|
Сабақ №87 |
Пәні: Ағылшын |
Мектеп: «Құлағы нашар еститін балалар үшін Ленгір қосалқы мектеп-интернаты» КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 23.02.2022ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Д.Б.Кульжанова |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Clarifying “Wildlife crisis” |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.S.7 Use appropriate subject – specific vocabulary and syntax to talk about a range of general topics, and some curricular topics. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Балаларға ағылшын тілінде жолбарыстың мекендейтін жерлері туралы мәлімет беру. Сұрақтарға толық жауап беруге бейімдеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Коррекциялық мақсаты: |
Дыбыстарын анық шығуын қадағалап, түзету.Сөздерді дұрыс оқуға үрету, сөз қорын молайту. Сөздік қорын молайту, дыбыстарын қадағалау, түзету. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту: |
Оқушылардың ой өрісін дамыту. Сурет арқылы аң бейнелерін ажыратуға,ойын толық жеткізу және есте сақтау қабілетін дамыту. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
О.Т.Ж. оқулықты көшіре алады О.О.Ж. жазбаша жұмысты мұғалімнің көмегімен орындайды О.Ж.Ж. берілген тапсырманы өз бетінше орындайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланысы: |
География, қазақ тілі , орыс тілі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Көрнекіліктер: |
Оқулық, суреттер, бейне ролик |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезендері |
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 2 минут |
Ұйымдастыру сәті Сәлемдесу Оқушыларды сабаққа дайындау Психологиялық дайындық Жақсы көңіл-күй қалыптастыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
Тіл бұрышымен жұмыс ОТЖ [М]- дыбысы әріпті, буынды, сөздерді дұрыс оқыту ООЖ [М] [ем]-дыбысты әріпті, буынды, сөздерді дұрыс оқыту ОЖЖ- ағылшын сөздерді оқыту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Күнделікті сөздер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Үй тапсырмасын тексеру Үйге не берілді? Тапсырмаларды тексеру Ex 4. Complete the sentences. (Сөйлемдерді толықтырыңыз) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы Жаңа сабақ 20 минут
|
Жаңа сабаққа кіріспе: Үй жануарлары мен жабайы жануарларды ажырату.
Wild animals [уилд энималс] Domestic animals [доместик энималс] Жабайы жануарла Үй жануры Bear [beǝ] – аю Horse [hɔ:s] – ат Lion [laɪǝn] – арыстан Cow [kǝʊ] – сиыр Tiger [‘taɪǝn] – жолбарыс Sheep [ʃɪ:p] – қой Monkey [‘mʌŋkŋɪ] – маймыл Dog [dɒg] – ит Giraffe [dʒɪa:f] – керік (жираф) Cat [kæt] – мысық Жаңа сабақ: Clarifying “Wildlife crisis” (Нақтылау “ Жабайы табиғат дағдысы”) Жаңа сөздер: Wild animals [waɪld’ænɪmǝlz ] – Жабайы жануарлар Environment [In’vaɪǝrǝnmǝnt] – Қоршаған орта Tiger [‘taɪgǝ] – Жолбарыс Damage [dæmɪdʒ] – Зиян тигізу Poacher [‘pǝʊtʃǝ] – Браконьер Hunter [‘hʌntǝ] – Аңшы Endangered species [ɪn’deɪndʒǝd’spi:ʃi:z] – Жойылып бара жатқан түрлер 1 Мәтін Wildlife crisis (Жабайы табиғат дағдысы) We all know that the things we do can damage the environment. However, it might be worse than we thought. In a 2016 report, Scientists said that since 1970, the number of wild animals on Earth had fallen by about 60%. According to the report, this number could be as high as 67% by 2020.They also said that humans were the biggest cause. The report said that nearly half of these species had fewer places to live because of farming, building projects and people cutting down trees. Other major causes, the report said, were hunting and fishing (more than 300 species could disappear completely because humans kill them for food, sport or protection) as well as climate change and pollution. There are a few positive signs though. In 2010, there were just over 3000 wild tigers left in the world, but experts think their numbers are increasing. There are now an estimated 4,000 tigers in the wild. However, there are still far fewer tigers than there were in 1900, when there were approximately100,000. Біз жасайтын нәрселер қоршаған ортаға зиянын тигізетінін бәріміз білеміз. Дегенмен, бұл біз ойлағаннанда нашар болуы мүмкін. 