Қазақстан Республикасы оқу-ағарту министрлігі
« Үлкеншыған» орта мектебі » КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні:уйғур тили
|
Бөлім: |
VII Бөлүм СПОРТ. АТАҚЛИҚ СПОРТ ЧОЛПАНЛИРИ |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Арзиева Ш.А |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Даңлиқ спортчилар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.1.3.1 тиңшалған мәтинниң мәзмунини чүшиниш, әхбаратни ениқлаш; 6.4.4.2 пеилниң дәрижә категориясиниң түрлирини еғизчә вә йезиқчә нутуқта қоллиниш; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Билим алғучилар тиңшалған мәтинниң мәзмунини чүшинип, әхбаратни ениқлайду; пеилниң дәрижә категориясиниң түрлирини еғизчә вә йезиқчә нутуқта қоллиниду |
|||||
|
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық |
Құзыреттілік: ұлттық мүддені дамыту Жалпы орта мектеп түлегі: халықпен/ мемлекетпен бірлікті және өз мемлекетінің дамуы үшін жеке жауапкершілікті түсіну; ұлттық және мәдени бірегейлікті түсіну; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Дәрисниң беши 2 минут Уюштуруш пәйти: |
1.Синипта йеқимлиқ психологиялик муһит яритиш |
Оқуғучилар билән һәрхил смайликлар арқилиқ саламлишиш |
|
смайликлар |
||
|
Өткән мавзуни әскә чүшириш 5 минут |
2.Өй тапшурмисини ениқлаш «Рәңлик стикерлар» усули 3.Топларға бириктүрүш 3.Оқуш мәхсәтлири билән тонуштуруш |
Оқуғучилар алдинқи алған билими бойичә өз дәрижисини көрситип,топларға бирикиду Дәрис мәхсәтлири билән тонушиду |
ҚБ |
Стикерлар |
||
|
Дәрисниң оттури 33 минут |
Тиңшаш алди тапшурма «Соал-жавап» усули «Коньки оюни» һәққидә немиләрни билисиләр? «Маһир спортчи» дегән сөзни қандақ чүшинисиләр? Берилгән сүрәтләрдин кимни көрүватисиләр? Тиңшаш тапшурмиси Мәтинни тиңшаш.Мәтиндин әхбаратни ениқлаш «Kahoot платформиси арқилиқ жүргүзилиду.125-б,1-тап.
Тиңшаштин кейинки тапшурма «Сақ тәндә-сағлам ой» мавзусиға жүмлиләрни йезиш. Пеилниң дәрижә категориясиниң түрлирини еғизчә вә йезиқчә нутуқта қоллиниш |
Балилар мавзуға бағлиқ берилгән соалларға жавап бериду .
Оқуғучилар тиңшалған мәтин бойичә тирәк сөзләрни ениқлаш, соалларға жавап бериш
Оқуғучилар дәптәрлиригә спорт һәққидә жүмлиләрни язиду.Пеилниң түрлирини қоллиниду |
Дескриптор: Умумий-3б Соалларға жавапни тоғра қураштуриду-1б Сөзләрниң мәнасини чүшәндүриду-1б Сүрәтләргә пикир қилиду1б
Дескриптор: Тирәк сөзләрни ениқлайду1б Очуқ соал 1б Йепиқ соал 2б
Дескриптор умумий 3 б Дәптәрлиригә спорт һәққидә жүмлиләрни язиду. 1б Пеилниң түрлирини қоллиниду-1б Пеил дәрижилириниң қоллинишини чүшәндүриду-1б /еғизчә/ |
|
||
|
Дәрисниң ахири Рефлексия 3 минут
Өй тапшурмиси Баһалаш 2 минут |
Муәллим дәрисни хуласиләш мәхситидә оқуғучиларниң дәрискә болған көз қаришини, рефлексиясини тиңшайду «ҚҚҚ»/Қийин,қизиқ,қиммәт/ усули 127-бәт 4-тапшурма. |
Оқуғучилар Үч «ҚҚҚ»/Қийин,қизиқ,қиммәт/ усули сөзлиригә дәрисни баһалайдиған сөзләрни йезиш арқилиқ дәрисни йәкүнләйду. |
Формативлиқ баһалар хуласилинип журналға қоюлиду
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Даңлиқ спортчилар"
