Материалдар / Ашық сабақ ""Бұлақ көрсең, көзін аш"
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ ""Бұлақ көрсең, көзін аш"

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ тәжірибе алмасу мақсатында жарияланды.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Қаңтар 2024
477
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
700 тг 525 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады




Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Су-тіршілік көзі

Мектеп: М.Өтемісов орта мектебі

Күні:17.01.24 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Сарбалина Г.М

Сынып: 6 «А»


Қатысқандар:

Қатыспағандар: -

Сабақтың тақырыбы

Бұлақ көрсең, көзін аш

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.5.1-тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру

6.4.4.1-сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады:

Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап береді;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстырады;

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тақырып аясында кері байланысқа түсе алады, сұрақтарға жауап бере алады.

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу, түсіну, қолдану

Бағалау критерийі

- Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап бере алады;

- Мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыра алады;

- Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіне алады, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдана алады.

Тілдік мақсаттар


Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:


Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:


Талқылауға арналған сұрақтар:


Құндылықтарға баулу


Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану, қазақ әдебиеті

Тақырып бойынша алдыңғы білім


«Су – қасиетті ұғым»

     

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар



Басы

2 минут

















Өткен білімді

пысықтау

8 минут




Ұйымдастыру кезеңі

«Жылы лебіз» әдісі

Оқушыларға жүректер тарату. Оқушылар жүректегі жазылған тілектерді оқиды. бір-бірін құшақтайды. Бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.

Сонымен қатар жүректің түсіне қарай топтарға бөлініп отырады.

Даналар тобы

Ойшылдар тобы

Зеректер тобы болып бөінеді



Алдыңғы білімді еске түсіру

«Тамшылар» әдісі

Өткен сабақтар бойынша алған білімдеріңді пайдаланып сұрақтарға жауап беру





Жүректерді

алады, тілектерді оқып, жағымды көңіл күйге енеді.



Топтарға бөлінеді.







Оқушылар сұрақтарға жауап береді




Оқушылар

дың тілектерін тыңдау.

Оқушылар

дың зейінін сабаққа аудару.




Оқушыларға бағалау туралы түсіндіру.




Дескриптор

-сұраққа жауап береді-1 ұ

- сұраққа толық жауап береді, мысал келтіреді-1

Тілектер жазылған жүректер



Топ аттары









Смайликтер










Ортасы

Жаңа сабақ

10 минут















5 минут



















3 минут








7 минут











Соңы

5 минут


Жаңа сабақ

Ой қозғау

Үш топқа қиылған суреттер тарату. Оқушылар суретті топтарда құрастырады.

1-тапсырма

Мәтінді тыңдау




«Сәйкестендіру» әдісі


Мұғалімнің түсіндірмесі

Оқулықпен жұмыс

Топтық тапсырма «Конверттегі сұрақ» әдісі


Даналар тобы

Берілген сөйлемдерден есімдіктерді тауып, түрлену себебін түсіндір Ойшылдар тобы

8-тапсырма. Сөйлемдерден болымсыздық есімдігінің түрлену себебін түсіндір.

Зеректер тобы

9-тапсырма. Болымсыздық және өздік есімдіктерін қатыстырып, берілген сөздерге сөйлем құра




Бекіту тапсырмасы

Үш топқа wordwall.net бағдарламасы бойынша беріледі



Оқушылар суреттерді өзара байланыстырып, әңгіме құрап айтады








Оқушылар деректерден мәтінді тыңдайды




Тапсырманы оқушылар жеке орындайды








Мұғалім тілдік бағдарды түсіндіреді






Оқушылар топтық тапсырмаларды орындайды







Сабақты бекітуге арналған тапсырмаларды орындау



дескриптор:

-суреттерді дұрыс құрастырады-1

-өмірмен байланыстырып әңгіме құрайды-1





дескриптор:

- мәтінді мұқият тыңдайды -1

- сәйкестендіреді-1











жаңа білімді меңгереді, тапсырманы орындайды






дескриптор:

-есімдікті табады –1

-түрлену себебін түсіндіреді 1














Суреттер















Сәйкестен

діру бағдарлам

асы

https://learningapps.org/watch?v=pzd9ij07c24







Слайд, оқулық







Оқулық, слайд





Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!