2016 жылғы есепте ғалымдар 1970 жылдан бері жердегі жабайы жануарлардың саны шамамен 60% -ға азайғанын айтты. Есепке сәйкес, бұл сан 2020 жылға қарай 67%-ға жетуі мүмкін.Сондай-ақ олар ең үлкен себеп адам екенін айтты. Баяндамада бұл түрлердің жартысына жуығы егіншілік, құрылыс жолдары және ағаштарды кесу салдарынан тұратын жерлері аз болғаны айтылған. Баяндама айтылғандай, басқада негізгі себептер аңшылық және балық аулау (300-ден астам түр толығымен жойылып кетуі мүмкін, өйткені адамдар оларды тамақ, спорт немесе қорғаныс үшін өлтіреді), сондай-ақ ауа температурасының өзгеруі және ластану. Бірнеше оның белгілері бар, 2010 жылы әлемде 3000-нан аз ғана жабайы жолбарыс қалды. Бірақ сарапшылардың пікірінше, олардың саны артып келеді. Қазір табиғатта шамамен 4000 жолбарыс бар. Алайда жолбарыстар 1900 жылы, шамамен 100000 болған кездегіден әлдеқайда аз.
2 Видео ролик:
3 Дәптермен жұмыс: Ex 2
It is so worrying because the number of wild animals on Earth had fallen by about 60%. (Бұл өте алаңдатарлық өйткені жердегі жабайы жануарлардың саны шамамен 60%-ға азайды)
The main threats to animals are of farming, building projects and people cutting down trees. (Жануарларға қауып төндіретін негізгі қауіп ауыл шауашылығы,құрлыс жобалары және ағаштарды кесу.)
There are hopeful signs because the number of tigers left in the world is increasing. (Үміт беретін белгілер бар өйткені әлемде қалған жолбарыстардың саны артып келеді.) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы 5 минут РЕФЛЕКСИЯ Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттерін орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Қандай кедергілер болды? Не сәтті өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге...? |
Сабақты бекіту: 1.The reason for the extinction of the tiger? (Жолбарыстың жойылу себебі?) Tigers are often killed by poachers for their skin. (Жолбарысты көбіне броканерлер терісі үшін өлтіреді.)
2.Where does the tiger live? (Жолбарыс қайда мекендейді?) The tigers currently live in 16 countries: Bangladesh, Bhutan, Vietnam, Indonesia, Iran, Cambodian, China, Laos, Malaysia, Myanmar, Nepal, Pakistan, Russia and Thailand. (Кәзіргі кезде жолбарыстар16 елде мекендейді:Бангладеш, Бутан, Вьетнам, Индия, Индонезия, Ирак, Камбоджа, Қытай, Лаос, Малазия, Мьянма, Непаль, Пакестан, Ресей, Таиланд.)
3.How many species of tigers are there? (Жолбарыстың қанша түрі бар?) There are 6 types of tigers: Amur, Bengal, Indochinese, Malay, Chinese, Sumatran. (Жолбарыстың 6 түрі бар: Амур, Бенгал, Үндіқытай, Малай, Қытай, Суматран.)
4.What does a tiger eat? (Жолбарыс немен қоректенеді?) Tigers often eat meat. (Жолбарыстар көбіне етпен қоректенеді.)
5. What animals is a
tiger? (Жолбарыс қандай
жан Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Сабақ №87 Пәні:
Ағылшын Мектеп: «Құлағы нашар
еститін балалар үшін Ленгір қосалқы мектеп-интернаты»
КММ Күні: 23.02.2022ж Мұғалімнің аты-жөні:
Д.Б.Кульжанова Сынып: 8
«А» Қатысқан оқушы
саны: Қатыспаған оқушы
саны: Сабақтың
тақырыбы:
Clarifying “Wildlife
crisis” Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары 8.S.7
Use appropriate subject –
specific vocabulary and syntax to talk about a range of general
topics, and some curricular
topics. Сабақтың
мақсаты:
Балаларға ағылшын
тілінде жолбарыстың мекендейтін жерлері туралы мәлімет беру.
