|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: №3 ЖОББҚМ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні : Ибрашева С.Х |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 Сабақ: 112 |
Қатысқандар: Қатыспағандар : |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Дара және күрделі етістік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтемеу) |
2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу; мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру; 2.4.2.5 дара және күрделі етістікті анықтау; 2.3.1.4 Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды және ақпаратты толық түсінеді, оқиғаның себебі мен кейіпкерлердің өзгеруін түсіндіреді; 2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар істей алады: Дара және күрделі етістік туралы берілген ұғымды кеңейтеді. Дара және күрделі етістікті ажырата білуге үйренеді Оқушыларды ңкөпшілігі істей алады: Мәтін бойынша талқылауларға қатысып, өз пікірін білдіреді . Қойылған сұрақтардың жауабын мәтіннің ішінен тауып айта алады Кейбір оқушылар істей алады: Өз бетімен оқиғалар, кейіпкерлер туралы сұрақ қоя біледі. Кейіпкерлерге сипаттама бере алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерилері |
Жетістік критерийлері Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді мәтіндегі ақпаратты толық түсініп, негізгі ойды анықтай алады; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сөздік қор |
Дауысты дыбыс, дауыссыз дыбыс, дыбыс түрлері, қатаң,ұяң,үнді,киім,әшекей,бұйымдар. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Өзара сыйластық Ынтымақтастық Жауапкершілік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралықбайланыстар |
АҚТ интерактивті тақтамен жұмыс, дүниетану, математика. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Дара және күрделі етістік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (5мин) |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Құралдарын түгендеп,зейіндерін
сабаққа тоқтату.
Біз білімді баламыз, «Серпілген сауал» әдісі арқылы өткенді қайталау
Өткенді
қайталау.
1. Заттың қимылын, іс-әрекетін
білдіретін сөздерді етістік дейміз.
Жыл мезгілдеріне байланысты суреттер
таратылады. Оқушылар топқа бөлініп
отырады. Мақсат, күтілетін нәтиже Сабақтың мақсатымен таныстырып, күтілетін нәтижені оқушылармен бірлесе анықтау Дәптермен жұмыс |
Бас киімдер: bilim.idhost.kz/tehnologia/2103-kazaktyn-ulttyk-bas-kiimderi.html Етік туралы әңгімелер:
http://old.balapantv.kz/news/index.php?ELEMENT_ID=52897
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы (30мин) |
Мағынаны ажырату Оқылым және айтылым 36-жаттығу Бағалау критерийі: Өлеңді түсініп оқи алады. Ат қоя отырып, негізгі ойды анықтай алады;
Дескриптор:
ҚБ «Бағдаршам» әдісі ЖЖ (жеке жұмыс) Жазылым 37-жаттығу Бағалау критерийі: «Жас бағбанның есіне» тақырыбындағы нұсқаулықты әрі қарай жалғастыра алады;;
Дескриптор:
ҚБ «Жалауша» әдісі 38-жаттығу Бағалау критерийі: Мәтінді түсініп оқи алады, пайымдау мәтінін екенін дәлелдейді; Дескриптор:
ҚБ «Түрлі түсті қызғалдақтар» әдісі ТЖ
Топтарға тапсырмалар жазылған карточкалар
таратылады. Саралау тапсырмалары: Бағалау критерийі Білім алушы: Сюжетті сурет арқылы әңгімелеу мәтінін құрап жазады. Тапсырма Берілген сұрақтарға сүйене отырып, сурет бойынша шағын әңгімелеу мәтінін құрап жаз. Сөйлемдерден етістіктерді тауып, дара немесе күрделі екенін ажырат.
А. Сурет бойынша әңгімелеу мәтінін құрастырады;; В. Мәтіннің құрылымдық бөліктерін сақтай отырып, сауатты жазады;; С. Сөйлемдерден етістіктерді тауып, дара немесе күрделі екенін ажырады; Дескриптор:
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы (5мин) |
Жұппен
жұмыс. Семантикалық картамен жұмыс
Кері байланыс: «Білім
қоржыны» Үй жұмысы: 40-жаттығу
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
А. Сурет бойынша әңгімелеу мәтінін құрастырады;; В. Мәтіннің құрылымдық бөліктерін сақтай отырып, сауатты жазады;; С. Сөйлемдерден етістіктерді тауып, дара немесе күрделі екенін ажырады; |
Пәнаралық байланыс: дүниетану, қазақ тілі, бейнееу өнері Қауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелері, АКТ-мен байланыс: оқушылармен сергіту сәтін өткізу арқылы денсаулығын қадағалауға және сабақ барысында қауіпсіздік техникасын сақтауларын ескертіп отырамын, осы сабақ барысында оқушыларға тақырыпқа қатысты көрнекі құралдар интербелсенді тақта арқылы көрсетіледі және оны пайдалануға уақыт шектеледі; Құндылық: Әлемдік білім беру кеңістігінде бәсекеге қабілетті болуға мүмкіндік беретін академиялық білім. Жеке және топта тиімді жұмыс жасай алу.
