|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Адам |
Мектеп: №262 м/г |
||||||||||||
|
Күні: 19.11.2018 ж |
Мұғалімнің аты-жөні :Сейітова В.М |
||||||||||||
|
Сынып: 2Ә Пән: Жаратылыстану |
Қатысқандар: Қатыспағандарсаны: |
|
|||||||||||
|
Сабақ тақырыбы 3-бөлім Адам |
Денеге қалай күтім жасаймыз? |
|
|||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) |
2.2.3.4 - денсаулық сақтаудағы жеке гигиенаның рөлін анықтау; 2.2.3.5 - тіс күтімінің денсаулық сақтаудағы маңызын анықтау |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: адамның негізгі дене мүшелерін және олардың атқаратын қызметін атай алады Оқушылардың басым бөлігі: қоршаған орта құбылыстарына бақылау жасау. Кейбір оқушылар: жаңа сабақта алған білімдерін өмірде қолданады. |
||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
негізгі дене мүшелерін анықтау және ажырату икемділіктерін жетілдіреді; суреттердің көмегімен оларды атайды; қолдың және аяқтың бөліктері қалай аталатынын білетін болады; дене мүшелерінің атқаратын қызметін анықтайды |
||||||||||||
|
Бағалау критерилері |
Дене қалай демалады және оған қандай күтім жасау керектігімен танысады Дененін негізгі мүшелерін анықтайды |
||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
|
||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Сымбатты болып өсуінің маңыздылығы жайлы айта келе салауатты өмір салтына тәрбиелеу. |
||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім
|
Мөлдір денелер және материалдар |
||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстарқағаз, желім, фломастер |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 2минут
2 минут |
Психологиялықсәт: Екі көзің не үшін керек? Жақсыларды көру үшін. Екі қолың не үшін керек? Елге көмек беру үшін. Құлақ деген не үшін керек? Ақыл-кеңес тыңдау үшін. Ал, аяғың не үшін керек? Шетте жүрсем, Туған жерге қайту үшін! Өлең мазмұны не туралы? Талдау. Дене мүшелерін атау. Өткенді пысықтау. «Серпілген доп» әдісі Сұрақ-жауап. - Адам денесіндегі қаңқа қызметі? -Адам денесінде қаңқа түрлерін ата. -Адам денесінде қанша қаңқа болады? -Сымбатты дене туралы әңгімеле. |
Іс-қимыл көрсету арқылы орындау
|
|||||||||||
|
Сабақ ортасы 4минут
3минут
1 мин
3минут 5 минут
15 минут
2 минут
2мин |
«Сиқырлы қоржын» әдісі ҰЖ Әр топтан бір оқушы қоржындағы затты ұстап сипаттайды,қалған оқушылар сол затты табады. Тазалық құралдарын анықтап алу. (су,тарақ,сабын,орамал,тіс щеткасы,айна) «Кубизм»әдісі Жұмбақ жасыру ТЖ
Қолыңа сүйкесің. Кетіп кір ласың, Тап-таза боласың (сабын)
Тісімізді зерттейік Айнамен өз тістерін қарау,бақылау.
Видеоролик Тіс күтімі «Маманмен жүздесу» Ақыл-кеңес айдары Әр топтан бір оқушыдан шығып тістерін қарау.
ТЖ 1-топ Оқушының тазалық ережесін суреттер арқылы құру . 2-топ Маржан тіс. 3-топ Сурет мазмұны бойынша мәтін құрау. 4-топ Видеоролик арқылы көрініс дайындау. Сергіту «Жақсы-жаман» ойыны. Іс-қимыл арқылы көрсету.
Шашымды
тарадым. ЖЖ ҚБ тапсырмалары.
|
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 1мин |
Кері байланыс Басбармақ
әдісі |
|
|||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||||||||
|
Дифференциация іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың дербес қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде көрінуі мүмкін. Дифференциация уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады Зертте. Қандай жерлерде бәсең дыбыстар қажет? Қандай жерлерде қатты дыбыстар қажет?cұрақтарына жауап беруге қиналған оқушыға жеке қолдау көрсету.
|
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз Зерттеу барысында оқушылардан сұрақ: «Неге кейбір орындарда тыныштықты сақтау қажет? (Адамдар ұйықтап жатады, демалып жатады, науқастанып тұруы мүмкін, үй жануарлары болуы мүмкін т.б.) Ондай орындарды қалай бақылау керек? (Үндемей, ешкімге кедергі келтірмей.) Осылайша оқушылар айналадағы нысандар, құбылыстар және үдерістерді зерттеуге қажетті жағдайлар мен дағдыларды анықтай алады. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта Қауіпсіздік техникасының ережелерінен қолданатын тармақтар Сергіту сәттерін ұйымдастыру
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Денеге қалай күтім жасаймыз?
