|
Пән; дүниетану |
МЕКТЕП: №82 Б.Наметов НОМ |
|||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4 Б-бөлім,Дені саудың-жаны сау |
|
|||
|
КҮНІ: |
Мұғалімнің аты жөні: |
Ш.Хайруллаева |
||
|
СЫНЫП: 1-«а» |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тазалық денсаулық кепілі. |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.4.1. жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: жеке бас гигиенасы ережелерін біледі және оның денсаулықты нығайтудағы маңызын түсінеді; Оқушылардың көпшілігі орындай алады: сурет бойынша әңгіме құрастыра алады. Кейбір оқушылар орындай алады: жеке бас гигиенасын сақтау ережелерін толықтай айта алады, күнделікте гигиена қағидаларын ұстану қажеттілігін біледі. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Жеке бас гигиенасына қатысты қажетті заттарды анықтайды. Гигиенаға қатысты тәртіп ережелерін айта алады. |
|||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология Тазалық, гигиена Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
|
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Үлкенді тыңдау, денсаулықты сақтау, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету. |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дене шынықтыру- дене жаттығулар жасайды Көркем еңбек- суреттерді бояу арқылы |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Слайд, видеоролик арқылы ынтасы артады |
|||
|
Бастапқы білім |
Тазалық туралы біледі |
|||
|
Сабақ барысы |
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
Шаттық шеңберінде бірлесіп айтады: Өсеміз біз күліп ойнап, Он саусақтың саласындай, Өсеміз біз күліп – ойнап, Бір адамның баласындай. «Су, сабын, орамал» суреті бойынша топтасады.Видеролик көреді «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы сұрақтар беріледі: Балалар болашақта сендер қандай болғыларың келеді? Денің сау болу үшін не істеу керек? Дұрыс тамақтануды білесін бе? Аурулардан қалай сақтанамыз? |
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
«Сиқырлы қоржын» әдісі арқылы оқушылар қоржынның ішінде заттарды алып, қандай зат және оның неге пайдалы екенін айтып береді. Мысалы: сабын (бет-қолды жуу үшін); тіс шеткасы (тісті тазалау үшін); доп (тебу үшін) «осы заттар не үшін қажет?» деген сұрақ беріледі. Бағалау: оқушыларды қол шапалақ арқылы бағалау ЖЖ. «Ойлан , бірік ,бөліс» әдісі (мақсаты жаңа сабақ жайында пікір алмасу). Оқушылар берілген тапсырманы өзі ойланады,ойын ортаға салып, пікір бөліседі. Суреттерді салыстырыңыз -Балалар туралы не айта аласың? -Не үшін тазалық сақтау қажет деп ойлайсың? Критерий: Жеке бас гигиенасына қатысты тәртіп маңыздылығын анықтайды Дискриптор Суреттерге сүйеніп тазалық сақтаудың маңыздылығын туралы әңгімелейді. Бағалау: смайликтер арқылы бір-бірін бағалау
Сергіту сәті: Орнымыздан тұрамыз, Алақанды ұрамыз, Бір отырып, бір тұрып Тез шынығып шығамыз.
ТЖ. 1-топ Жеке бас гигиенасын құралын ата? Жеке бас гигиенасын қатысты тәртіп маңыздылығын сын тұрғысынан ойлау
2-топ Жеке бас гигиенасын қажетті заттарды боя
3-топ Дәптермен жұмыс. Бос орынға қажетті сөздерді қойып, оқиды.Көшіріп жазады Қажетті сөздер: таза , заттары, сақтауға Дене мен киімді .............. ұстау – бұл жеке бас гигиенасы. Тазалық денсаулықты............ көмектеседі Әр адамның жеке бас гигиенасына арналған өз .................... болуы тиіс. Бағалау: «Бас бармақ» әдісі арқылы |
|
||
|
Сабақтың соңы
|
«Поезд» әдісі: Мұғалім оқушыларға тазалық туралы мақал айтуды тапсырады. Қай оқушы бірінші мақалды айтса сол оқушы поезд паравозы болады. Қалған оқушылар гигиенаға қатысты сөздерді айтып, вагонды жалғастырады. Кері байланыс:
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет әлпеті салынған сүреттерді таңдайды
|
|
||
|
Саралау- оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау- оқушылардыңматериалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік, техникасының сақталуы |
||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?Бүгін оқушылар не үйренді?Сабақ қалй өтті?Қандай кедергілер болды?Не сәтті өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сәйкес болды ма?)Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Дені саудың-жаны сау", 1-"а" сынып
Ашық сабақ "Дені саудың-жаны сау", 1-"а" сынып