ҚБ «Бағдаршам» әдісі ҚБ «Жалауша» әдісі ҚБ «Түрлі түсті қызғалдақтар» әдісі
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Дара және күрделі етістік"
Ашық сабақ "Дара және күрделі етістік"
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: №3 ЖОББҚМ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні : Ибрашева С.Х |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 Сабақ: 112 |
Қатысқандар: Қатыспағандар : |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Дара және күрделі етістік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтемеу) |
2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу; мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру; 2.4.2.5 дара және күрделі етістікті анықтау; 2.3.1.4 Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды және ақпаратты толық түсінеді, оқиғаның себебі мен кейіпкерлердің өзгеруін түсіндіреді; 2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар істей алады: Дара және күрделі етістік туралы берілген ұғымды кеңейтеді. Дара және күрделі етістікті ажырата білуге үйренеді Оқушыларды ңкөпшілігі істей алады: Мәтін бойынша талқылауларға қатысып, өз пікірін білдіреді . Қойылған сұрақтардың жауабын мәтіннің ішінен тауып айта алады Кейбір оқушылар істей алады: Өз бетімен оқиғалар, кейіпкерлер туралы сұрақ қоя біледі. Кейіпкерлерге сипаттама бере алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерилері |
Жетістік критерийлері Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді мәтіндегі ақпаратты толық түсініп, негізгі ойды анықтай алады; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сөздік қор |
Дауысты дыбыс, дауыссыз дыбыс, дыбыс түрлері, қатаң,ұяң,үнді,киім,әшекей,бұйымдар. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Өзара сыйластық Ынтымақтастық Жауапкершілік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралықбайланыстар |
АҚТ интерактивті тақтамен жұмыс, дүниетану, математика. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Дара және күрделі етістік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (5мин) |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Құралдарын түгендеп,зейіндерін
сабаққа тоқтату.
Біз білімді баламыз, «Серпілген сауал» әдісі арқылы өткенді қайталау
Өткенді
қайталау.
1. Заттың қимылын, іс-әрекетін
білдіретін сөздерді етістік дейміз.
Жыл мезгілдеріне байланысты суреттер
таратылады. Оқушылар топқа бөлініп
отырады. Мақсат, күтілетін нәтиже Сабақтың мақсатымен таныстырып, күтілетін нәтижені оқушылармен бірлесе анықтау Дәптермен жұмыс |
Бас киімдер: bilim.idhost.kz/tehnologia/2103-kazaktyn-ulttyk-bas-kiimderi.html Етік туралы әңгімелер:
http://old.balapantv.kz/news/index.php?ELEMENT_ID=52897
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы (30мин) |
Мағынаны ажырату Оқылым және айтылым 36-жаттығу Бағалау критерийі: Өлеңді түсініп оқи алады. Ат қоя отырып, негізгі ойды анықтай алады;
Дескриптор:
ҚБ «Бағдаршам» әдісі ЖЖ (жеке жұмыс) Жазылым 37-жаттығу Бағалау критерийі: «Жас бағбанның есіне» тақырыбындағы нұсқаулықты әрі қарай жалғастыра алады;;
Дескриптор:
ҚБ «Жалауша» әдісі 38-жаттығу Бағалау критерийі: Мәтінді түсініп оқи алады, пайымдау мәтінін екенін дәлелдейді; Дескриптор:
ҚБ «Түрлі түсті қызғалдақтар» әдісі ТЖ
Топтарға тапсырмалар жазылған карточкалар
таратылады. Саралау тапсырмалары: Бағалау критерийі Білім алушы: Сюжетті сурет арқылы әңгімелеу мәтінін құрап жазады. Тапсырма Берілген сұрақтарға сүйене отырып, сурет бойынша шағын әңгімелеу мәтінін құрап жаз. Сөйлемдерден етістіктерді тауып, дара немесе күрделі екенін ажырат.
А. Сурет бойынша әңгімелеу мәтінін құрастырады;; В. Мәтіннің құрылымдық бөліктерін сақтай отырып, сауатты жазады;; С. Сөйлемдерден етістіктерді тауып, дара немесе күрделі екенін ажырады; Дескриптор:
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы (5мин) |
Жұппен
жұмыс. Семантикалық картамен жұмыс
Кері байланыс: «Білім
қоржыны» Үй жұмысы: 40-жаттығу
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
А. Сурет бойынша әңгімелеу мәтінін құрастырады;; В. Мәтіннің құрылымдық бөліктерін сақтай отырып, сауатты жазады;; С. Сөйлемдерден етістіктерді тауып, дара немесе күрделі екенін ажырады; |
Пәнаралық байланыс: дүниетану, қазақ тілі, бейнееу өнері Қауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелері, АКТ-мен байланыс: оқушылармен сергіту сәтін өткізу арқылы денсаулығын қадағалауға және сабақ барысында қауіпсіздік техникасын сақтауларын ескертіп отырамын, осы сабақ барысында оқушыларға тақырыпқа қатысты көрнекі құралдар интербелсенді тақта арқылы көрсетіледі және оны пайдалануға уақыт шектеледі; Құндылық: Әлемдік білім беру кеңістігінде бәсекеге қабілетті болуға мүмкіндік беретін академиялық білім. Жеке және топта тиімді жұмыс жасай алу.
ҚБ «Бағдаршам» әдісі ҚБ «Жалауша» әдісі ҚБ «Түрлі түсті қызғалдақтар» әдісі
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















