87 ЖОББМ Бастауыш Сынып мұғалімі Жумабаева Гульмира.
|
Пәні |
Ана тілі |
|
Бөлімі: |
Буын және тасымал |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жұмабаева Г |
|
Күні: |
3.02.2022 |
|
Сыныбы:1 Ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
23 сабақ .Буын. |
|
Оқу мақсаты |
1.2.1.2 оқу түрлерін/буындап оқу,тұтас оқу,мәнерлеп оқу,түсініп оқу/қолдану 1.2.8.2 дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату,дауысты дыбыстардың жуан және жіңішке болып бөлінетінін түсіну |
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәнерлеп оқуға дағдыланады,сөздегі дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажыратады,дауысты дыбыстар жуан және жіңішке болып бөлінетінін біледі,коллиграфиялық талапқа сай көркем жазады. өлеңді мәнерлеп оқуға дағдыланады ;Сөздік қорын, ой-өрісін, шығармашылығын, белсенділігін, сабаққа деген қызығушылығын дамытады. Ана тілін құрметтеуге, таза сөйлеуге тәрбиелеу . Оқушылардың патриотттық сезімін қалыптастыру |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Сабақтың басы (8 мин) |
.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Сәттілік біздер тілейміз Мен саған, сен маған. Күндей күліп жүрейік, Күннің нұрын төгейік Мен саған, сен маған. |
Барлығы орындарынан тұрып,. Шеңберге тұрып,бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. |
Мақтау мадақтау |
|
|
Сабақтың ортасы (30 мин) |
Сұрақ-жауап Кәзір жылдың қай мезгілі? Қыс
айлары несімен қызықты Балалар біз суретте кімдерді көріп тұрмыз? Ия спортшылар.Олимпиада жүлдегерлері. Ертең олимпиада басталғалы тұр .Еліміздің намысын қорғауға спортшылар аттанды
Бүгін біз олимпиаданың символымен топқа бірігеміз
Қанша дауысты дыбыс бар? Дыбыс дегеніміз не? Дыбыстың қандай түрлері бар? Дауысты және дауыссыз дыбыс дегеніміз не? Жуан және жіңішке дыбыстарды қандай деп ойлайсың? Әріптер бізге не үшін қажет? Дауысты дыбыстармен дауыссыз дыбыстар-ды қалай ажыратамыз? Балалар олимпиадаға орман жануарлары да бармақшы екен ,алайда олар ауруханаға жатып қалыпты,біз оларға көмек береміз бе?
1-бөлмеде түлкі жатыр екен .Біз тапсырманы дұрыс орындасақ ,түлкі олимпиадаға жолға шығады . Туған жер туралы 1 минут видио көрсетіледі Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу Өлеңнің тақырыбы бойынша мазмұнын болжау.Өлеңді тыңдап,өлең нетуралы екенін айтады. Өлеңнің авторымен таныстыру Өлеңнің авторы Өлеңнің мазмұнына байланысты жүргізілетін жұмыстар: ;сөздік жұмысы жүргізіледі;б)жекеоқушыларға оқытады; в)мазмұнына байланысты сұрақтар қояды;г)топқа өлең шумақтарын бөліп береді; ғ)мәнерлеп оқытады. Балалар сендер тапсырманы жақсы орындадыңдар
түлкі ауруханадан шығып,олимпиадаға аттанды.
2- бөлмеде қоян бар екен.Қоянның да олимпиадаға баруына көмектесейік.Ол үшін діптермен жұмыс жасаймыз 2-жаттығу Жұптық жұмыс. Буындардан сөз құрап оқу.Сөздерден жұмбақ құрап жазу. Көк
жүзінде көп жолақ. Шешуі:кемпірқосақ.