|
Пән; дүниетану |
МЕКТЕП: №82 Б.Наметов НОМ |
|||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4 Б-бөлім,Дені саудың-жаны сау |
|
|||
|
КҮНІ: |
Мұғалімнің аты жөні: |
Ш.Хайруллаева |
||
|
СЫНЫП: 1-«а» |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тазалық денсаулық кепілі. |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.4.1. жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: жеке бас гигиенасы ережелерін біледі және оның денсаулықты нығайтудағы маңызын түсінеді; Оқушылардың көпшілігі орындай алады: сурет бойынша әңгіме құрастыра алады. Кейбір оқушылар орындай алады: жеке бас гигиенасын сақтау ережелерін толықтай айта алады, күнделікте гигиена қағидаларын ұстану қажеттілігін біледі. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Жеке бас гигиенасына қатысты қажетті заттарды анықтайды. Гигиенаға қатысты тәртіп ережелерін айта алады. |
|||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология Тазалық, гигиена Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
|
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Үлкенді тыңдау, денсаулықты сақтау, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету. |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дене шынықтыру- дене жаттығулар жасайды Көркем еңбек- суреттерді бояу арқылы |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Слайд, видеоролик арқылы ынтасы артады |
|||
|
Бастапқы білім |
Тазалық туралы біледі |
|||
|
Сабақ барысы |
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
Шаттық шеңберінде бірлесіп айтады: Өсеміз біз күліп ойнап, Он саусақтың саласындай, Өсеміз біз күліп – ойнап, Бір адамның баласындай. «Су, сабын, орамал» суреті бойынша топтасады.Видеролик көреді «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы сұрақтар беріледі: Балалар болашақта сендер қандай болғыларың келеді? Денің сау болу үшін не істеу керек? Дұрыс тамақтануды білесін бе? Аурулардан қалай сақтанамыз? |
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
«Сиқырлы қоржын» әдісі арқылы оқушылар қоржынның ішінде заттарды алып, қандай зат және оның неге пайдалы екенін айтып береді. Мысалы: сабын (бет-қолды жуу үшін); тіс шеткасы (тісті тазалау үшін); доп (тебу үшін) «осы заттар не үшін қажет?» деген сұрақ беріледі. Бағалау: оқушыларды қол шапалақ арқылы бағалау ЖЖ. «Ойлан , бірік ,бөліс» әдісі (мақсаты жаңа сабақ жайында пікір алмасу). Оқушылар берілген тапсырманы өзі ойланады,ойын ортаға салып, пікір бөліседі. Суреттерді салыстырыңыз -Балалар туралы не айта аласың? -Не үшін тазалық сақтау қажет деп ойлайсың? Критерий: Жеке бас гигиенасына қатысты тәртіп маңыздылығын анықтайды Дискриптор Суреттерге сүйеніп тазалық сақтаудың маңыздылығын туралы әңгімелейді. Бағалау: смайликтер арқылы бір-бірін бағалау
Сергіту сәті: Орнымыздан тұрамыз, Алақанды ұрамыз, Бір отырып, бір тұрып Тез шынығып шығамыз.
ТЖ. 1-топ Жеке бас гигиенасын құралын ата? Жеке бас гигиенасын қатысты тәртіп маңыздылығын сын тұрғысынан ойлау
2-топ Жеке бас гигиенасын қажетті заттарды боя
3-топ Дәптермен жұмыс. Бос орынға қажетті сөздерді қойып, оқиды.Көшіріп жазады Қажетті сөздер: таза , заттары, сақтауға Дене мен киімді .............. ұстау – бұл жеке бас гигиенасы. Тазалық денсаулықты............ көмектеседі Әр адамның жеке бас гигиенасына арналған өз .................... болуы тиіс. Бағалау: «Бас бармақ» әдісі арқылы |
|
||
|
Сабақтың соңы
|
«Поезд» әдісі: Мұғалім оқушыларға тазалық туралы мақал айтуды тапсырады. Қай оқушы бірінші мақалды айтса сол оқушы поезд паравозы болады. Қалған оқушылар гигиенаға қатысты сөздерді айтып, вагонды жалғастырады. Кері байланыс:
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет әлпеті салынған сүреттерді таңдайды
|
|
||
|
Саралау- оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау- оқушылардыңматериалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік, техникасының сақталуы |
||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?Бүгін оқушылар не үйренді?Сабақ қалй өтті?Қандай кедергілер болды?Не сәтті өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сәйкес болды ма?)Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|||
шағым қалдыра аласыз





















