Материалдар / Ашық сабақ Буын 1 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Буын 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Буынның өзіне тән ерекшеліктерін, жасалуын түсінеді, жаттығу жұмыстарын орындау арқылы түсініктері кеңейеді, оқушылардың ойлау, есте сақтау, ой жинақтау еркін сөйлеу қабілеттері артады және мәтін арқылы халқымыздың салт - дәстүр, әдет - ғұрпын дәріптеуге үйренеді.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Ақпан 2022
716
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Оқу ісінің меңгерушісі : Қанатбаева П.

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

«Буын және тасымал»

Мектеп атауы: Түркістан облысы Сарыағаш ауданы №72 жалпы орта білім беретін мектеп КММ

Мұғалімнің аты-жөні: Балабекова Ғазиза Исаховна

Пәні: Ана тілі

Күні: 15.02. 22 ж

Сынып: 1 «Ә»

Қатысқандар: 22

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Буын

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу

мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.7.1* мұғалімнің қолдауымен дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, суретті кітапша, энциклопедия) ақпарат табу

1.2.9.1.дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау;


Сабақтың мақсаттары


-дереккөздерден ақпарат табады

-дауысты дыбыстардың буын құрайтынын біледі , буын санының ретін анықтайды

- әріптердің бір -бірімен байланысын көркем жазады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


3 мин






8 мин


І .Психологиялық дайындық:

Мұғалім мен оқушылар бір – біріне "Жақсы көңіл-күй жан шуағын" білдіреді.




ІІ.Өткен сабақты пысықтау :

«Нұр – Сұлтан қаласына саяхат» әдіс арқылы өткен сабақты пысықтаймыз. Балалар өткен сабақта кандай тақырыппен таныс болдық.

Буын дегеніміз не?





Оқушылармен сәлемдесу .

Мұғалім мен оқушылар бір – біріне жақсы көңіл күй сыйлайды (көрсетілген суреттердің бірін таңдап мұғаліммен сәлемдеседі.).


«Отан, Астана, Бәйтерек, Ханшатыр» тақпақтарын жатқа айтады.



Буын туралы ережені айтады

Оқушылар

О-тан, Ас-та-на, Бәй-те-рек, Хан-ша-тыр сөздерін буынға бөледі.

Жарайсыңдар балалар!



Тамаша!

Керемет!

Жақсы










АКТ





Оқулық



Бәйтерек, Ханшатыр суреттері


Сабақтың ортасы



13 мин





























6 мин








3 мин









6 мин






2 мин






3 мин




«Адасқан әріптер әдісі » арқылы балалар жаңа сабақтың тақырыбын ашады:

«НЫУБ»

Буын .

Сабақтың тақырыптық мақсатымен таныстыру.

Балалар, қандай көлік түрлерін білесіңдер?

Оқушы жауаптарын құптай отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбы Буын «Алматы метросы» деп аталатынын хабарлап, метро жайлы қосымша ақпарат беріледі.


Алматыдағы метро 2011 жылдан бастап пайдалануға берілді. «Райымбек батыр», «Жібек жолы», «Алмалы», «Абай», «Байқоңыр», «Мұхтар Әуезов атындағы драма театры»,«Алатау»,«Сайран», «Мәскеу» бекеттері бір- бірінен өзгеше.


Күту алаңдары кең, жарық, таза. 9 бекеттің 8-інің атауы ұлттық тарихи даму дәстүріне сай қойылған


Дәптермен жұмыс

«Көркем жазу» әдісі арқылы өлеңді көркем етіп көшіріп жазады.

2-жаттығу жазбаша орындалады.

Өткен ережелерді естеріне түсіру үшін сөздерді буынға бөледі.












Сергіту сәті

«Бала, бала балапан»



«Суретті сөз» әдісі арқылы суреттегі буындарды сәйкестендіреді.

3-жаттығу

Буындардан сөз құрайды.


«Тауыс» әдісі арқылы тауыс құсының қанаттарын ашуына көмектесіп жіберейік балалар.









Кері байланыс :

«Вагон» әдісі арқылы кері байланыс жасайды.

Жасыл – барлығын түсіндім.

Сары – түсінемін. Бірақ барлығын емес. Қызыл – маған бәрі түсініксіз. Қиындықтар көп болды.


«Адасқан әріптер әдісі » арқылы балалар жаңа сабақтың тақырыбын ашады.

Дескриптор:

1.Оқушылар адасқан әріптерден жаңа сабақтың тақырыбын табады.


Дескриптор:

1. Оқушылар жеңіл көлік,жүк көлігі, кеме,ұшақ түрлерін біледі.

Оқушылар метроны көрген болса, ең алғаш метроға отырғандағы сезімдері мен көңіл күйлерін айтады.

Дескриптор :

1. Алматы метросындағы бекеттердің атауын біледі, таниды.

2.Бекеттердің атауын буынға бөледі.

«Мәс-кеу,Сай-ран,Бай-қо-ңыр»

«Көркем жазу» әдісі арқылы өлеңді көркем етіп көшіріп жазады.

Дескриптор :

1. Өлеңді көркем етіп көшіріп жазады.

Алматыда – мекенім,

Мұны мақтан етемін.

Метромен зуылдап,

Мектебіме жетемін.

2. Алматы, метро, мекен,мектеп сөздерінде неше буын бар екенін анықтайды.

Оқушылар би билеп сергіп қалады








«Суретті сөз» әдісі арқылы суреттегі буындарды сәйкестендіреді.

Дескриптор :

1.Берілген буындардан сөздер құрап жазады.

2. Кірпі, балық, аққу, торғай, күшік сөздерін көшіріп жазады.

«Тауыс» әдісі арқылы тауыс құсының қанаттарын ашуына көмектесіп жіберейік балалар.

Дискриптор:

  1. Бекеттерді оқиды және буынға бөледі.

  2. Тауыс құсының қанатын жапсырады.



Сабақтан алған әсерлерін стикер арқылы вагондарға жабыстырады.



Тамаша!

Керемет!

Жақсы
















Тамаша!

Керемет!

Жақсы







Тамаша!

Керемет!

Жақсы



















770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!