«А.Тихоненко атындағы орта жалпы білім беретін мектеб» КММ
(білім беру ұйымының атауы)
|
Бөлім: |
Адам құқығы мен бостандығы.Синтаксис |
|||
|
Педагогтің аты-жөні |
Серікбаева Ж.С |
|||
|
Күні: |
24.11.2023 |
|||
|
Сынып:9а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бостандықта өмір сүру- әр адамның арманы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап беру, түпнұсқамен салыстыру; 9.4.4.2 салалас құрмалас (ыңғайлас салалас)сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
- мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап береді; -жауабын түпнұсқамен салыстырады -салалас құрмалас (ыңғайлас салалас)сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата біледі, түрлендіреді |
|||
|
Сабақтың барысы: |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
5минут
|
Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен амандасу,түгелдеу. |
Мұғаліммен амандасу.
|
|
|
|
Сабақтың ортасы
35минут
|
«Миға шабуыл»
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады 1-тапсырма «Google»әдісі Мәтінді оқып,мәтін мазмұны бойынша сұрақ құрастырып,параққа жауабын жазады.Парталас көршісі сол сұраққа болжаммен жауап береді де,түпнұсқасымен салыстырады. «Түртіп алу»әдісі Ыңғайлас салаластың құрамындағы жай сөйлемдердің бірінде айтылған ой мен екіншісіндегі ой мезгілдес, бағыттас, ыңғайлас мәнде айтылады. Мысалы: Төлеутай әскерге кетті де, содан қайтып оралмады. Ыңғайлас салалас құрмаластың құрамындағы жай сөйлемдер да, де, та, те, және, әрі деген ыңғайлас мәнді жалғаулық шылаулар арқылы байланысса, жалғаулықты ыңғайлас салалас деп аталады. Мысалы: Жанай балуан қайратты әрі үнемі қол бастайтын болат жүректі адам еді. Өзі ешкімге соқтықпайды және ит баласына жібімейді. Бір мезгілде қу шөмшектер дыбысы келді де, бірдеме қасына тасырлатып жетіп келді. 2-тапсырма. Грамматикалық тапсырма Мәтіннің ішінен ыңғайлас салалас құрмалас сөйлемді тауып,оны түрлендір. Жалғаулықты сөйлемді жалғаулықсыз,жалғаулық сыз сөйлемді жалғаулық сөйлемге айналдыр. 3-тапсырма «Wordwall» әдісі Мәтін мазмұнына байланысты құрастырылған тест сұрақтарына жауап береді
|
«Дескриптор» білім алушы Сұрақтарға жауап береді Дескриптор:
Жалпы балл саны:3
Дескриптор:
Жалпы балл саны:2
Дескриптор:
Жалпы балл саны: 5б |
«Күнделік» Бағалау парағы |
|
|
Сабақтың соңы
5минут
|
Кері байланыс.
«WhatsApp»әдісі арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөлісіп,жазба қалдырады
|
Оқушылар сабақтан алған әсерін жазады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Бостандықта өмір-сүру әр адамның арманы
Ашық сабақ Бостандықта өмір-сүру әр адамның арманы
«А.Тихоненко атындағы орта жалпы білім беретін мектеб» КММ
(білім беру ұйымының атауы)
|
Бөлім: |
Адам құқығы мен бостандығы.Синтаксис |
|||
|
Педагогтің аты-жөні |
Серікбаева Ж.С |
|||
|
Күні: |
24.11.2023 |
|||
|
Сынып:9а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бостандықта өмір сүру- әр адамның арманы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап беру, түпнұсқамен салыстыру; 9.4.4.2 салалас құрмалас (ыңғайлас салалас)сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
- мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап береді; -жауабын түпнұсқамен салыстырады -салалас құрмалас (ыңғайлас салалас)сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата біледі, түрлендіреді |
|||
|
Сабақтың барысы: |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
5минут
|
Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен амандасу,түгелдеу. |
Мұғаліммен амандасу.
|
|
|
|
Сабақтың ортасы
35минут
|
«Миға шабуыл»
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады 1-тапсырма «Google»әдісі Мәтінді оқып,мәтін мазмұны бойынша сұрақ құрастырып,параққа жауабын жазады.Парталас көршісі сол сұраққа болжаммен жауап береді де,түпнұсқасымен салыстырады. «Түртіп алу»әдісі Ыңғайлас салаластың құрамындағы жай сөйлемдердің бірінде айтылған ой мен екіншісіндегі ой мезгілдес, бағыттас, ыңғайлас мәнде айтылады. Мысалы: Төлеутай әскерге кетті де, содан қайтып оралмады. Ыңғайлас салалас құрмаластың құрамындағы жай сөйлемдер да, де, та, те, және, әрі деген ыңғайлас мәнді жалғаулық шылаулар арқылы байланысса, жалғаулықты ыңғайлас салалас деп аталады. Мысалы: Жанай балуан қайратты әрі үнемі қол бастайтын болат жүректі адам еді. Өзі ешкімге соқтықпайды және ит баласына жібімейді. Бір мезгілде қу шөмшектер дыбысы келді де, бірдеме қасына тасырлатып жетіп келді. 2-тапсырма. Грамматикалық тапсырма Мәтіннің ішінен ыңғайлас салалас құрмалас сөйлемді тауып,оны түрлендір. Жалғаулықты сөйлемді жалғаулықсыз,жалғаулық сыз сөйлемді жалғаулық сөйлемге айналдыр. 3-тапсырма «Wordwall» әдісі Мәтін мазмұнына байланысты құрастырылған тест сұрақтарына жауап береді
|
«Дескриптор» білім алушы Сұрақтарға жауап береді Дескриптор:
Жалпы балл саны:3
Дескриптор:
Жалпы балл саны:2
Дескриптор:
Жалпы балл саны: 5б |
«Күнделік» Бағалау парағы |
|
|
Сабақтың соңы
5минут
|
Кері байланыс.
«WhatsApp»әдісі арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөлісіп,жазба қалдырады
|
Оқушылар сабақтан алған әсерін жазады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз

















