География пәні бойынша сабақ жоспары
|
1.Тақырыбы: Циклон.Антициклон. Атмосфералық фронттар. |
2. Мектеп: 27 ЖОМ. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3. Уақыты: 23.11.2017ж |
4. Мұғалімнің аты-жөні: Төлеген Аида. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 8«Ә» |
Қатысқандар саны: |
қатыспағандар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мақсаттары |
Білімділік. Қазақстан аумағында ауа массаларының қозғалысы туралы білім қалыптастыру.Циклон және антициклон ұғымдарымен таныстыру.
Дамытушылық. Климат картасымен картасы арқылы ауа массаларының, желдердің қозғалыстырына және ауа температурасының таралуына сипаттама беру арқылы картамен жұмыс істеу дағдыларын дамыту. Климаттық карталармен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыруды одан әрі дамыту. Тәрбиелік. Отаны туралы білімдерін тереңдете келе, отансүйгіштік қасиетін арттыру, географиялық мәдениетке тарту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ түрі: |
Сабақ түрі: аралас сабақ Сабақты үйымдастыру формасы: фронтальді Сабақты жүргізу әдіс-тәсілдері: репродуктивті, проблемалық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тіл мақсаттары |
Оқушылар жасай алады… Оқушылар істей алады: Ауа массаларының түрлерін ауызша айта алады Пәнге тән арнайы сөздік және терминология: Циклон,антициклон,атмосфералық фронттар. Диалогқа/ жазылымға қажетті пайдалы сөзорамдар мен тіркестер: Тәуелділік коэффициенті жоғары, себебі… Менің пайымдауымша… |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдағы өткен оқу |
Атмосфералық циркуляция. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құрал-жабдықтар |
Қазақстанның физикалық картасы,атлас және кескін карта. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі ұғымдар |
Атмосфералық циркуляция, ауа массалары, атмосфералық қысым, жергілікті желдер, температураның тәуліктік және жылдық өзгерістері, изотерма |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыт |
Жоспарланған іс-шаралар |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
0 – 3 |
Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу, оқушылар назарын сабаққа аудару; Топқа бөлу Сабаққа дайындығын тексеру |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4-10 11-17 |
Үй тапсырмасын тексеру кезеңі: Өткен тақырып «Атмосфера циркуляциясы». Үй тапсырмасын сұрау мақсатында оқушылардан «Жабық тест» аламын. Оқушылар бірін-бірі бағалау шкаласы арқылы бағалайды.
Бағалау шкаласы 7-8 сұраққа дұрыс жауап 5 ұпай 5-6 сұраққа дұрыс жауап 4 ұпай 4 сұраққа дұрыс жауап 3 ұпай 3-төмен дұрыс жауап 2 ұпай
Жаңа тақырып Мен оқушылармен бірге жаңа тақырыптың мәнін ашу үшін суреттермен жұмыс жасаймын.
Циклон- (грекшеден аударғанда-ұйытқыған деген сөз) атмосфера қысымы төмен аймақ,антициклон-атмосфера қысымы жоғары аймағы.
Атмосфералық фронттар- әр түрлі ауа массаларының араларында бірнеше шақырымға жететін өтпелі аймақтар.
|
Арнайы карточкалар
Презентация
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
18-23
24-33
34-36 37-38 39-40 |
Жеке жұмыс: Оқушылар тақырыпты ашу үшін «Семантикалық картамен» жұмыс жасайды.
Топтық жұмыс. Қазақстанның белгілі облысының климат өзгеруінің әсері. «SWOT» кестесін құру.
Топтар өз жұмыстарын ұсынып болған соң бірін-бірі бағалайды. «Кері байланыс» «Тазалық» ойыны арқылы кері байланыс жасайды. Бағалау Сабаққа белсенді қатысуына және тапсырмаларды орындауларына байланысты бағаланады.
Үйге тапсырма беру кезеңі
-Жергілікті жердің климат ерекшеліктерін талдау. -Кескін картаға климаттық белдеулерді түсіру.
|
Презентация карточкалар
Қазақстанның Физикалық картасы Атлас. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциалау – сіз қалайша көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеттері жоғарылау оқушыларды қалайша ынталандыруды жоспарлайсыз? |
Бағалау – сіз оқушылардың оқу деңгейін қалайша тексеруді жоспарлайсыз? |
Пән аралық сілтемелер |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Әр тапсырма барысында тапсырмаларды дұрыс, әрі нақты орындау деңгейлері арқылы анықтауға болады
|
Жетістік критерийі арқылы |
Экономика, экология пәндерімен байланыстыруға болады . |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды жасау
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма? Оқушылар бүгін не меңгерді? Оқу атмосферасы қандай болды? Мен жоспарлаған бөліну дұрыс болды ма? Мен кестеге сәйкес жүрдім бе? Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер жасадым және неге?
|
Астыдағы кеңістікті өз сабағыңызға қорытынды жасау үшін қолданыңыз. Сіздің сабағыңыз туралы сол жақта орналасқан ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Қай екі әрекет жақсы өтті (оқыту мен оқуды ескеру қажет)? 1:
2:
Қай екі әрекет сабақты нығайтуы мүмкін (оқыту мен оқуды ескеру қажет)? 1:
2:
Менің келесі сабағымда ескерілетін мен бұл сабақтан сынып немесе жеке тұлғалар туралы не білдім? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ «Циклон.Антициклон. Атмосфералық фронттар.» 8 сынып
Ашық сабақ «Циклон.Антициклон. Атмосфералық фронттар.» 8 сынып
География пәні бойынша сабақ жоспары
|
1.Тақырыбы: Циклон.Антициклон. Атмосфералық фронттар. |
2. Мектеп: 27 ЖОМ. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3. Уақыты: 23.11.2017ж |
4. Мұғалімнің аты-жөні: Төлеген Аида. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 8«Ә» |
Қатысқандар саны: |
қатыспағандар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мақсаттары |
Білімділік. Қазақстан аумағында ауа массаларының қозғалысы туралы білім қалыптастыру.Циклон және антициклон ұғымдарымен таныстыру.
