Материалдар / Ашық сабақ. Дәрумен – денсаулық кепілі. 5-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ. Дәрумен – денсаулық кепілі. 5-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Дәрумен – денсаулық кепілі. 5-сынып Ашық сабақ.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Қаңтар 2024
146
0 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

КММ «№17 Жалпы білім беретін мектеп»

(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары



Бөлім:

7. Денсаулық – зор байлық.

Педагогтің Т.А.Ә:

Тусупова Жангуль Аманбековна

Күні:

12.01.2024 жыл

Сынып: 5 «Г»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Дәрумен – денсаулық кепілі.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:



5.1.6.1-тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру.

5.4.3.1-жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу;


Сабақтың мақсаты:

Білім алушылар:

  • Оқушылардың барлығы: жазбаша, ауызша жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолдана алады; тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді;

  • Оқушылардың көпшілігі: Мекен және мезгіл үстеулерін ажыратып, жазба жұмыстарында қолдана алады;

  • Оқушылардың кейбірі:Тақырыпқа қатысты ақпарат береді;


Бағалау критерийлері:

(жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже)


  • Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді;

  • Мекен және мезгіл үстеулерін ажыратып, жазба жұмыстарында қолдана алады;

  • Тақырыпқа қатысты ақпарат береді;


Сабақтың барысы:



Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут






5минут



























Сабақтың ортасы













































































































Сабақтың соңы


І. Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушыларымен сәлемдесу,

Ал, балалар бір-бірімізге жүрекшелер арқылы тілектерімізді айтып, жақсы көңіл күй сыйлайық.

Психологиялық ахуал. « Жүректен жүрекке» әдісі арқылы жағымды ахуал қалыптастыру.




Топқа бөлу:

Әр oқушы суреттер басылған қимa қaғaздaрды таңдау арқылы екі топқа бөлінеді

І топ «Қияр»

ІІ топ «Қызанақ».





II Үй тапсырмасы. «Додекаэр» әдісі.

Ал, балалар үй тапсырмасына «Додекаэрдегі» суретті жұмбақтарды шешеді.


  1. Бойын жерге жасырған,

Бұрымы бар жасылдан.

  1. Қалың киімді ұнатады,

Шешіндірсең жылатады.

  1. Әр желінің асты толған көк қоян,

Көк қоянды жаз болғанда жеп қоям.

  1. Басым – дене, денем – бас,

Мойыным қысқа бұрылмас.




І. Қызығушылықты ояту. Wordwool

Ой қозғау.

Сөзжұмбақ шешу.

Өткен сабақты , жаңа сөздерді қайталайды.



Суреттің атауларын жаз.

1. 2.


3. 4.


5. 6.


7. 8.


9. 10.









Иә, балалар қалай ойлайсыңдар? Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не туралы деп ойлайсыңдар?

Сабақтың мақсатымен таныстырып өтейін:

Бүгін сендер тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беріп, жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазуды үйренесіңдер.


Тақырып бойынша жаңа сөздерді еске түсірейік.


Шикі, шайнау, жеңіл қорыту.



ІІ. ЖЖ. Тыңдалым. Оқылым.

Көгөніс


Көгөніс қазір жылдың қай мезгілінде болса да,дүкендерде тұрады.Себебі олар денсаулыққа өте пайдалы.Біз күн сайын таңертең,түскі,кешкі аста көгөніс жейміз.Әсіресе менің інім қияр және т.б. Көгөніс адам ағзасына өте пайдалы.Көгөніс көп пайдаланатын адамның денсаулығы жақсы болады,ұзақ өмір сүреді.Көгөніс калориясы аз.Олар дәруменге бай.Жеңіл қорытылады.Көгөніс - дастарқанның сәні.Көгөністі жуып, тазалап жеу керек. Тазаланбаған көгөніс денсаулыққа зиян.












Айтылым. Оқылым. Оқулықпен жұмыс.

1-тапсырма. Берілген сөйлемдерді суретпен сәйкестендіріңдер.




Жазылым. Оқулықпен жұмыс. 10-бет, 7-тапсырма. Кестені пайдаланып, сөйлем құра. Сөйлемге мезгіл үстеуі не мекен үстеуін қосып жаз.









ІІІ. Қорытынды бөлім. Айтылым. Жазылым . Топтық жұмыс.

«Пазл» әдісі бойынша көгөністерді сипаттап, сұраққа жауап береді.












Рефлексия. «Қоржын» әдісі. Бір сабақтан алған білімдерін қорыту мақсатында «Өте жақсы түсіндім», «Жақсы түсіндім», «Әлі де ізденуім керек» сөздері жазылған асықтарды қоржындарға салыңдар.







Үй тапсырмасы. 10 -бет 8-тапсырма. Сызба бойынша сөйлемдер құрап айт.



Оқушылар сәлемдесіп,




Бір-бірлеріне тілектер айтып, жүрекшелер сыйлайды.




Суреттерді таңдап алып, екі топқа бөлінеді.






Айтылым.Оқушылар «Додекаэр» қағып жұмбақты шешеді.





















Сөзжұмбақты шешеді.





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!