|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шаймерденова М.А |
|||||
|
Күні: |
04.11.2025 |
|||||
|
Сынып: 2 «ғ» |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бұрынғы кездегі оқу 26 сабақ Алматыкітап |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.1шығарманың тақырыбымен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау 2.2.6.1 кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың тақырыбымен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжайды Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттап, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалайды |
|||||
|
Құндылықтар |
Қараша – әділдік және жауапкершілік айы; 1-апта дәйексөзі: «Әділдік пен жауапкершілік – біртұтас ұғым!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Мұраға қалған даланы, Қорғау бізге енді сын. Білім қуып ізденбей, Мұратқа жету тым қиын! Үй тапсырмасын тексеру Ахмет Байтұрсынұлы. Оқуға шақыру. Жатқа айту Қызығушылықты ояту. «Бұрыштағы әріптер» әдісімен Е,м, к,п ,е,т сөз құраймыз Мектеп -Бүгінгі сабақта білім ошағы туралы білімімізді жетілдіретін боламыз. Жаңа сабақ Сабақ мақсатымен танысады |
Өлең шумағын бірге қайталаймыз Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша Сөзді құрастырып оқиды 1б |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 30мин |
Мағынаны тану. Білу. ҰЖ. 1-тапсырма. «Ашық микрафон» әдісі Бұрынғы кездегі мектептер туралы не білесің? Бізде қонақта.ЖИ Бердібек Соқпақбаев – (1924 – 1991)балалар жазушысы. Алматы облысы Нарынқол ауданының Қостөбе ауылында дүниеге келген. Жазушының «Менің атым Қожа» повесі бойынша көркем фильм түсірілген. Түсіну. Оқылым 2- тапсырма: Түсініп оқиды. «Тізбектеп,бөліктерге бөліп оқу». Мектеп ...Бүгін қыргүйектің бірі – оқу басталатын күн екен. Киіз үй мектепте оқып жаттық. Әліппе жетіспейді.Екеуара бір оқулық. Дәптерді тіземіздің үстіне қойып немесе жерге етпеттеп жатып жазамыз. Оқулық қана емес, қарындаштың да тапшы кезі......... 1-ші бөлімнен соң болжайды «Ойлан–Жұптас–Бөліс» Сөздікпен жұмыс: етпеттеп -бетін жерге қаратып жату eкеуара -екі бала тапшы- бір оқулық / бір қарындаш деген мағынада жетіспейтін,аз. Талдау 3-тапсырма: Бұрынғы заман мектебіні қандай болғанын мәтіннен тауып оқиды Киіз үй мектепте оқып жаттық.Әліппе жетіспейді.Екеуара бір оқулық.Дәптерді тіземіздің үстіне қойып немесе етпеттеп жатыа жазамыз.Оқулық қана емес,қарындаштың да тапшы кезі. Қолдану Жазылым:Тақтамен жұмыс 4 тапсырма Сағатбай ағай қандай мұғалім? Ойыңды жаз Сағатбай ағай-нағыз ұстаз. Сабақты жақсы түсіндіреді. Оқушылардың ешқайсысын ренжітпейді. Барлығының көңілін таба біледі. Синтез. Айтылым. 5-тапсырма Сағатбай ағай балаларға қарындашты неліктен тең бөліп бергісі келді? 1) Әділдік үшін 2) Балаларды таластырмау үшін 3) Тапқырлыққа үйрету үшін Бекіту Сұрақтарға жауап береді |
Әр оқушы өз ойын айтады. Автор туралы деректер жинайды Шығарманы түсініп оқиды,сөздік пен жұмыс жасайды Өлең бойынша сұрақтарға жауап береді - өз пікірлерін жұпта ортаға салады Шығарма ішінен керекті бөлігін тауып оқиды. Сағатбай ағай қандай мұғалім екенін айтады. Тақтаға жазады. |
Дескриптор: - Бұрынғы кездегі мектептер туралы не білетіндерін ортаға салады ;1б - автор туралы деректер жинайды-1б Түсініп оқиды,болжайды,сөздік пен жұмыс жасайды-2б Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді 1б Бұрынғы заман мектебіні қандай болғанын мәтіннен тауып оқиды-1б Сағатбай ағай қандай мұғалім? Ойларын жазады-2б Сағатбай ағайдың іс әрекетіне баға береді 1б |
оқулық
|
||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Үй тапсырмасы:Мәтінді мазмұндауға дайындал Кері байланыс: « Қарындаш » әдісі
|
Үй тапсырмасын күнделікке жазады |
1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Бұрынғы кездегі оқу 2 сынып
Ашық сабақ Бұрынғы кездегі оқу 2 сынып