Сұрақтарға толық жауап беруге
бейімдеу. Коррекциялық
мақсаты:
Дыбыстарын анық
шығуын қадағалап, түзету.Сөздерді дұрыс оқуға үрету, сөз қорын
молайту. Сөздік қорын молайту,
дыбыстарын қадағалау,
түзету. Құндылықтарды
дамыту:
Оқушылардың ой
өрісін дамыту. Сурет арқылы аң бейнелерін ажыратуға,ойын толық
жеткізу және есте сақтау қабілетін
дамыту. Жетістік
критерийлері
О.Т.Ж. оқулықты
көшіре алады
О.О.Ж. жазбаша
жұмысты мұғалімнің көмегімен
орындайды О.Ж.Ж. берілген тапсырманы өз
бетінше орындайды Пәнаралық
байланысы:
География, қазақ
тілі , орыс тілі. Көрнекіліктер: Оқулық, суреттер, бейне
ролик Сабақ
барысы Сабақтың
кезендері Сабақта орындалатын
іс-әрекеттер
Басы
2
минут
Ұйымдастыру
сәті
Сәлемдесу
Оқушыларды сабаққа
дайындау
Психологиялық
дайындық Жақсы көңіл-күй
қалыптастыру 3
минут
Тіл бұрышымен
жұмыс
ОТЖ [М]- дыбысы әріпті, буынды,
сөздерді дұрыс оқыту
ООЖ [М] [ем]-дыбысты әріпті,
буынды, сөздерді дұрыс оқыту ОЖЖ- ағылшын сөздерді
оқыту
5
минут
Күнделікті
сөздер
Good morning
children! Good morning
teacher!
How are you? I am
fine thank you.
Where are you from I
am from Kazakhstan
Who is duty today? I
am on duty today
Who is absent? Now
is absent
What season is it
now? Season is Winter
What day is it
today? Today is Wednesday What data is it today? The
23th
of
February
5
минут
Үй тапсырмасын
тексеру
Үйге не
берілді?
Тапсырмаларды
тексеру
Ex 4. Complete the
sentences. (Сөйлемдерді
толықтырыңыз)
Ортасы
Жаңа
сабақ
20
минут
Жаңа сабаққа
кіріспе: Үй жануарлары мен жабайы
жануарларды ажырату.
Wild animals
[уилд
энималс] Domestic
animals
[доместик
энималс]
Жабайы жануарла Үй
жануры
Bear
[beǝ] – аю Horse
[hɔ:s] –
ат
Lion
[laɪǝn] – арыстан Cow
[kǝʊ] –
сиыр
Tiger
[‘taɪǝn] – жолбарыс Sheep
[ʃɪ:p] –
қой
Monkey
[‘mʌŋkŋɪ] – маймыл Dog
[dɒg] –
ит
Giraffe
[dʒɪa:f] – керік
(жираф) Cat
[kæt] –
мысық
Жаңа сабақ:
Clarifying “Wildlife crisis” (Нақтылау “ Жабайы табиғат
дағдысы”)
Жаңа
сөздер:
Wild animals
[waɪld’ænɪmǝlz ] – Жабайы
жануарлар
Environment
[In’vaɪǝrǝnmǝnt] – Қоршаған
орта
Tiger
[‘taɪgǝ] –
Жолбарыс
Damage
[dæmɪdʒ] – Зиян
тигізу
Poacher
[‘pǝʊtʃǝ] –
Браконьер
Hunter
[‘hʌntǝ] –
Аңшы
Endangered species
[ɪn’deɪndʒǝd’spi:ʃi:z] – Жойылып бара жатқан
түрлер
1
Мәтін
Wildlife
crisis (Жабайы табиғат
дағдысы)
We all know that the
things we do can damage the environment. However, it might be worse
than we thought. In a 2016 report, Scientists said that since 1970,
the number of wild animals on Earth had fallen by about 60%.
According to the report, this number could be as high as 67% by
2020.They also said that humans were the biggest
cause.
The report said that
nearly half of these species had fewer places to live because of
farming, building projects and people cutting down trees. Other
major causes, the report said, were hunting and fishing (more than
300 species could disappear completely because humans kill them for
food, sport or protection) as well as climate change and
pollution.
There are a few
positive signs though. In 2010, there were just over 3000 wild
tigers left in the world, but experts think their numbers are
increasing. There are now an estimated 4,000 tigers in the wild.
