Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Демалыс мәдениеті 3 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бекітілді:
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21МГ |
|||||||||
Пәні |
Қазақ тілі |
|||||||||
Бөлім |
Демалыс мәдениеті |
|||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Табынбаева Д.Р |
|||||||||
Күні: |
14.05.2024 ж |
|||||||||
Сынып: 3 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Сөз таптары |
|||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу 3.4.2.4* негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау |
|||||||||
Сабақтың мақсаты |
сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табады; негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтайды. |
|||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Талап: ізденімпаз, жаңашыл ұрпақ |
|||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Топқа бөлгенде «Пазл» әдісі қолданылады. Өткен тақырыпқа шолу, оқу мақсатын жариялау: А) Үйге берілген оқу тапсырмасын тексеру. Ә) Сұрақ-жауап: -Өткенде не туралы қайталау тапсырмаларын жасадық? -Зат есім түрлерін атаңдар. Мысалдар келтіріңдер. - Зат есім қай сөз табымен байланысып сөйлем құрайды? - Олай болса, бүгінгі сабағымызда етістікті ажыратуға бағытталған тапсырмалар орындаймыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Топқа бірігеді. Үй тапсырмасын тексертеді. Тақырыпқа қатысты білетіндерін айтады. Сұрақтарға жауап береді. |
Тапсырма орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
Пазл суреті |
||||||
Жаңа білім 20 мин 2 мин Бекіту 10 мин |
(Т, Д) 1- тапсырма- «Еркін әңгіме» әдісі. 44-жаттығу. Мәтінді оқыңдар. Ат қойыңдар. Мәтін неге үш бөлікке бөлінген? • Әр бөліктің тақырыбын анықтап, оларға ат қойыңдар. • Балапанды сипаттау мәтіннің қай бөлігінде берілген? • Сұрақтардың жауабын жазыңдар. 1. Арман мен Нұрлан аталарына қашан және қалай көмектесті? 2. Олар қандай балапанды тауып алды? 3. Балалар не істеді? -Өзіңді Арманның орнына қойып көр. Не істер едің? Ойларыңмен бөлісіңдер. 45-жаттығу. Келесі беттегі сөздерді оқыңдар. Оларды төрт бағанға бөліп, мына үлгі бойынша тақтаға жазыңдар.
Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Етістіктің түрлеріне мысал келтір. Сергіту сәті қазақ биін билету.
(Т) 2-тапсырма-дәптермен жұмыс. 46-жаттығу. Берілген сөздерге тиісті жұрнақтар жалғап, туынды есім жасаңдар. Осы сөздерді қатыстырып, сөйлемдер құрап жазыңдар. 47-жаттығу. Суретке қара. Оның тақырыбын анықтаңдар. Суретте не бейнеленген? Әңгімеле. • Сурет бойынша әңгіме құра. Құраған әңгімеңді айтуға дайындалыңдар және оны жазыңдар. • Мәтінде сөз таптарының қайсысын қандай мақсатта қолданғаныңды анықтаңдар. |
Топпен бірге тапсырманы орындайды. Топта сұрақтар қояды. Топпен бірге тапсырманы орындайды.
Билеп сергиді. Тапсырманы орындайды.
|
Дескриптор: - Мәтінді оқып, ат қояды-1 балл. - Мәтін бөліктерін ажыратады, ат қояды-1балл. - Балапанды сипаттау мәтіннің қай бөлігінде берілгенін анықтайды -1балл. - Сұрақтардың жауабын жазады-1балл. - Етістіктің түрлерін ажыратады-1балл. Дескриптор: - Берілген сөздерге тиісті жұрнақтар жалғап, туынды есім жасайды-1балл. - Суретке қарап, оның тақырыбын анықтайды-1балл. -Суреттің тақырыбын анықтайды-1балл. -Сурет бойынша әңгіме құрап айтады-1балл. -Мәтінде сөз таптарының қайсысын қандай мақсатта қолданғанын анықтайды-1балл. |
Оқулық, дәптер |
||||||
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Шеринг» әдісі арқылы береді.
Оқу тапсырмасы: қалаған тақырыбында шығарма жазу. |
Сабақтан үйренгенін айтады. Тапсырма жазады. |
ҚБ балын қояды. |
|