Материалдар / Ашық Сабақ Бұрыштап бөлу

Ашық Сабақ Бұрыштап бөлу

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұрыштап бөлу туралы қысқаша түсінік.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Қаңтар 2023
304
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі

«Алматы облыстық білім басқармасы» ММ

«Кәсіптік оқудағы көпсалалы колледжі» МКҚК







Математика пәнінен

Ашық сабақ



Тақырыбы; Бір айнымалысы бар көпмүшенің жалпы түрі.

Көпмүшені көпмүшеге «бұрыштап» бөлу











Оқытушы: Әсет Ж.













2022-2023 оқу жылы

Білім және ғылым министрі

2021 жылғы 16 қыркүйектегі

472 Бұйрығына

2-қосымша


Қысқа мерзімді жоспар


Колледж атауы:

Кәсіптік оқудағы көпсалалы колледжі

Бекітілді:

ДОЖЖО:____________ Миямова А.

Педагогтың аты-жөні:

Дусумбетова Жамила Манасовна

Бөлімі:

3 Көпмүшелер


Күні:

14.11.2022ж


Тобы:

13

Қатысушылар саны:

23

Қатыспағандар саны:

2













Сабақтың тақырыбы:

3.2 Бір айнымалысы бар көпмүшенің жалпы түрі. Көпмүшені көпмүшеге «бұрыштап» бөлу.


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

10.2.1.4 Бір айнымалысы бар көпмүшелердің жалпы түрін, көп мүшені көрсете алады.

Сабақтың мақсаты:

Білім алушы:

Алгебралық өрнектерден бір айнымалылы көпмүшені таба білу, көпмүшені стандарт түрге келтіруге үйрету, бір айнымалысы бар көпмүшені каноникалық түрде жазу, мысалдар құрастыруға дағдылану.


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(10 мин)


Ми шабуылы.

Оқушылармен бірге оқу мақсаттарына сай жетістік критерилерін анықтау.

1) Үй жұмыстарының тексерілуін қадағалайды;

Қайталауға арналған сұрақтар:

  1. Көпмүше дегеніміз не?

  2. Көпмүшенің мүшелері дегеніміз не?

  3. Стандарт түрдегі көпмүше дегеніміз не?

  4. Көпмүшенің, бірмүшенің дәрежесі дегеніміз не?


слайд

Сабақ ортасы

(30 мин)






































Анықтама: X нақты айнымалысы бар

n - ші дәрежелі көпмүше деп, төмендегі формуламен берілетін кез келген P функциясын айтамыз:

P(x)=anxn+an-1xn-1+…+a1x1+a0 
мұндағы anan-1 ,…, a1a0  R коэффициенттер, n0 және nN.. болуы керек. – көпмүшенің үлкен мүшесі деп, n – көпмүшенің дәрежесі деп, ал – бос мүшесі деп аталады.

Мысалы;

  1. х+2+ 3x3 -7 x2 өрнегінің стандарт түрдегі көпмүше түрінде жазылуы; 3x3 -7 x2 +х+2


  1. (3x3 -7x2 +х+2)+( x3 + 13x2 -х-2)= 3x3 -7x2 +х+2+ x3 + 13x2 -х-2=4x3+6x2




Жеке жұмыс.

Қалыптастырушы бағалауды алу себебім оқушылардың оқу мақсатына жеткендігін білу үшін

Оқушының аты-жөні ____________________________

Пәні: математика

курс: 1 « »

Бөлім 3 Көпмүше

Оқу мақсаты:

10.2.1.4 Бір айнымалысы бар көпмүшелердің жалпы түрін, көп мүшені көрсете алады.

Тапсырма 1


х5 +6x3 +2x2 -4 көпмүшесін x2-x+1 көпмүшесіне бөліңіздер?


Дескриптор:

Көпмүшені көпмүшеге бөледі.

Балл: 50-69

Тапсырма 2

H(х) және F(х) көпмүшелердің қосындысының мәнін табыңдар;

F(х)=2x3 -3x2 +5 және H(х)= 3x2 -x -6, мұндағы х=2; 3; -1;


Дескриптор:

Көпмүшені дұрыс топтастырады

Көпмүшелердің қосындысының мәнін табады.


Балл: 70-89

770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