ТҮРКІСТАН ОБЛЫСЫ ОРДАБАСЫ
АУДАНЫ «ДОСТЫҚ»ЖАЛПЫ БІЛІМ БЕРЕТІН МЕКТЕБІ МЕМЛЕКЕТТІК
МЕКЕМЕСІ

Ашық сабақ
Сабақ тақырыбы:
Педагог: Абдиева Акерке Баймуханбетовна
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Центрлік симметрия.
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Абдиева Акерке Баймуханбетовна |
|
|||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
6 А сынып математика |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
6.3С Координаталық жазықтық |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Центрлік симметрия. |
|
|||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
6.3.2.5 тік бұрышты координаталар жүйесінде координаталар басы және координаталық осьтерге қатысты симметриялы нүктелер мен фигураларды салу; |
|
|||||||||||||||||
|
Бағалау критериі: |
центрлік симметрия ұғымдарын меңгеру; осьтік немесе центрлік симметриясы болатын фигуралар туралы түсінігі болуы; симметриялық және центрлік-симметриялы фигураларды ажырату; |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|
||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
3 мин |
Ұйым дастыру Жаңа сабаққа кіріспе |
Оқушымен амандасып, түгелдеп сабаққа дайындығын сұрайды.Жаңа сабақты өткен сабақпен байланыстыра отырып таныстырады. Сәлеметсіздерме! Бүгін, Центрлік симметрия тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
Өз бетімен жұмыс №4. Симметрия осі бар фигураны таңдап, осін жүргізіңіз.
|
Амандасады, үй тапсырмасына жауап береді. Сұрақтарға жауап береді Симметрия осі бар фигураны таңдап, осін жүргізеді |
Дескриптор: Жалпы - 1 балл Симметрия осі бар фигураны таңдап, осін жүргізеді |
|
||||||||||||||
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
Youtube желісінен дайын түсіндірілген сабақты көрсетеді.
|
Жаңа тақырып бойынша видеороликті қарап, танысады |
|
Видео түсіндірме https://youtube.com/watch?v=AHZCrBrSozI&feature=shared |
||||||||||||||
|
15мин |
Бекіту тапсыр Масы Оқулықпен жұмыс |
№1. Қай нүкте A нүктесіне симметриялы екенін тап.
a түзуіне қатысты
Оқулықтан №1128. №1129. №1130 |
Оқулықтан тақырыпқа қатысты есептерді шығарады. Есептің шарты бойынша тақтаға щығып орындайды
|
Дескриптор: Жалпы балл -2 балл Білім алушы: - координата лық жазықтықта симметриялы нүктелер салады; - центрлік симметриялы фигураны біледі: Дескриптор: Жалпы-3балл Тақтаға шығып орындайды https://youtube.com/watch?v=S-COOdissDE&feature=shared |
Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Алдамуратова Т., Байшоланова К., Байшоланов Е. "Атамура" баспасы 2018
Электронды кітап https://okulyk.kz/matematika/181/ |
||||||||||||||
|
15мин |
Жеке жұмыс Жұптық жұмыс |
№3. Төмендегі заттардың арасынан осьтік немесе центрлік симметриясы болатын заттарды тап. |
Тапсырманы орындайды Суреттер ішінен таңдайды. Берілеген суреттерді екі жаққа ажыратып,симметрия болмайтын суретті қатардан шығарып тастайды. |
Мониторинг Дескриптор: Жалпы балл -2 балл Білім алушы: - суреттерді бүктеу арқылы көрсетеді. Дескриптор: Жалпы балл -2 балл Білім алушы: - суреттерді ажыратады. |
Парақшалар |
||||||||||||||
|
2 мин |
Рефлексия Кері байланыс |
Бүгінгі сабақта:
Бекіту сұрақтары. -осьтік және центрлік симметрия деген не? түзуге қатысты берілген фигураларға симметриялы фигураларды са- лу алгоритмі; - нүктеге қатысты берілген фигураларға симметриялы фигураларды салу алгоритмі. Рефлексия: Ютуб әдісі Бүгін біз сабақта нені білдік, оқушы пікірін тыңдау.
