Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
5.4В бөлім:
Бұрыштар.Көпбұрыштар
|
Мектеп: "Абдолла Қарсақбаев атындағы
орта мектебі" КММ
|
Күні,айы:
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Ербол
Мөлдір
|
Сынып: 5 «Б»
|
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Бұрыш
|
Оқу
мақсаты
|
5.3.1.5 бұрыштардың түрлерін
ажырату (сүйір, тік, доғал, жазыңқы, толық
);
|
Сабақ
мақсаты
|
Бұрыштардың түрлерін
ажыратып, градустық өлшемдерін анықтау
|
Бағалау
критерийі
|
|
Тілдік
мақсат
|
Бұрыш түсінігі; бұрыштың
түрлері мен сызу әрекеттері
Жазылым дағдысы
бойынша ұсыныстар: бұрышты дұрыс
сызу Айтылым дағдысы бойынша
ұсыныстар:бұрышты дұрыс өлшеп
салуы
|
Ойлау
дағдыларының деңгейі
|
Қолдану
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Топпен, жұппен жұмыс істеген
уақытта бір-бірінің пікірін сыйлауға, құрметтеуге, берілген
тапсырмаға жауапкершілікпен қарауға, ізденімпаздыққа
тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Бейнелеу (бұрыштарды
сызады)
|
АКТ
қолдану
|
Интербелсенді
тақта,Bilimland сайты, SMK
порталы
|
Алдыңғы
оқу
|
Бастауыш сыныптан
таныс
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың
кезеңдері
|
Жоспарланған
жұмыс
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Оқушылармен сәлемдесу,
түгелдеу.Сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды
ықпал ететін өмірмен байланыстырып, тақырыпқа байланысты көңіл күй
қалыптастыру (қол жаттығулары)
Үй тапсырмасын «Қателікті тап»
әдісі бойынша тексеру .
Үй тапсырмасының дұрыс орындалғанын анықтап,
қате орындалған жұмыстарды оқушылармен бірлесе отырып
талқылау.
№870
есеп
1320-доғал,
980-
доғал,350-сүйір,
1800-толық, 940-сүйір, 900-жазыңқы, 1540-доғал,
780-сүйір
№871
есеп
АОВ=200,
AOC=1100,
AOD=1100
,EOD=1100 ,
EOC=1100
,
EOB=1600
Сабақ мақсатымен
таныстыру.
|
Дәптер
|
Сабақтың
ортасы
|
1-тапсырма «Сағат тілі»
әдісі
Жеке
жұмыс
Сағат тілдерінің көмегімен бұрыштарды
табады
Дескриптор
ҚБ:
Бағдаршам
2-тапсырма Жұпық
жұмыс
«Сиқырлы үй» әдісі Суретке
қарап, бұрыштың түрлерін анықтау
Дескриптор
ҚБ:
«Екі
тілек, бір ұсыныс» бойынша жұптар бір-біріне кері байланыс
береді
|
Оқулық
Bilimland сайты
|
Сабақтың
соңы
|
3-тапсырма Топтық
жұмыс
«Жеті рет өлшеп, бір рет кес»
әдісі
Транспортирдің
көмегімен TOS, SOQ, ROQ,
ROP бұрыштарының градустық
өлшемдерін
анықтаңыз. Жауаптарыңызды
жазыңыз
Дескриптор
- транспортирді қолданып
көмегімен сүйір бұрыштың градустық өлшемін
анықтайды
- транспортирді қолданып
көмегімен доғал бұрыштың градустық өлшемін
анықтайды.
ҚБ: Басбармақ
Үйге: №877
есеп
Сабақ соңында оқушылармен кері
байланыс орнату. Мақсатты қайталау.
Рефлексия
|
SMK порталы
|
Қосымша
ақпарат
|
Қорытындылау
|
Төмендегі бөлікті
сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша
сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
1.Сабақ барысында өзгертулер
енгіздіңіз бе?
2.Жүргізген жұмыс түрлері
қаншалықты тиімді болды?
|
|
Қорытынды
бағалау
Ең жақсы өткен екі
нәрсе?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты
жақсартар еді?
-
2.
Саралау тапсырмасы: Дарынды
оқушы - Данияр
Нұрғиса
Суреттегі барлық бұрыштарды
жаз. Осы бұрыштардың ішінен ең кіші
бұрыштарды
көрсет.
Дескриптор:
- суреттегі барлық бұрыштарды
жазады;
- ең кіші бұрышты
белгілейді.
Үлгерімі төмен оқушы
- Байкен
Бауыржан
Суретте бейнеленген барлық
бұрыштардың градустық шамаларын жазыңыз.
Дескриптор:
- барлық бұрыштарды
жазады;
- бұрыштардың градустық шамаларын
жазады.
|
1.Бұрыш дегеніміз
не?
2.Бұрыштың қандай
элементтері бар?
3.Бұрыштың өлшем бірлігі
қалай аталады?
4.Жазыңқы бұрыш неше
градусқа тең?
5.Бұрышты транспортирмен
қалай өлшейміз?
6. Транспортир не үшін
қажет?
Сағат тілдерінің көмегімен бұрыштарды
тап.
Сағат тілдерінің көмегімен бұрыштарды
тап.
Сағат тілдерінің көмегімен бұрыштарды
тап.
Сағат тілдерінің көмегімен бұрыштарды
тап.
Сағат тілдерінің көмегімен бұрыштарды
тап.
Суретке қарап, бұрыштың
түрлерін анықтау
Суретке қарап, бұрыштың
түрлерін анықтау
Сабақтың
мақсаты
Бұрыштардың түрлерін ажыратып,
градустық өлшемдерін анықтау
Бағалау
критерийі
Саралау
тапсырмасы
-
Суреттегі барлық бұрыштарды
жаз. Осы бұрыштардың ішінен ең кіші
бұрыштарды
көрсет.
Дескриптор:
- суреттегі барлық бұрыштарды
жазады;
- ең кіші бұрышты
белгілейді.
Саралау
тапсырмасы
-
Суретте бейнеленген барлық
бұрыштардың градустық шамаларын жазыңыз.
Дескриптор:
- барлық бұрыштарды
жазады;
- бұрыштардың градустық шамаларын
жазады.