|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ташмаганбетова С.С |
|||||
|
Күні: |
21.02.25ж |
|||||
|
Сынып: |
3А |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Болымды және болымсыз етістік |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру 3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 3.4.2.5 болымды және болымсыз етістіктердің айырмашылығын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап беру болымды және болымсыз етістіктердің айырмашылығын анықтау |
|||||
|
Бағалау критерилері |
тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап береді. мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді. болымды және болымсыз етістіктердің айырмашылығын анықтайды. |
|||||
|
Құндылықтар |
Жасампаздық және жаңашылдық. Жасампаздық-бәрімізге өнеге. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 5 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал Мен ақылды баламын, Айтқан тілді аламын. Пингвин болып жүремін, Балыққа ұқсап жүземін. Құстай қанат қағамын. Күнде бестік аламын, Мен осындай баламын Өткен сабақты пысықтау «Бауырсақ» әдісі Сұрақтарға жауап береді. Топқа бөлу 1-топ – Алғырлар 2-топ – Тапқырлар 3-топ - Зеректер Жаңа сабақ Жаңа сабақтың бөлімі, тақырыбы, оқу мақсаттарымен таныстыру. Атақты тұлғалармен таныстыру
Видео «Болымды және болымсыз етістік»» Есте сақта! Етістік болымды (күл, жаз) және болымсыз (күлме, жазба) болып бөлінеді. Болымсыз етістік болымды етістікке -ма, -ме, -ба, -бе, -па, -пе жұрнақтары жалғану арқылы жасалады. Мысалы, жүзбе, жазба. Ойлан, тап!
Тыңдалым мәтіні Тапсырма: Жасанды интеллект бойынша тыңдап тірек сөздерді жазу. Сұрақтарға жауап беріңдер! 1.Нешінші жылы дүниеге келді? 2. Қандай атақтар берді? 3. Не үшін атақтар берді деп ойлайсың? 4. Қалай ойлайсың Абайдың ақылды болуына әжесі әсер етті ме? 32-жаттығу Топтық жұмыс 3 топ 3 сұрақ құрастырады, сұраққа топтар жауап береді. Ғылым таппай мақтанба, Орын таппай баптан ба, Құмарланып шаттанба, Ойнап босқа күлуге. Бес нәрседен қашық бол, Бес нәрсеге асық бол, Адам болам десеңіз. Жұптық жұмыс. Шашылған бөлшектерді (пазлдарды) дұрыс құрастырсаң, мақалды оқи аласың. Сергіту сәті «Бас, иық, тізе, аяқ» Жеке жұмыс . Сызбадан болымды етісті бөлек болымсыз етістікті бөліп жаз.
Сабақты қорытындылау «Білім ағашы» ойыны.
Кері байланыс «Білім қоржыны» әдісі
Үйге тапсырма 34-жаттығу |
Амандасады Жақсы тілектер айтады. Өткен сабақты пысықтайды. Топқа бөлінеді Жаңа сабақтың бөлімі, тақырыбы, оқу мақсаттарымен танысады Атақты тұлғалармен танысады Видео көреді Ереже жаттайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды. Дәптермен жұмыс жүргізеді Сызбамен жұмыс орындайды Пазл құрастырады Би билейді Сызбамен жұмыс жасайды. Мәтіннен болымды және болымсыз етістіктерді бөліп жазады Ойын ойнайды Кері байланыс жасайды Үй тапсырмасын алады |
Кері байланыс беру Тапсырманы оындайды -1б Дескриптор: Тірек сөздерді жазады-1б Сұрақтарға жауап береді -2б Жалпы -4 балл Дескриптор: Сұрақтар құрастырады-1б Сұраққа жауап береді-1б Жарайсың! Дескриптор: Пазл құрастырады-1б Мақал оқиды-1б Болымды етістіктерді жазады-1б Болымсыз етістіктерді жазады-1б |
Слайд 1 Слайд 2 Слайд 3 Слайд 4
Слайд 5 Слайд 6 Слайд 7 Слайд 7
Слайд 8 Слайд 9 Слайд 10 Слайд 11 Слайд 12 |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Болымды және болымсыз етістік 3 сынып