Үйге тапсырма. № 1133 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Сұрақтарға жауап беру Кері байланыс
|
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
Электронды кітап https://okulyk.kz/matematika/181/ |
||||||||||||||
Бекітемін
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Центрлік симметрия
Ашық сабақ: Центрлік симметрия
ТҮРКІСТАН ОБЛЫСЫ ОРДАБАСЫ
АУДАНЫ «ДОСТЫҚ»ЖАЛПЫ БІЛІМ БЕРЕТІН МЕКТЕБІ МЕМЛЕКЕТТІК
МЕКЕМЕСІ

Ашық сабақ
Сабақ тақырыбы:
Педагог: Абдиева Акерке Баймуханбетовна
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Центрлік симметрия.
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Абдиева Акерке Баймуханбетовна |
|
|||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
6 А сынып математика |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
6.3С Координаталық жазықтық |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Центрлік симметрия. |
|
|||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
6.3.2.5 тік бұрышты координаталар жүйесінде координаталар басы және координаталық осьтерге қатысты симметриялы нүктелер мен фигураларды салу; |
|
|||||||||||||||||
|
Бағалау критериі: |
центрлік симметрия ұғымдарын меңгеру; осьтік немесе центрлік симметриясы болатын фигуралар туралы түсінігі болуы; симметриялық және центрлік-симметриялы фигураларды ажырату; |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|
||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
3 мин |
Ұйым дастыру Жаңа сабаққа кіріспе |
Оқушымен амандасып, түгелдеп сабаққа дайындығын сұрайды.Жаңа сабақты өткен сабақпен байланыстыра отырып таныстырады. Сәлеметсіздерме! Бүгін, Центрлік симметрия тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
Өз бетімен жұмыс №4. Симметрия осі бар фигураны таңдап, осін жүргізіңіз.
|
Амандасады, үй тапсырмасына жауап береді. Сұрақтарға жауап береді Симметрия осі бар фигураны таңдап, осін жүргізеді |
Дескриптор: Жалпы - 1 балл Симметрия осі бар фигураны таңдап, осін жүргізеді |
|
||||||||||||||
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
Youtube желісінен дайын түсіндірілген сабақты көрсетеді.
|
Жаңа тақырып бойынша видеороликті қарап, танысады |
|
Видео түсіндірме https://youtube.com/watch?v=AHZCrBrSozI&feature=shared |
||||||||||||||
|
15мин |
Бекіту тапсыр Масы Оқулықпен жұмыс |
№1. Қай нүкте A нүктесіне симметриялы екенін тап.
a түзуіне қатысты
Оқулықтан №1128. №1129. №1130 |
Оқулықтан тақырыпқа қатысты есептерді шығарады. Есептің шарты бойынша тақтаға щығып орындайды
|
Дескриптор: Жалпы балл -2 балл Білім алушы: - координата лық жазықтықта симметриялы нүктелер салады; - центрлік симметриялы фигураны біледі: Дескриптор: Жалпы-3балл Тақтаға шығып орындайды https://youtube.com/watch?v=S-COOdissDE&feature=shared |
Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Алдамуратова Т., Байшоланова К., Байшоланов Е. "Атамура" баспасы 2018
Электронды кітап https://okulyk.kz/matematika/181/ |
||||||||||||||
|
15мин |
Жеке жұмыс Жұптық жұмыс |
№3. Төмендегі заттардың арасынан осьтік немесе центрлік симметриясы болатын заттарды тап. |
Тапсырманы орындайды Суреттер ішінен таңдайды. Берілеген суреттерді екі жаққа ажыратып,симметрия болмайтын суретті қатардан шығарып тастайды. |
Мониторинг Дескриптор: Жалпы балл -2 балл Білім алушы: - суреттерді бүктеу арқылы көрсетеді. Дескриптор: Жалпы балл -2 балл Білім алушы: - суреттерді ажыратады. |
Парақшалар |
||||||||||||||
|
2 мин |
Рефлексия Кері байланыс |
Бүгінгі сабақта:
Бекіту сұрақтары. -осьтік және центрлік симметрия деген не? түзуге қатысты берілген фигураларға симметриялы фигураларды са- лу алгоритмі; - нүктеге қатысты берілген фигураларға симметриялы фигураларды салу алгоритмі. Рефлексия: Ютуб әдісі Бүгін біз сабақта нені білдік, оқушы пікірін тыңдау.
Үйге тапсырма. № 1133 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Сұрақтарға жауап беру Кері байланыс
|
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
Электронды кітап https://okulyk.kz/matematika/181/ |
||||||||||||||
Бекітемін
шағым қалдыра аласыз






















