|
Білім беру ұйымының атауы |
«Тассуат ауылының негізгі орта мектебі» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат. Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
.Сынып: |
4 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бұрыштарды салу.(пысықтау сабағы) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.2.2** градустық өлшемі бойынша бұрыш; екі қабырғасы бойынша тікбұрышты үшбұрыш; бұрыштық сызғыштың көмегімен түзуге перпендикуляр түзу сызу 4.5.2.4 пайызды % символымен бұрыштың градустық өлшемін° символымен белгілеуді қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
градустық өлшемі бойынша бұрыш; екі қабырғасы бойынша тікбұрышты үшбұрыш; бұрыштық сызғыштың көмегімен түзуге перпендикуляр түзу сызады пайызды % символымен бұрыштың градустық өлшемін° символымен белгілеуді қолданады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Үй тапсырмасы Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту. Музыка ойнап тұрады. Оқушылар шеңберге тұрады. «Додоекаэдр» арқалы оқушылар бір-бірімен сәлемдеседі Үй тапсырмасын сұрау «Миға шабуыл» әдісі Өткенді пысықтау. Ережелерді қайталау Сабаққа кіріспе. Дәптерге айы, күні жазылады. Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру. Жаңа сабақ.ҰЖ «Ой қозғау» әдісі
«Тез ойлан» әдісі. Өткен тақырып бойынша «Сөзжұмбақ» шешу (бұрыш сөзі шығады) 1.Тік бұрыштың жартысы неге тең? (Қырық бес) 2. Транспортир бұрышты өлшеуге арналған........(құрал) 3. Бұрыштың өлшем бірлігі? 4. 180градусқа тең бұрыш қалай аталады? (Жазыңқы) 5. Сүйір бұрыш 90 градустан .....(кіші) Топқа бөлу: 1 топ: Төртбұрыш (тікбұрыш) 2 топ: Үшбұрыш (сүйір бұрыш) «Кім шапшаң» әдісі. Үлестірмелі қағаз Тақтамен жұмыс №2 Дұрыс пікірлерді атаңдар. 560-сүйр бұрыш-ақиқат. 1380-доғал бұрыш-ақиқат. 900-тік бұрыш-ақиқат. 30-сүйір бұрыш-ақиқат. «Орындап көр» әдісі. Дәптермен жұмыс. Жеке жұмыс. №3.Бұрыштарды сызыңдар.берілген бұрыштардан 100 үлкен бұрыштар сыз <COM=450, <MAK=950, <LOR=1050. <C1O1M1=550, <M1A1K1=1050, <L1O1R1=1150 Сергіту сәті.Геометриялық фигуралардың және бұрыштардың атаулары айтылады.Оқушылар көрсетіп орындайды (үшбұрыш, шеңбер, төртбұрыш, доғал бұрыш, сүйір бұрыш, тік бұрыш) «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. №5. Үшбұрыш салыңдар. 1 топ: Төртбұрыш а)а=6см b=8см S 2 топ: Үшбұрыш ә) а=5см=50мм b=7см=70мм S Шығармашылық жұмыс. Постер қорғау №6. Фигураларды өлшеңдер. Қайсысының тікбұрышы бар? 3-фигурада тік бұрышы жоқ. 20мм, 18мм, 10мм. Практикалық жұмыс Сағат арқылы бұрыштар табу (03.00-тік бұрыш, 15.45мин-доғал, 18.20 мин-сүйір, 6.00мин-тік бұрыш, 05.50 мин-доғал) «Бес жол өлең» Зат есім: бұрыш Сын есім: сүйір, доғал Етістік: өлшейді, сызылады Сөйлем: Оқушы сүйір бұрыш сызды. Синоним: фигура Үй тапсырмасы №8, 100 бет Кері байланыс Доғал – жақсы Тік бұрыш – орташа Сүйір бұрыш - төмен
|
Сабаққа дайындық жасайды, мұғаліммен амандасады Үй тапсырмасын айтады Сұрақтарға жауап береді Суретке қарап тақырыптың атауын табады Тапсырманы орындайды Тапсырманы дәптерлеріне орындайды Сергіту сәтін жасайды Тапсырманы дәптерлеріне орында Үй тапсырмасын алады Ойланып жауап береді кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Үй тапсырмасы-1б
ҚБ
Дұрыс пікірлерді анықтайды-2б
Дескриптор Үшбұрыш салады-3б
Фигураларды өлшейді, тікбұрышы бар фигураны анықтайды-2б
Есептің шешуін, жауабын табады-1б
Практикалық жұмыс-1б
Кері байланыс |
Суреттер оқулық Оқулық Дәптер Оқулық Сағат Кері байланысқа арналған парақтар |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Бұрыштарды салу.(пысықтау сабағы)