3-жаттығу. .Алатау сөзіндегі әріптерден бірнеше сөз жасап жазады. |
Оқушылар мұғалімнің сұрақтарына жауап береді, ойлары мен білетіндерін айтады. Дыбысты біз естиміз, айтамыз. Әріпті біз жазамыз, көреміз, Әндерді, музыканы, құстар, жануарлар, табиғыттың дыбыстарын естиміз, ауызекі сөйлейміз. Дыбыстар 2 топқа бөлінеді: дауысты және дауыссыз. Дауысты дыбыстар әндетіп, созылып айтылады. Дауыссыз дыбыстар Кедергіге ұшырап айтылады.. Дауысты дыбыстар 2 ге бөлінеді жуан жіңішке. оқиды.Мазмұнына байланысты сұрақтарға жауап береді. Балалар қыс қызықтары туралы әңгімелейді. Балалар 4 топқа бірігіп отырады Видео не туралы? Бүгінгі сабағымыздағы 1-тапсырманың тақырыбы қандай болады деп ойлайсыңдар?Ия дұрыс. Балалар Туған жер.Отан туралы екен Дескриптор:
4 б 2.Сұрақтар бойынша талдау жұмысын жүргізеді. 2 б
Өлеңнің соңғы екі жолын көшіріп жазады
Дәптермен жұмыс. Көркем жазу сөздік жұмыс
2 –жаттығу Буындардан сөз құрап оқиды.Сөздерден жұмбақ құрап жазады. Көк жүзінде көп жолақ. Шешуі:кемпірқосақ. 3-жаттығу Алатау сөзінен бірнеше сөз жасап жазады. Мысалы:Ала,тау,ау,ата\
|
Өзара бағалау "Бас бармақ" әдісі Қолдауды қажет ететін оқушыларға көмек беру. Оқушыларға қолдау көрсету. Дескриптор: Өлеңді тізбектеп оқиды. сұрақтар бойынша талдау жұмысын жүргізеді Дексриптор: жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады |
Суреттер
Оқулық 35 бет |
|
Сабақтың соңы (7 мин) |
Бүгінгі сабақта не үйрендіңдер? |
Жануарлар сендерге рахмет айтып олимпиадаға аттанды Біз оларға сәттілік тілейік. Оқушылар өз ойларын айтады |
Оқушыларға қолдау көрсету. |
|
|
|
Рефлексия.
|
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, ағашқа желімдейді. |
Өзін өзі бағалайды |
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Буын .1 сынып
Ашық сабақ Буын .1 сынып
87 ЖОББМ Бастауыш Сынып мұғалімі Жумабаева Гульмира.
|
Пәні |
Ана тілі |
|
Бөлімі: |
Буын және тасымал |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жұмабаева Г |
|
Күні: |
3.02.2022 |
|
Сыныбы:1 Ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
23 сабақ .Буын. |
|
Оқу мақсаты |
1.2.1.2 оқу түрлерін/буындап оқу,тұтас оқу,мәнерлеп оқу,түсініп оқу/қолдану 1.2.8.2 дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату,дауысты дыбыстардың жуан және жіңішке болып бөлінетінін түсіну |
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәнерлеп оқуға дағдыланады,сөздегі дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажыратады,дауысты дыбыстар жуан және жіңішке болып бөлінетінін біледі,коллиграфиялық талапқа сай көркем жазады. өлеңді мәнерлеп оқуға дағдыланады ;Сөздік қорын, ой-өрісін, шығармашылығын, белсенділігін, сабаққа деген қызығушылығын дамытады. Ана тілін құрметтеуге, таза сөйлеуге тәрбиелеу . Оқушылардың патриотттық сезімін қалыптастыру |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Сабақтың басы (8 мин) |
.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Сәттілік біздер тілейміз Мен саған, сен маған. Күндей күліп жүрейік, Күннің нұрын төгейік Мен саған, сен маған. |
Барлығы орындарынан тұрып,. Шеңберге тұрып,бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. |
Мақтау мадақтау |
|
|
Сабақтың ортасы (30 мин) |
Сұрақ-жауап Кәзір жылдың қай мезгілі? Қыс
айлары несімен қызықты Балалар біз суретте кімдерді көріп тұрмыз? Ия спортшылар.Олимпиада жүлдегерлері. Ертең олимпиада басталғалы тұр .Еліміздің намысын қорғауға спортшылар аттанды
Бүгін біз олимпиаданың символымен топқа бірігеміз
Қанша дауысты дыбыс бар? Дыбыс дегеніміз не? Дыбыстың қандай түрлері бар? Дауысты және дауыссыз дыбыс дегеніміз не? Жуан және жіңішке дыбыстарды қандай деп ойлайсың? Әріптер бізге не үшін қажет? Дауысты дыбыстармен дауыссыз дыбыстар-ды қалай ажыратамыз? Балалар олимпиадаға орман жануарлары да бармақшы екен ,алайда олар ауруханаға жатып қалыпты,біз оларға көмек береміз бе?
