Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: БӨЛШЕКТЕРДІ ҚОСУ ЖӘНЕ АЗАЙТУ
|
Бөлімі: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қызырқанова Алтынай Назарахметқызы |
|
Пәні: |
Математика |
|
Күні: |
17.02 |
|
Сыныбы: |
4-сынып |
|
Сабақатың тақырыбы: |
БӨЛШЕКТЕРДІ ҚОСУ ЖӘНЕ АЗАЙТУ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.1.2.1 бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайтуды бөлімді сол қалпында қалдырып, сәйкес алымдарды қосу және азайту деп түсіну |
|
Сабақтың мақсаты: |
бөлімдері бірдей жай бөлшектермен қосу және азайту амалдарын орындау жөнінде мағлұмат алады.: бөлімдері бірдей жай бөлшектермен қосу және азайту амалдарын орындай алады.. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы
2 мин. |
Сәлемдесу.
Психологиялық ахуал қалыптастыру: |
Ерте тұрып, күнде мен Тереземді ашамын. «Сәлем!» деймін күнге мен, Шаттық әнге басамын. Айналама қарасам, Ғажаптар қаншама, Сан жетпейді санасам, «Сәлем!» деймін күнге мен. |
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау. |
Сары, жасыл, житондар |
|
Ортасы
7 мин. |
Күннің жадын жазу Көркем жазу Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Бөлшектерді қосу және азайту Білу Бөлімі бірдей бөлшектерді қосуды және азайтуды орындайсың. |
|
Дескриптор: Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысты.
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
|
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары |
|
5 мин. |
Теңдеулерді шеш |
х + 7/50 = 30/50 х = 30/50 – 7/ 50 х = 23/50 23/50 + 7/50 = 3/50 + 27/ 50 30/50 = 30/50
|
Дескриптор: оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды.
ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.
|
Оқылым, жазылым тапсырмалары.
|
|
5 мин |
Есепті шығар. |
|
Дескриптор: Есепті қатесіз шығарады. ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
|
ДК экраны 4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
4мин |
Есепті шығар. Есептің алдымен шартын жазып аламыз. Одан кейін шешуі мен жауабын жазамыз. |
Арман ақшасын санап: «Егер менің ақшама ол ақшаның жартысын және 20 теңге қосса, менде 110 теңге болады», – деп пайымдады. Арманның қанша ақшасы болған?
|
Дескриптор: оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды.
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау. |
ДК экраны 4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
Сергіту сәті 2мин |
|
|
|
https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk |
|
3мин |
Тапсырманы орында. |
V такси – 90 км/сағ V автобус – 2 есе кем S – 540 км t -? Шешуі: 90 : 2 = 45 км/сағ 90 + 45 = 135 км/сағ 540 : 135 = 4 сағ Жауабы: 4 сағаттан кейін
|
Дескриптор: Есептеуді дұрыс орындай алады. ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
|
ДК экраны 4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
4мин |
Зерттеу жұмысын жүргіз. Зерттеу жұмысын жүргізіп, әрқайсысының жасын табады. |
Әр бәліш теңдей екіге бөлінді, содан кейін әрбір жартысы тағы теңдей екіге бөлінді. Барлық бәлішті 1 тілімнен салу үшін 24 ыдыс қажет болды. Неше бәліш болған? |
Дескриптор: зерттеу жұмысын жүргізеді, жауабын табады. ҚБ: Смайликтер арқылы бір-бірін бағалау.
|
ДК экраны 4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
Соңы
2 мин. |
Үй тапсырмасы: |
|
|
4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
Кері байланыс 2 мин |
|
|
«Алма ағашы» әдісі |
|
С
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Бөлшектерді қосу және азайту
Ашық сабақ Бөлшектерді қосу және азайту
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: БӨЛШЕКТЕРДІ ҚОСУ ЖӘНЕ АЗАЙТУ
|
Бөлімі: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қызырқанова Алтынай Назарахметқызы |
|
Пәні: |
Математика |
|
Күні: |
17.02 |
|
Сыныбы: |
4-сынып |
|
Сабақатың тақырыбы: |
БӨЛШЕКТЕРДІ ҚОСУ ЖӘНЕ АЗАЙТУ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.1.2.1 бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайтуды бөлімді сол қалпында қалдырып, сәйкес алымдарды қосу және азайту деп түсіну |
|
Сабақтың мақсаты: |
бөлімдері бірдей жай бөлшектермен қосу және азайту амалдарын орындау жөнінде мағлұмат алады.: бөлімдері бірдей жай бөлшектермен қосу және азайту амалдарын орындай алады.. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы
2 мин. |
Сәлемдесу.
Психологиялық ахуал қалыптастыру: |
Ерте тұрып, күнде мен Тереземді ашамын. «Сәлем!» деймін күнге мен, Шаттық әнге басамын. Айналама қарасам, Ғажаптар қаншама, Сан жетпейді санасам, «Сәлем!» деймін күнге мен. |
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау. |
Сары, жасыл, житондар |
|
Ортасы
7 мин. |
Күннің жадын жазу Көркем жазу Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Бөлшектерді қосу және азайту Білу Бөлімі бірдей бөлшектерді қосуды және азайтуды орындайсың. |
|
Дескриптор: Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысты.
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
|
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары |
|
5 мин. |
Теңдеулерді шеш |
х + 7/50 = 30/50 х = 30/50 – 7/ 50 х = 23/50 23/50 + 7/50 = 3/50 + 27/ 50 30/50 = 30/50
|
Дескриптор: оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды.
ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.
|
Оқылым, жазылым тапсырмалары.
|
|
5 мин |
Есепті шығар. |
|
Дескриптор: Есепті қатесіз шығарады. ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
|
ДК экраны 4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
4мин |
Есепті шығар. Есептің алдымен шартын жазып аламыз. Одан кейін шешуі мен жауабын жазамыз. |
Арман ақшасын санап: «Егер менің ақшама ол ақшаның жартысын және 20 теңге қосса, менде 110 теңге болады», – деп пайымдады. Арманның қанша ақшасы болған?
|
Дескриптор: оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды.
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау. |
ДК экраны 4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
Сергіту сәті 2мин |
|
|
|
https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk |
|
3мин |
Тапсырманы орында. |
V такси – 90 км/сағ V автобус – 2 есе кем S – 540 км t -? Шешуі: 90 : 2 = 45 км/сағ 90 + 45 = 135 км/сағ 540 : 135 = 4 сағ Жауабы: 4 сағаттан кейін
|
Дескриптор: Есептеуді дұрыс орындай алады. ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
|
ДК экраны 4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
4мин |
Зерттеу жұмысын жүргіз. Зерттеу жұмысын жүргізіп, әрқайсысының жасын табады. |
Әр бәліш теңдей екіге бөлінді, содан кейін әрбір жартысы тағы теңдей екіге бөлінді. Барлық бәлішті 1 тілімнен салу үшін 24 ыдыс қажет болды. Неше бәліш болған? |
Дескриптор: зерттеу жұмысын жүргізеді, жауабын табады. ҚБ: Смайликтер арқылы бір-бірін бағалау.
|
ДК экраны 4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
Соңы
2 мин. |
Үй тапсырмасы: |
|
|
4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
Кері байланыс 2 мин |
|
|
«Алма ағашы» әдісі |
|
С
шағым қалдыра аласыз






