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шаймерденова М.А |
|||||
|
Күні: |
04.11.2025 |
|||||
|
Сынып: 2 «ғ» |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бұрынғы кездегі оқу 26 сабақ Алматыкітап |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.1шығарманың тақырыбымен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау 2.2.6.1 кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың тақырыбымен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжайды Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттап, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалайды |
|||||
|
Құндылықтар |
Қараша – әділдік және жауапкершілік айы; 1-апта дәйексөзі: «Әділдік пен жауапкершілік – біртұтас ұғым!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Мұраға қалған даланы, Қорғау бізге енді сын. Білім қуып ізденбей, Мұратқа жету тым қиын! Үй тапсырмасын тексеру Ахмет Байтұрсынұлы. Оқуға шақыру. Жатқа айту Қызығушылықты ояту. «Бұрыштағы әріптер» әдісімен Е,м, к,п ,е,т сөз құраймыз Мектеп -Бүгінгі сабақта білім ошағы туралы білімімізді жетілдіретін боламыз. Жаңа сабақ Сабақ мақсатымен танысады |
Өлең шумағын бірге қайталаймыз Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша Сөзді құрастырып оқиды 1б |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 30мин |
Мағынаны тану. Білу. ҰЖ. 1-тапсырма. «Ашық микрафон» әдісі Бұрынғы кездегі мектептер туралы не білесің? Бізде қонақта.ЖИ Бердібек Соқпақбаев – (1924 – 1991)балалар жазушысы. Алматы облысы Нарынқол ауданының Қостөбе ауылында дүниеге келген. Жазушының «Менің атым Қожа» повесі бойынша көркем фильм түсірілген. Түсіну. Оқылым 2- тапсырма: Түсініп оқиды. «Тізбектеп,бөліктерге бөліп оқу». Мектеп ...Бүгін қыргүйектің бірі – оқу басталатын күн екен. Киіз үй мектепте оқып жаттық. Әліппе жетіспейді.Екеуара бір оқулық. Дәптерді тіземіздің үстіне қойып немесе жерге етпеттеп жатып жазамыз. Оқулық қана емес, қарындаштың да тапшы кезі......... 1-ші бөлімнен соң болжайды «Ойлан–Жұптас–Бөліс» Сөздікпен жұмыс: етпеттеп -бетін жерге қаратып жату eкеуара -екі бала тапшы- бір оқулық / бір қарындаш деген мағынада жетіспейтін,аз. Талдау 3-тапсырма: Бұрынғы заман мектебіні қандай болғанын мәтіннен тауып оқиды Киіз үй мектепте оқып жаттық.Әліппе жетіспейді.Екеуара бір оқулық.Дәптерді тіземіздің үстіне қойып немесе етпеттеп жатыа жазамыз.Оқулық қана емес,қарындаштың да тапшы кезі. Қолдану Жазылым:Тақтамен жұмыс 4 тапсырма Сағатбай ағай қандай мұғалім? Ойыңды жаз Сағатбай ағай-нағыз ұстаз. Сабақты жақсы түсіндіреді. Оқушылардың ешқайсысын ренжітпейді. Барлығының көңілін таба біледі. Синтез. Айтылым. 5-тапсырма Сағатбай ағай балаларға қарындашты неліктен тең бөліп бергісі келді? 1) Әділдік үшін 2) Балаларды таластырмау үшін 3) Тапқырлыққа үйрету үшін Бекіту Сұрақтарға жауап береді |
Әр оқушы өз ойын айтады. Автор туралы деректер жинайды Шығарманы түсініп оқиды,сөздік пен жұмыс жасайды Өлең бойынша сұрақтарға жауап береді - өз пікірлерін жұпта ортаға салады Шығарма ішінен керекті бөлігін тауып оқиды. Сағатбай ағай қандай мұғалім екенін айтады. Тақтаға жазады. |
Дескриптор: - Бұрынғы кездегі мектептер туралы не білетіндерін ортаға салады ;1б - автор туралы деректер жинайды-1б Түсініп оқиды,болжайды,сөздік пен жұмыс жасайды-2б Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді 1б Бұрынғы заман мектебіні қандай болғанын мәтіннен тауып оқиды-1б Сағатбай ағай қандай мұғалім? Ойларын жазады-2б Сағатбай ағайдың іс әрекетіне баға береді 1б |
оқулық
|
||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Үй тапсырмасы:Мәтінді мазмұндауға дайындал Кері байланыс: « Қарындаш » әдісі
|
Үй тапсырмасын күнделікке жазады |
1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||
шағым қалдыра аласыз