Ашық сабақ Болымды және болымсыз етістік 3 сынып
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ташмаганбетова С.С |
|||||
|
Күні: |
21.02.25ж |
|||||
|
Сынып: |
3А |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Болымды және болымсыз етістік |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру 3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 3.4.2.5 болымды және болымсыз етістіктердің айырмашылығын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап беру болымды және болымсыз етістіктердің айырмашылығын анықтау |
|||||
|
Бағалау критерилері |
тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап береді. мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді. болымды және болымсыз етістіктердің айырмашылығын анықтайды. |
|||||
|
Құндылықтар |
Жасампаздық және жаңашылдық. Жасампаздық-бәрімізге өнеге. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 5 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал Мен ақылды баламын, Айтқан тілді аламын. Пингвин болып жүремін, Балыққа ұқсап жүземін. Құстай қанат қағамын. Күнде бестік аламын, Мен осындай баламын Өткен сабақты пысықтау «Бауырсақ» әдісі Сұрақтарға жауап береді. Топқа бөлу 1-топ – Алғырлар 2-топ – Тапқырлар 3-топ - Зеректер Жаңа сабақ Жаңа сабақтың бөлімі, тақырыбы, оқу мақсаттарымен таныстыру. Атақты тұлғалармен таныстыру
Видео «Болымды және болымсыз етістік»» Есте сақта! Етістік болымды (күл, жаз) және болымсыз (күлме, жазба) болып бөлінеді. Болымсыз етістік болымды етістікке -ма, -ме, -ба, -бе, -па, -пе жұрнақтары жалғану арқылы жасалады. Мысалы, жүзбе, жазба. Ойлан, тап!
Тыңдалым мәтіні Тапсырма: Жасанды интеллект бойынша тыңдап тірек сөздерді жазу. Сұрақтарға жауап беріңдер! 1.Нешінші жылы дүниеге келді? 2. Қандай атақтар берді? 3. Не үшін атақтар берді деп ойлайсың? 4. Қалай ойлайсың Абайдың ақылды болуына әжесі әсер етті ме? 32-жаттығу Топтық жұмыс 3 топ 3 сұрақ құрастырады, сұраққа топтар жауап береді. Ғылым таппай мақтанба, Орын таппай баптан ба, Құмарланып шаттанба, Ойнап босқа күлуге. Бес нәрседен қашық бол, Бес нәрсеге асық бол, Адам болам десеңіз. Жұптық жұмыс. Шашылған бөлшектерді (пазлдарды) дұрыс құрастырсаң, мақалды оқи аласың. Сергіту сәті «Бас, иық, тізе, аяқ» Жеке жұмыс . Сызбадан болымды етісті бөлек болымсыз етістікті бөліп жаз.
Сабақты қорытындылау «Білім ағашы» ойыны.
Кері байланыс «Білім қоржыны» әдісі
Үйге тапсырма 34-жаттығу |
Амандасады Жақсы тілектер айтады. Өткен сабақты пысықтайды. Топқа бөлінеді Жаңа сабақтың бөлімі, тақырыбы, оқу мақсаттарымен танысады Атақты тұлғалармен танысады Видео көреді Ереже жаттайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды. Дәптермен жұмыс жүргізеді Сызбамен жұмыс орындайды Пазл құрастырады Би билейді Сызбамен жұмыс жасайды. Мәтіннен болымды және болымсыз етістіктерді бөліп жазады Ойын ойнайды Кері байланыс жасайды Үй тапсырмасын алады |
Кері байланыс беру Тапсырманы оындайды -1б Дескриптор: Тірек сөздерді жазады-1б Сұрақтарға жауап береді -2б Жалпы -4 балл Дескриптор: Сұрақтар құрастырады-1б Сұраққа жауап береді-1б Жарайсың! Дескриптор: Пазл құрастырады-1б Мақал оқиды-1б Болымды етістіктерді жазады-1б Болымсыз етістіктерді жазады-1б |
Слайд 1 Слайд 2 Слайд 3 Слайд 4
Слайд 5 Слайд 6 Слайд 7 Слайд 7
Слайд 8 Слайд 9 Слайд 10 Слайд 11 Слайд 12 |
||
шағым қалдыра аласыз





