Ашық сабақ: Бұрыштарды салу.(пысықтау сабағы)
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Тассуат ауылының негізгі орта мектебі» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат. Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
.Сынып: |
4 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бұрыштарды салу.(пысықтау сабағы) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.2.2** градустық өлшемі бойынша бұрыш; екі қабырғасы бойынша тікбұрышты үшбұрыш; бұрыштық сызғыштың көмегімен түзуге перпендикуляр түзу сызу 4.5.2.4 пайызды % символымен бұрыштың градустық өлшемін° символымен белгілеуді қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
градустық өлшемі бойынша бұрыш; екі қабырғасы бойынша тікбұрышты үшбұрыш; бұрыштық сызғыштың көмегімен түзуге перпендикуляр түзу сызады пайызды % символымен бұрыштың градустық өлшемін° символымен белгілеуді қолданады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Үй тапсырмасы Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту. Музыка ойнап тұрады. Оқушылар шеңберге тұрады. «Додоекаэдр» арқалы оқушылар бір-бірімен сәлемдеседі Үй тапсырмасын сұрау «Миға шабуыл» әдісі Өткенді пысықтау. Ережелерді қайталау Сабаққа кіріспе. Дәптерге айы, күні жазылады. Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру. Жаңа сабақ.ҰЖ «Ой қозғау» әдісі
«Тез ойлан» әдісі. Өткен тақырып бойынша «Сөзжұмбақ» шешу (бұрыш сөзі шығады) 1.Тік бұрыштың жартысы неге тең? (Қырық бес) 2. Транспортир бұрышты өлшеуге арналған........(құрал) 3. Бұрыштың өлшем бірлігі? 4. 180градусқа тең бұрыш қалай аталады? (Жазыңқы) 5. Сүйір бұрыш 90 градустан .....(кіші) Топқа бөлу: 1 топ: Төртбұрыш (тікбұрыш) 2 топ: Үшбұрыш (сүйір бұрыш) «Кім шапшаң» әдісі. Үлестірмелі қағаз Тақтамен жұмыс №2 Дұрыс пікірлерді атаңдар. 560-сүйр бұрыш-ақиқат. 1380-доғал бұрыш-ақиқат. 900-тік бұрыш-ақиқат. 30-сүйір бұрыш-ақиқат. «Орындап көр» әдісі. Дәптермен жұмыс. Жеке жұмыс. №3.Бұрыштарды сызыңдар.берілген бұрыштардан 100 үлкен бұрыштар сыз <COM=450, <MAK=950, <LOR=1050. <C1O1M1=550, <M1A1K1=1050, <L1O1R1=1150 Сергіту сәті.Геометриялық фигуралардың және бұрыштардың атаулары айтылады.Оқушылар көрсетіп орындайды (үшбұрыш, шеңбер, төртбұрыш, доғал бұрыш, сүйір бұрыш, тік бұрыш) «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. №5. Үшбұрыш салыңдар. 1 топ: Төртбұрыш а)а=6см b=8см S 2 топ: Үшбұрыш ә) а=5см=50мм b=7см=70мм S Шығармашылық жұмыс. Постер қорғау №6. Фигураларды өлшеңдер. Қайсысының тікбұрышы бар? 3-фигурада тік бұрышы жоқ. 20мм, 18мм, 10мм. Практикалық жұмыс Сағат арқылы бұрыштар табу (03.00-тік бұрыш, 15.45мин-доғал, 18.20 мин-сүйір, 6.00мин-тік бұрыш, 05.50 мин-доғал) «Бес жол өлең» Зат есім: бұрыш Сын есім: сүйір, доғал Етістік: өлшейді, сызылады Сөйлем: Оқушы сүйір бұрыш сызды. Синоним: фигура Үй тапсырмасы №8, 100 бет Кері байланыс Доғал – жақсы Тік бұрыш – орташа Сүйір бұрыш - төмен
|
Сабаққа дайындық жасайды, мұғаліммен амандасады Үй тапсырмасын айтады Сұрақтарға жауап береді Суретке қарап тақырыптың атауын табады Тапсырманы орындайды Тапсырманы дәптерлеріне орындайды Сергіту сәтін жасайды Тапсырманы дәптерлеріне орында Үй тапсырмасын алады Ойланып жауап береді кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Үй тапсырмасы-1б
ҚБ
Дұрыс пікірлерді анықтайды-2б
Дескриптор Үшбұрыш салады-3б
Фигураларды өлшейді, тікбұрышы бар фигураны анықтайды-2б
Есептің шешуін, жауабын табады-1б
Практикалық жұмыс-1б
Кері байланыс |
Суреттер оқулық Оқулық Дәптер Оқулық Сағат Кері байланысқа арналған парақтар |
||
шағым қалдыра аласыз
