Ашық сабақ. Денеге қалай күтім жасаймыз?
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Адам |
Мектеп: №262 м/г |
||||||||||||
|
Күні: 19.11.2018 ж |
Мұғалімнің аты-жөні :Сейітова В.М |
||||||||||||
|
Сынып: 2Ә Пән: Жаратылыстану |
Қатысқандар: Қатыспағандарсаны: |
|
|||||||||||
|
Сабақ тақырыбы 3-бөлім Адам |
Денеге қалай күтім жасаймыз? |
|
|||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) |
2.2.3.4 - денсаулық сақтаудағы жеке гигиенаның рөлін анықтау; 2.2.3.5 - тіс күтімінің денсаулық сақтаудағы маңызын анықтау |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: адамның негізгі дене мүшелерін және олардың атқаратын қызметін атай алады Оқушылардың басым бөлігі: қоршаған орта құбылыстарына бақылау жасау. Кейбір оқушылар: жаңа сабақта алған білімдерін өмірде қолданады. |
||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
негізгі дене мүшелерін анықтау және ажырату икемділіктерін жетілдіреді; суреттердің көмегімен оларды атайды; қолдың және аяқтың бөліктері қалай аталатынын білетін болады; дене мүшелерінің атқаратын қызметін анықтайды |
||||||||||||
|
Бағалау критерилері |
Дене қалай демалады және оған қандай күтім жасау керектігімен танысады Дененін негізгі мүшелерін анықтайды |
||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
|
||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Сымбатты болып өсуінің маңыздылығы жайлы айта келе салауатты өмір салтына тәрбиелеу. |
||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім
|
Мөлдір денелер және материалдар |
||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстарқағаз, желім, фломастер |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 2минут
2 минут |
Психологиялықсәт: Екі көзің не үшін керек? Жақсыларды көру үшін. Екі қолың не үшін керек? Елге көмек беру үшін. Құлақ деген не үшін керек? Ақыл-кеңес тыңдау үшін. Ал, аяғың не үшін керек? Шетте жүрсем, Туған жерге қайту үшін! Өлең мазмұны не туралы? Талдау. Дене мүшелерін атау. Өткенді пысықтау. «Серпілген доп» әдісі Сұрақ-жауап. - Адам денесіндегі қаңқа қызметі? -Адам денесінде қаңқа түрлерін ата. -Адам денесінде қанша қаңқа болады? -Сымбатты дене туралы әңгімеле. |
Іс-қимыл көрсету арқылы орындау
|
|||||||||||
|
Сабақ ортасы 4минут
3минут
1 мин
3минут 5 минут
15 минут
2 минут
2мин |
«Сиқырлы қоржын» әдісі ҰЖ Әр топтан бір оқушы қоржындағы затты ұстап сипаттайды,қалған оқушылар сол затты табады. Тазалық құралдарын анықтап алу. (су,тарақ,сабын,орамал,тіс щеткасы,айна) «Кубизм»әдісі Жұмбақ жасыру ТЖ
Қолыңа сүйкесің. Кетіп кір ласың, Тап-таза боласың (сабын)
Тісімізді зерттейік Айнамен өз тістерін қарау,бақылау.
Видеоролик Тіс күтімі «Маманмен жүздесу» Ақыл-кеңес айдары Әр топтан бір оқушыдан шығып тістерін қарау.
ТЖ 1-топ Оқушының тазалық ережесін суреттер арқылы құру . 2-топ Маржан тіс. 3-топ Сурет мазмұны бойынша мәтін құрау. 4-топ Видеоролик арқылы көрініс дайындау. Сергіту «Жақсы-жаман» ойыны. Іс-қимыл арқылы көрсету.
Шашымды
тарадым. ЖЖ ҚБ тапсырмалары.
|
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 1мин |
Кері байланыс Басбармақ
әдісі |
|
|||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||||||||
|
Дифференциация іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың дербес қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде көрінуі мүмкін. Дифференциация уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады Зертте. Қандай жерлерде бәсең дыбыстар қажет? Қандай жерлерде қатты дыбыстар қажет?cұрақтарына жауап беруге қиналған оқушыға жеке қолдау көрсету.
|
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз Зерттеу барысында оқушылардан сұрақ: «Неге кейбір орындарда тыныштықты сақтау қажет? (Адамдар ұйықтап жатады, демалып жатады, науқастанып тұруы мүмкін, үй жануарлары болуы мүмкін т.б.) Ондай орындарды қалай бақылау керек? (Үндемей, ешкімге кедергі келтірмей.) Осылайша оқушылар айналадағы нысандар, құбылыстар және үдерістерді зерттеуге қажетті жағдайлар мен дағдыларды анықтай алады. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта Қауіпсіздік техникасының ережелерінен қолданатын тармақтар Сергіту сәттерін ұйымдастыру
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















