|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
07.03.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ж.О.Достанова |
||||
|
Сынып: 3 «Б» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сын есім
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу; 3.3.6.1 кең жолды дәптер бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəне біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табады. Кең жолды дәптер бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəне біркелкі жазады. |
||||
|
Құндылықтар |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге,абыройлы болуға, ар-ұждан,намыс,жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық, пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. Жасампаздық пен жаңашылдық. Жаңашылдық заман талабы. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі:
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (4 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 48-жаттығу 62-бет «Ой қозғау» әдісі Тақтадағы сөздердің ішінен сын есім бола алатын сөздерді тап. Ережесін еске түсір Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді оқы. Сын есімдерді тауып, олардың дара немесе күрделі екенін айт. Мәтіннің авторы туралы білетініңді әңгімеле. |
Тапсырманы тексертеді
Сын есімдерді табады Мәтіннің негізгі ойын анықтайды. Сын есімдерді табады. |
Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Жұлдызшалар Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б -дара сын есімдерді табады-1б -күрделі сын есімдерді табады-1б |
Сөздер жазылған қима қағаздар Оқулық 49–жаттығу 62-бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Өлеңді оқып, жатқа жаз. Сын есімдерді тап. Олар қай заттың сынын білдіріп тұрғанын айт. «Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. |
Өлеңді жатқа жазады. Сын есімдерді табады Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады-1б -сын есімдерді табады-1б |
Оқулық 50-жаттығу 63-бет дәптер қалам |
|
|
10 мин |
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Заттың сынын білдіретін сөздерді тұсындағы тиісті сөздермен сәйкестендір |
Заттың сынын білдіретін сөздерді тұсындағы тиісті сөздермен сәйкестендіреді |
Дескриптор: -түсін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1б -дәмін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1б -көлемін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1б -пішінін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1б -пікірін тұжырымдайды-1б |
Таратпа қалам |
|
|
Сабақтың соңы Рефлек сия 7 мин |
«Бағдаршам» әдісі Бағдаршамның жасыл түсі-мен бүгінгі сабақты жақсы түсіндім. Сары түсі-бүгінгі сабақ бойынша менің сұрақтарым бар. Қызыл түсі-маған бүгінгі сабақ түсініксіз болды. Үйге тапсырма 51-жаттығу 63-бет. |
Оқушы сабақ бойынша кері байланыс жасайды
|
|
«Gynzy» платформасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Cын есім" 3-сынып
Ашық сабақ "Cын есім" 3-сынып
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
07.03.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ж.О.Достанова |
||||
|
Сынып: 3 «Б» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сын есім
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу; 3.3.6.1 кең жолды дәптер бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəне біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табады. Кең жолды дәптер бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəне біркелкі жазады. |
||||
|
Құндылықтар |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге,абыройлы болуға, ар-ұждан,намыс,жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық, пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. Жасампаздық пен жаңашылдық. Жаңашылдық заман талабы. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі:
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (4 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 48-жаттығу 62-бет «Ой қозғау» әдісі Тақтадағы сөздердің ішінен сын есім бола алатын сөздерді тап. Ережесін еске түсір Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді оқы. Сын есімдерді тауып, олардың дара немесе күрделі екенін айт. Мәтіннің авторы туралы білетініңді әңгімеле. |
Тапсырманы тексертеді
Сын есімдерді табады Мәтіннің негізгі ойын анықтайды. Сын есімдерді табады. |
Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Жұлдызшалар Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б -дара сын есімдерді табады-1б -күрделі сын есімдерді табады-1б |
Сөздер жазылған қима қағаздар Оқулық 49–жаттығу 62-бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Өлеңді оқып, жатқа жаз. Сын есімдерді тап. Олар қай заттың сынын білдіріп тұрғанын айт. «Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. |
Өлеңді жатқа жазады. Сын есімдерді табады Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады-1б -сын есімдерді табады-1б |
Оқулық 50-жаттығу 63-бет дәптер қалам |
|
|
10 мин |
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Заттың сынын білдіретін сөздерді тұсындағы тиісті сөздермен сәйкестендір |
Заттың сынын білдіретін сөздерді тұсындағы тиісті сөздермен сәйкестендіреді |
Дескриптор: -түсін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1б -дәмін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1б -көлемін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1б -пішінін білдіретін сөздерді сәйкестендіреді-1б -пікірін тұжырымдайды-1б |
Таратпа қалам |
|
|
Сабақтың соңы Рефлек сия 7 мин |
«Бағдаршам» әдісі Бағдаршамның жасыл түсі-мен бүгінгі сабақты жақсы түсіндім. Сары түсі-бүгінгі сабақ бойынша менің сұрақтарым бар. Қызыл түсі-маған бүгінгі сабақ түсініксіз болды. Үйге тапсырма 51-жаттығу 63-бет. |
Оқушы сабақ бойынша кері байланыс жасайды
|
|
«Gynzy» платформасы |
|
шағым қалдыра аласыз