Ашық сабақ "Даңлиқ спортчилар"
Қазақстан Республикасы оқу-ағарту министрлігі
« Үлкеншыған» орта мектебі » КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні:уйғур тили
|
Бөлім: |
VII Бөлүм СПОРТ. АТАҚЛИҚ СПОРТ ЧОЛПАНЛИРИ |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Арзиева Ш.А |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Даңлиқ спортчилар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.1.3.1 тиңшалған мәтинниң мәзмунини чүшиниш, әхбаратни ениқлаш; 6.4.4.2 пеилниң дәрижә категориясиниң түрлирини еғизчә вә йезиқчә нутуқта қоллиниш; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Билим алғучилар тиңшалған мәтинниң мәзмунини чүшинип, әхбаратни ениқлайду; пеилниң дәрижә категориясиниң түрлирини еғизчә вә йезиқчә нутуқта қоллиниду |
|||||
|
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық |
Құзыреттілік: ұлттық мүддені дамыту Жалпы орта мектеп түлегі: халықпен/ мемлекетпен бірлікті және өз мемлекетінің дамуы үшін жеке жауапкершілікті түсіну; ұлттық және мәдени бірегейлікті түсіну; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Дәрисниң беши 2 минут Уюштуруш пәйти: |
1.Синипта йеқимлиқ психологиялик муһит яритиш |
Оқуғучилар билән һәрхил смайликлар арқилиқ саламлишиш |
|
смайликлар |
||
|
Өткән мавзуни әскә чүшириш 5 минут |
2.Өй тапшурмисини ениқлаш «Рәңлик стикерлар» усули 3.Топларға бириктүрүш 3.Оқуш мәхсәтлири билән тонуштуруш |
Оқуғучилар алдинқи алған билими бойичә өз дәрижисини көрситип,топларға бирикиду Дәрис мәхсәтлири билән тонушиду |
ҚБ |
Стикерлар |
||
|
Дәрисниң оттури 33 минут |
Тиңшаш алди тапшурма «Соал-жавап» усули «Коньки оюни» һәққидә немиләрни билисиләр? «Маһир спортчи» дегән сөзни қандақ чүшинисиләр? Берилгән сүрәтләрдин кимни көрүватисиләр? Тиңшаш тапшурмиси Мәтинни тиңшаш.Мәтиндин әхбаратни ениқлаш «Kahoot платформиси арқилиқ жүргүзилиду.125-б,1-тап.
Тиңшаштин кейинки тапшурма «Сақ тәндә-сағлам ой» мавзусиға жүмлиләрни йезиш. Пеилниң дәрижә категориясиниң түрлирини еғизчә вә йезиқчә нутуқта қоллиниш |
Балилар мавзуға бағлиқ берилгән соалларға жавап бериду .
Оқуғучилар тиңшалған мәтин бойичә тирәк сөзләрни ениқлаш, соалларға жавап бериш
Оқуғучилар дәптәрлиригә спорт һәққидә жүмлиләрни язиду.Пеилниң түрлирини қоллиниду |
Дескриптор: Умумий-3б Соалларға жавапни тоғра қураштуриду-1б Сөзләрниң мәнасини чүшәндүриду-1б Сүрәтләргә пикир қилиду1б
Дескриптор: Тирәк сөзләрни ениқлайду1б Очуқ соал 1б Йепиқ соал 2б
Дескриптор умумий 3 б Дәптәрлиригә спорт һәққидә жүмлиләрни язиду. 1б Пеилниң түрлирини қоллиниду-1б Пеил дәрижилириниң қоллинишини чүшәндүриду-1б /еғизчә/ |
|
||
|
Дәрисниң ахири Рефлексия 3 минут
Өй тапшурмиси Баһалаш 2 минут |
Муәллим дәрисни хуласиләш мәхситидә оқуғучиларниң дәрискә болған көз қаришини, рефлексиясини тиңшайду «ҚҚҚ»/Қийин,қизиқ,қиммәт/ усули 127-бәт 4-тапшурма. |
Оқуғучилар Үч «ҚҚҚ»/Қийин,қизиқ,қиммәт/ усули сөзлиригә дәрисни баһалайдиған сөзләрни йезиш арқилиқ дәрисни йәкүнләйду. |
Формативлиқ баһалар хуласилинип журналға қоюлиду
|
|
||
шағым қалдыра аласыз













