Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары:
|
4.5.2.1 Жай
бөлшектердің құрылуын, салыстыру, қосу және азайтуды көрнекі
бейнелеу үшін жазық фигуралардың бөлігі және сан сәулесін
қолдану
4.2.1.6 Бөлімдері бірдей жай
бөлшектері бар өрнектерді
салыстыру
|
Басы:
Ұйымдастыру кезеңі: 7
минут.
|
Математика
сабағы
Оқушылармен
сәлемдесу!
Кезекші оқушыдан, оқушыларды
түгендеу
Оқушылардың зейінін сабаққа
аудару
Сабаққа дайынбыз ба?
көңіл – күйіміз қандай?
Түстер бойынша топқа
бөлу
Үй жұмысын
тексеру
Өткен сабақ бойынша
қайталау жұмысын жүргізу
95- бет 10
есеп
|
3 % жеңілдік
|
Жаңа баға
|
Теледидар – 96.000
тг
|
|
|
Тоңазытқыш – 123.000
тг
|
|
|
|
. Оқушылар
сәлемдеседі.
Кезекші оқушы сыныпты
түгендейді
Сабаққа назарын аударады
Көңіл – күйлерін білдіреді
Стикерлердің түстері бойынша топқа
бөлінеді
96.000 : 100 * 3 =
960 * 3 = 2.880 тг ( жеңілдік
)
96.000 – 2.880 =
93.120 тг ( жаңа баға )
123.000 : 100 * 3
= 1230 * 3 = 3.690 тг ( жеңілдік
)
123.000 – 3.690 =
119. 310 тг ( жаңа баға
)
|
Мұғалім
ұйымдастыру кезеңінде
белсенді
болған оқушыларға мадақтау сөз айтады: «Жарайсың!», «Бәрекелді!»
және т.с.с.
|
-
Слайд.
Оқулық
|
Ортасы. 30
минут.
|
«Ойлан, жұптас,
бөліс» әдісі
«Судың да, сұрауы
бар»
Мақалды тауып, оқып
түсіндіріп өтемін «ҚР экологиялық мәселесі » туралы айтып
өтеді.
|
Оқушылар
мәтінді пайдалана отырып,
Суреттегі
диаграммаға қарап пайыздарды салыстырады
51% > 23
%
23 %
>
11 %
11 %
<
15 %
15 %
<
23 %
|
Белсенді болған
оқушыларға мадақтау сөз айтады: «Жарайсың!», «Бәрекелді!» және
т.с.с.
Дескриптор:
-Пайыздарды
салыстыра алады
ҚБ: 1
балл
|
3.Слайдтағы ақпараттар.
|
|
Оқушыларға
дәптерін ашып бүгінгі күнді
жазады
Жаңа сабақты
түсіндіру
Балалардың назарын
диаграммаға аударады. Диаграмма нелерге
бөлінген?
Оны қалай айтуға
болады?
1-тапсырма.
Жұптық жұмыс
Мұғалім жұптарға
тапсырма парақтарын
таратады.
А) Суреттерге
қарап бөлшектерді
жазады;
Ә) Сандық
сәуледегі бірлік кесінділердегі берілген бөлшектерді салыстыру.
(тақтамен жұмыс)
2-тапсырма.
Топтық жұмыс
Әр топта
суреттерді бөліп беру. Олардағы көрсетілген бөлшектерді
салыстыру
1-топ бөлшектерді
жазады
2-топ
3-топ
4-топ
Әр топ өз
бөлшектерін жазады.
Топтардың
бөлшектерін пайдаланып теңсіздіктер
құрады
3-тапсырма. Жеке
жұмыс
Есіңде
сақта!
Алымдары бірдей екі
бөлшектің қайсысының бөлімі үлкен болса, сол бөлшек кіші
болады
Мұғалім
түсіндірмесі Алма бөліктері
арқылы
4-тапсырма жеке
жұмыс Жұмыс дәптерлеріне
орындайды
«Таза
ауа»
Терезелерде жазылған
бөлшектерді салыстырады
|
Дәптерлеріне бүгінгі
күнді жазады, тақырыппен
танысады
Оқушылар сұрақтарға
жауап береді
Оқушылар таратылған
қағаздағы суретке қарап бөлшектерді
жазады
Оқушылар тақтада
жұмыс жасайды
Топтар тапсырманы
мұғалім берген тапсырама және дескрипторларды, көрнекілік
деректерді және оқулық деректерін пайдалана отырып, талдайды.Топтар
орындаған тапсырма жұмыстарын таныстырады, бірін-бірі
тыңдайды.
Бөлшектерді жазады.
Қорытынды жасайды
Терезеде жасырылған
бөлшектерді салыстырады
|
ҚБ: 2
балл
Дескриптор
-Бөлшектерді
жазады
ҚБ: 1
балл
Дескриптор
-сан сәулесіндегі
бөлшектерді салыстырады
ҚБ: 2
балл
-Бөлшектерді
жазады;
-Теңсіздіктер
құрады.
ҚБ: 2
балл
Дескриптор
-Бөлшетерді
жазады:
-Бөлшектерді
салыстырады
ҚБ: 2
балл
Дескриптор
-Бөлшетерді
салыстырады
|
Оқулық 96-бет 2-тапсырма
А4 парақ
А3 парақша, маркер,
оқулық
Алма, оқулық,
дәптер
|