Дамытушылық. Климат картасымен картасы арқылы ауа массаларының, желдердің қозғалыстырына және ауа температурасының таралуына сипаттама беру арқылы картамен жұмыс істеу дағдыларын дамыту. Климаттық карталармен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыруды одан әрі дамыту. Тәрбиелік. Отаны туралы білімдерін тереңдете келе, отансүйгіштік қасиетін арттыру, географиялық мәдениетке тарту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ түрі: |
Сабақ түрі: аралас сабақ Сабақты үйымдастыру формасы: фронтальді Сабақты жүргізу әдіс-тәсілдері: репродуктивті, проблемалық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тіл мақсаттары |
Оқушылар жасай алады… Оқушылар істей алады: Ауа массаларының түрлерін ауызша айта алады Пәнге тән арнайы сөздік және терминология: Циклон,антициклон,атмосфералық фронттар. Диалогқа/ жазылымға қажетті пайдалы сөзорамдар мен тіркестер: Тәуелділік коэффициенті жоғары, себебі… Менің пайымдауымша… |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдағы өткен оқу |
Атмосфералық циркуляция. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құрал-жабдықтар |
Қазақстанның физикалық картасы,атлас және кескін карта. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі ұғымдар |
Атмосфералық циркуляция, ауа массалары, атмосфералық қысым, жергілікті желдер, температураның тәуліктік және жылдық өзгерістері, изотерма |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыт |
Жоспарланған іс-шаралар |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
0 – 3 |
Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу, оқушылар назарын сабаққа аудару; Топқа бөлу Сабаққа дайындығын тексеру |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4-10 11-17 |
Үй тапсырмасын тексеру кезеңі: Өткен тақырып «Атмосфера циркуляциясы». Үй тапсырмасын сұрау мақсатында оқушылардан «Жабық тест» аламын. Оқушылар бірін-бірі бағалау шкаласы арқылы бағалайды.
Бағалау шкаласы 7-8 сұраққа дұрыс жауап 5 ұпай 5-6 сұраққа дұрыс жауап 4 ұпай 4 сұраққа дұрыс жауап 3 ұпай 3-төмен дұрыс жауап 2 ұпай
Жаңа тақырып Мен оқушылармен бірге жаңа тақырыптың мәнін ашу үшін суреттермен жұмыс жасаймын.
Циклон- (грекшеден аударғанда-ұйытқыған деген сөз) атмосфера қысымы төмен аймақ,антициклон-атмосфера қысымы жоғары аймағы.
Атмосфералық фронттар- әр түрлі ауа массаларының араларында бірнеше шақырымға жететін өтпелі аймақтар.
|
Арнайы карточкалар
Презентация
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
18-23
24-33
34-36 37-38 39-40 |
Жеке жұмыс: Оқушылар тақырыпты ашу үшін «Семантикалық картамен» жұмыс жасайды.
Топтық жұмыс. Қазақстанның белгілі облысының климат өзгеруінің әсері. «SWOT» кестесін құру.
Топтар өз жұмыстарын ұсынып болған соң бірін-бірі бағалайды. «Кері байланыс» «Тазалық» ойыны арқылы кері байланыс жасайды. Бағалау Сабаққа белсенді қатысуына және тапсырмаларды орындауларына байланысты бағаланады.
Үйге тапсырма беру кезеңі
-Жергілікті жердің климат ерекшеліктерін талдау. -Кескін картаға климаттық белдеулерді түсіру.
|
Презентация карточкалар
Қазақстанның Физикалық картасы Атлас. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциалау – сіз қалайша көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеттері жоғарылау оқушыларды қалайша ынталандыруды жоспарлайсыз? |
Бағалау – сіз оқушылардың оқу деңгейін қалайша тексеруді жоспарлайсыз? |
Пән аралық сілтемелер |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Әр тапсырма барысында тапсырмаларды дұрыс, әрі нақты орындау деңгейлері арқылы анықтауға болады
|
Жетістік критерийі арқылы |
Экономика, экология пәндерімен байланыстыруға болады . |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды жасау
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма? Оқушылар бүгін не меңгерді? Оқу атмосферасы қандай болды? Мен жоспарлаған бөліну дұрыс болды ма? Мен кестеге сәйкес жүрдім бе? Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер жасадым және неге?
|
Астыдағы кеңістікті өз сабағыңызға қорытынды жасау үшін қолданыңыз. Сіздің сабағыңыз туралы сол жақта орналасқан ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Қай екі әрекет жақсы өтті (оқыту мен оқуды ескеру қажет)? 1:
2:
Қай екі әрекет сабақты нығайтуы мүмкін (оқыту мен оқуды ескеру қажет)? 1:
2:
Менің келесі сабағымда ескерілетін мен бұл сабақтан сынып немесе жеке тұлғалар туралы не білдім? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














