Қазақ тілі пәні
7-сынып
|
Оқушы саны :
8
|
күні
|
4.03.2025 ж
|
Бөлім:
|
8-бөлім: Дұрыс тамақтану,гендік өзгеріске ұшыраған
тағамдар
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Дәрумендердің пайдасы
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
|
7.3.2.1.Тыңдалған мәтіннің мазмұнын
түсіну,ұсынылған ақпараттан фактіні ажырату,өзіндік пікір айту;
Проблемалық сұрақтар
құрастыру.7.4.4.2 Одағай сөздердің
мәнмәтіндегі қолданысын түсіну
|
Сабақтың
мақсаты:
|
Дәрумендердің адам тіршілігіндегі маңызын түсініп,пайдалы
дәрумендерді ажырата білу
|
Сабақтың
түрі
|
Жаңа білімді меңгерту
|
Құндылықтар:
Жасампаздық және
жаңашылдық
Сабақтың дәйексөзі:
Шығармашыл бала-ойлы бала
|
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың
кезеңі//уақыты
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы 3мин
Өткенді пысықтау
5
минут
|
ұйымдастыру
үй
тапсырмасын тексеру
|
Психологиялық ахуал топқа
бөлу
дескриптор
т
|
критерийлері
|
б
|
үй
|
коллаж,постер арқылы
түсіндіреді
|
2
|
1
|
Мәтінді мамұндап ,сұрақ
дайындау
|
2
|
2
|
Жарнама
дайындайды
|
1
|
Ақпаратты
қамтиды
|
1
|
3
|
Ақпарат
береді
|
1
|
Одағайды
қолданады
|
1
|
4
|
Мәтіндегі ақпаратты кестеге
түсіреді
|
1
|
Деректермен
дәлелдейді
|
1
|
9-тапсырма үй жұмысын тексеру.балл қою
|
“Шаттық
шеңбері”
«Көкеністер», «Жемістер» 2
топқа бөлінеді
Үй тапсырмасын коллаж,постер
арқылы қорғайды(топтық жұмыс) Өздерін
бағалайды
|
себеттегі
жемістер,
көкеністер
интербелсенді
тақта
Оқулық
|
Сабақтың
Ортасы 20
минут
Сергіту сәті
3мин
Қосымша
ақпарат
|
Жаңа сабақ
Өткен білімді еске
түсіру
|
Дәрумендердің пайдасы 3-сабақ
Тілдік бағдар.Одағайды қайталап
түсіндіремін.
Ой қозғау
.Сұрақ-жауап
әдісі.
Көрсетілім
көрсету.Сұрақ-жауап
|
Ережесін,мысалдар
айтады
Көрсетілімді
көріп,тыңдайды
|
Кесте
Слайд
Көрсетілім
|
1-тапсырма.Мәтінмен
жұмыс.Сұрақ-жауап балл
қою
2-тапсырма.Жазылым(топтық
жұмыс) /кері байланыс /
балл қою
|
Мәтінді
тыңдап,мазмұнын баяндайды. Өздерін смартфон әдісімен
бағалайды
Жемістер
мен көкөністерден жарнама дайындайды,ақпараттарды қамтиды,бір-бірін
бағалайды.
|
Киуар
код
Жемістердің суреттері
|
Ән
тыңдайды
|
екі топ жемістер мен
көкөністердің пайдасын айтып қоржынға
салады.
|
|
Дәрумендердің
пайдасы Дәрумендерді зерттейтін
ілім витаминология
-
тапсырма.Айтылым,жазылым.(жеке жұмыс)
кері байланыс,балл.”Филворд”кестесі арқылы
одағайларды табу
|
Дәрумендер туралы ақпарат айтады,одағайды қатыстырып сөйлем
құрайды.Өздерін бағалайды
”Филворд”кестесібойынша 10одағай табу
|
Дереккөзі

”Филворд”
|
4-тапсырма.Жазылым (жұптық
жұмыс)
|
Мәтіндегі
ақпаратты кестеге түсіреді,дәлелдейді.Бір-бірін
бағалайды.
|
Кесте
оқулық
|
Сабақтың
соңы 7 минут
|
Бекіту
|
Сұрақ-жауап
|
Сұрақтарға жауап береді
|
ЖИ
|
|
Кері
байланыс
|
Почта
әдісі
Мұғалімге
хат
|
Пікірін
жазады,хат жазады
|

|
|
Бағалау
|
Мұғалім
балы
|
Оқушы
балы
|
|
|
Үй
тапсырмасын беру
|
7-тапсырма
|
Көңіл күй
одағайларын қолданып,сүт өнімдері туралы 5 сөйлем құрап
жазу
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|