However, there are still far fewer tigers than there were in 1900,
when there were
approximately100,000.
Біз жасайтын
нәрселер қоршаған ортаға зиянын тигізетінін бәріміз білеміз.
Дегенмен, бұл біз ойлағаннанда нашар болуы мүмкін. 2016 жылғы
есепте ғалымдар 1970 жылдан бері жердегі жабайы жануарлардың саны
шамамен 60% -ға азайғанын айтты. Есепке сәйкес, бұл сан 2020 жылға
қарай 67%-ға жетуі мүмкін.Сондай-ақ олар ең үлкен себеп адам екенін
айтты.
Баяндамада бұл
түрлердің жартысына жуығы егіншілік, құрылыс жолдары және ағаштарды
кесу салдарынан тұратын жерлері аз болғаны айтылған. Баяндама
айтылғандай, басқада негізгі себептер аңшылық және балық аулау
(300-ден астам түр толығымен жойылып кетуі мүмкін, өйткені адамдар
оларды тамақ, спорт немесе қорғаныс үшін өлтіреді), сондай-ақ ауа
температурасының өзгеруі және
ластану.
Бірнеше оның
белгілері бар, 2010 жылы әлемде 3000-нан аз ғана жабайы жолбарыс
қалды. Бірақ сарапшылардың пікірінше, олардың саны артып келеді.
Қазір табиғатта шамамен 4000 жолбарыс бар. Алайда жолбарыстар 1900
жылы, шамамен 100000 болған кездегіден әлдеқайда
аз.
2 Видео
ролик:
3 Дәптермен
жұмыс: Ex
2
worrying statistics
( алаңдатарлық
статистика)
It is so worrying
because the number of wild animals on Earth had fallen by about
60%.
(Бұл өте
алаңдатарлық өйткені жердегі жабайы жануарлардың саны шамамен
60%-ға азайды)
the main threats to
animals (жануарларға негізгі
қауып)
The main threats to
animals are of farming, building projects and people cutting down
trees.
(Жануарларға қауып
төндіретін негізгі қауіп ауыл шауашылығы,құрлыс жобалары және
ағаштарды кесу.)
hopeful signs
(үміт беретін
белгілер)
There are hopeful
signs because the number of tigers left in the world is
increasing.
(Үміт беретін
белгілер бар өйткені әлемде қалған жолбарыстардың саны артып
келеді.)
Соңы
5
минут
РЕФЛЕКСИЯ
Сабақтың мақсаты мен
оқу міндеттерін орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ
қалай өтті? Қандай кедергілер болды? Не сәтті өтті? Жоспарлаған
саралау жақсы іске асты ма? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма
қандай өзгерістер енгіздім және
неге...?
Сабақты
бекіту:
1.The reason for the
extinction of the tiger? (Жолбарыстың жойылу
себебі?)
Tigers are often
killed by poachers for their skin. (Жолбарысты көбіне
броканерлер терісі үшін
өлтіреді.)
2.Where does the
tiger live? (Жолбарыс қайда
мекендейді?)
The tigers currently
live in 16 countries: Bangladesh, Bhutan, Vietnam, Indonesia, Iran,
Cambodian, China, Laos, Malaysia, Myanmar, Nepal, Pakistan, Russia
and Thailand. (Кәзіргі кезде жолбарыстар16
елде мекендейді:Бангладеш, Бутан, Вьетнам, Индия, Индонезия, Ирак,
Камбоджа, Қытай, Лаос, Малазия, Мьянма, Непаль, Пакестан, Ресей,
Таиланд.)
3.How many species
of tigers are there? (Жолбарыстың қанша түрі
бар?)
There are 6 types of
tigers: Amur, Bengal, Indochinese, Malay, Chinese,
Sumatran. (Жолбарыстың 6 түрі бар:
Амур, Бенгал, Үндіқытай, Малай, Қытай,
Суматран.)
4.What does a tiger
eat? (Жолбарыс немен
қоректенеді?)
Tigers often eat
meat. (Жолбарыстар көбіне етпен
қоректенеді.)
5. What animals is a
tiger? (Жолбарыс қандай
жан | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




