1-бөлмеде түлкі жатыр екен .Біз тапсырманы дұрыс орындасақ ,түлкі олимпиадаға жолға шығады . Туған жер туралы 1 минут видио көрсетіледі Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу Өлеңнің тақырыбы бойынша мазмұнын болжау.Өлеңді тыңдап,өлең нетуралы екенін айтады. Өлеңнің авторымен таныстыру Өлеңнің авторы Өлеңнің мазмұнына байланысты жүргізілетін жұмыстар: ;сөздік жұмысы жүргізіледі;б)жекеоқушыларға оқытады; в)мазмұнына байланысты сұрақтар қояды;г)топқа өлең шумақтарын бөліп береді; ғ)мәнерлеп оқытады. Балалар сендер тапсырманы жақсы орындадыңдар
түлкі ауруханадан шығып,олимпиадаға аттанды.
2- бөлмеде қоян бар екен.Қоянның да олимпиадаға баруына көмектесейік.Ол үшін діптермен жұмыс жасаймыз 2-жаттығу Жұптық жұмыс. Буындардан сөз құрап оқу.Сөздерден жұмбақ құрап жазу. Көк
жүзінде көп жолақ. Шешуі:кемпірқосақ.
3-жаттығу. .Алатау сөзіндегі әріптерден бірнеше сөз жасап жазады. |
Оқушылар мұғалімнің сұрақтарына жауап береді, ойлары мен білетіндерін айтады. Дыбысты біз естиміз, айтамыз. Әріпті біз жазамыз, көреміз, Әндерді, музыканы, құстар, жануарлар, табиғыттың дыбыстарын естиміз, ауызекі сөйлейміз. Дыбыстар 2 топқа бөлінеді: дауысты және дауыссыз. Дауысты дыбыстар әндетіп, созылып айтылады. Дауыссыз дыбыстар Кедергіге ұшырап айтылады.. Дауысты дыбыстар 2 ге бөлінеді жуан жіңішке. оқиды.Мазмұнына байланысты сұрақтарға жауап береді. Балалар қыс қызықтары туралы әңгімелейді. Балалар 4 топқа бірігіп отырады Видео не туралы? Бүгінгі сабағымыздағы 1-тапсырманың тақырыбы қандай болады деп ойлайсыңдар?Ия дұрыс. Балалар Туған жер.Отан туралы екен Дескриптор:
4 б 2.Сұрақтар бойынша талдау жұмысын жүргізеді. 2 б
Өлеңнің соңғы екі жолын көшіріп жазады
Дәптермен жұмыс. Көркем жазу сөздік жұмыс
2 –жаттығу Буындардан сөз құрап оқиды.Сөздерден жұмбақ құрап жазады. Көк жүзінде көп жолақ. Шешуі:кемпірқосақ. 3-жаттығу Алатау сөзінен бірнеше сөз жасап жазады. Мысалы:Ала,тау,ау,ата\
|
Өзара бағалау "Бас бармақ" әдісі Қолдауды қажет ететін оқушыларға көмек беру. Оқушыларға қолдау көрсету. Дескриптор: Өлеңді тізбектеп оқиды. сұрақтар бойынша талдау жұмысын жүргізеді Дексриптор: жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады |
Суреттер
Оқулық 35 бет |
|
Сабақтың соңы (7 мин) |
Бүгінгі сабақта не үйрендіңдер? |
Жануарлар сендерге рахмет айтып олимпиадаға аттанды Біз оларға сәттілік тілейік. Оқушылар өз ойларын айтады |
Оқушыларға қолдау көрсету. |
|
|
|
Рефлексия.
|
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, ағашқа желімдейді. |
Өзін өзі бағалайды |
|

шағым қалдыра аласыз











Қоян сендерге рахмет айтып олимпиадаға
аттанды.
Енді біз аюға көмек берейік.Аюда олимпиадаға
барғысы келеді


















