымен, мақсатымен танысады
Сандық мәліметтерден теңсіздіктер құрастырады
Бөлшектерді салыстырады
Аралас сандарды жазады
Есептеулер жүргізеді, бөлімдері бірдей сандардың алымдарын қосып азайтып, дұрыс жауабын таңдайды
Берілген қима парақтағы фигураның неше бөлікке боялғанын тауып бөлшек түрінде жазып, азайтып қоса алады
Есепті теңдеу құру арқылы шығарады
Есептеулер жүргізеді
Бөлшектерді қосып, азайту амалдарымен орындайды
Бөлшектерді табады
Бөлшектің қосындысын табады, алынған бөліктері бояп шығады
Ауызша тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады Тапсырманы түсініп алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтаулар арқылы бағалау
ҚБ:
Дескриптор: Тапсырманы орындайды-1Б Қосынды түрінде жазады-1Б
Дескрипторы: Есептерді талдап, шығара алады-1Б
Сандық мәліметтерден теңсіздіктер құрайды-1Б
Дескриптор: Дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сандарды ажырата алады. -1Б Алымдары бірдей немесе бөлімдері бірдей жай бөлшектерді салыстыра алады, сан сәулесінде салыстыра алады.-1Б
Дескриптор: Суреттердегі бөлшектерді анықтай алады-1Б Сурет бойынша аралас сандарды жаза алады-1Б
Дескриптор: Дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сандарды ажырата алады. -1Б Бөлімдері бірдей жай бөлшектермен және аралас сан қосу және азайту амалдарын орындай алады.-1Б
Дескриптор: Есепті оқып, талдай алады-1Б Есептің шартын құрайды-1Б Есептің сұрағын анықтай алады; -1Б Теңдеу құрып шығара алады-1Б
Дескриптор: Дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сандарды ажырата алады. -1Б Бөлімдері бірдей жай бөлшектермен және аралас сан қосу және азайту амалдарын орындай алады.-1Б
Дескриптор: Бөлшектердің қосындысын табады-1Б Алынған бөліктерді бояйды-1Б
Дескриптор: Кестемен жұмыс жасайды-1Б Есепті шығарады-1Б
Дескриптор: Теңдеулерді шеше алады-1Б Тапсырманы өз бетінше орындайды-1Б
Баскетбол доптарын ұяшыққа салу арқылы кері байланыс жасайды
|
Сурет
4 бөлікке бөлінген ыдыс, тәтті, сызба қағаз
Интерактивті тақта
Оқулық Слайд
Оқулық
Суреттер Интерактивті тақта Дәптермен жұмыс
Пиццаның, тәтті тоқаштың бөлікке бөлінген парақтары
Кюар код парағы Формулалар жазылған плакат
Есептің сызбасы Интерактивті тақта Дәптер, оқулық
Суреттер
Кесте
Кері байланысқа арналған баскетбол суреті |
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз







–

























