Материалдар / Ашық сабақ Денің сау болсын 2-сынып

Ашық сабақ Денің сау болсын 2-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабаққа құндылық енгізілген 382 бұйрық негізінде жазылған
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Білім беру ұйымы:№111

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 5 . «Дені саудың - жаны сау»

Педагогтің Т.А.Ә.:

Д.Ахмедова

Күні :

10.01.2025ж

Сынып: 2

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны :

Сабақтың тақырыбы: Денің сау болсын десең...

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.5.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздерді, сөз тіркесі бойынша мазмұнын болжау

2.​4.​1.​1* заттың сынын білдіретін сөздерді қолдана отырып, сөйлемді суретпен толықтырып жазу/постер құрастыру/берілген иллюстрация бойынша мәтін (3 сөйлемнен кем емес) құрау

Сабақтың мақсаттары :

Барлығы:жаңа сөздерді меңгереді, тақырыпқа сай мәтін құрастыруды үйренеді Көптеген оқушылар: заттың сынын білдіретін сөздерді орынды қолданып, мәтін құрастырып жазады.

Кейбір оқушылар: тақырып аясында еркін сөйлей алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыт

Педагогтің іс-әрекеті

Білім алушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу . «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.

(Бірлік және Ынтымақ)

Сабаққа дайындығын тексеру.

« Жақсы ма?»

- Досың болған жақсы ма?

- Сабаққа дайындығымыз жақсы ма?

-Көңіл-күйіміз жақсы ма?

«Болжау» стратегиясы

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.

«Шаттық шеңберіне» тұрып, мұғаліммен сәлемдеседі.

- Жақсы! Жақсы! Жақсы!- деп жауап қайтарып отырады.



Оқушылар суретке қарап, жаңа сабақтың тақырыбын болжайды.


Бас бармақ»

Мұғалім ауызша комментарий береді. «Жақсы! Тамаша! Керемет!










суреттер


Сабақтың ортасы

(6-42 минут)


























1.Сөздікпен жұмыс. денсаулық-здоровье

күт- береги

суда жүзу- плавать

тазалық-чистота

Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады.



2.1-тапсырма. Тыңда. Суретке қара.Сұраққа жауап бер. Адам үшін денсаулықты сақтау аса маңызды. Денің сау болсын десең, жеміс-жидек же.

Спортпен шұғылдан. Суда жүзіп үйрен. Таза ауада серуенде.

Бейтаныс сөздердің мағынасын түсіндіру. Оқушыларға мазмұны бойынша сұрақтар қою.

3. 2-тапсырма. Жұмбақты оқы. Шешуін тап.

Оны күткен адамдар

Ұзақ өмір сүреді.

Қадірін білген адамдар

«Байлық – осы» деседі.

«Байлық» сөзінің мағынасын ашады. Сергіту сәті

4. 3-тапсырма. Жағдаят. Сұрақтарға жауап бер.

Самат таңертең тамағын түрегеп тұрып ішті.

Анасы: Тамағыңды отырып іш, – деді. Талғат:

  • Мен сабаққа асығып тұрмын, деді.

«Қолмен белгі беру» әдісі арқылы оқушылардан мәтіннің мазмұнын түсінген/

түсінбегендігін қол белгілері арқылы көрсетуді сұрайды.

Басбармақ жоғарыға қарай = Мен түсіндім.

Басбармақ көлденең = Мен түсінгендеймін.

Басбармақ төмен қарай = Мен түсінбедім


5.4-тапсырма. Денсаулық туралы мәтін құрастырып жаз.


«Бірлесіп жазу» әдісі

Тыңдалым,айтылым.

Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды

«Оқы, ойлан, есте сақта» әдісі .Тақтадағы тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді белгіленген уақыт ішінде оқиды. Естерінде қалған сөздерді сөздікке жазады, саны анықталады.

Тыңдалым .Мәтінді тыңдап, сұраққа жауап береді. Мәтін не туралы екенін айтады.

«Денсаулық» сөзінің мағынасын ашу үшін сөйлемдер құрайды. Жаңа сөздерді қолданады.


Оқылым. Айтылым «Ойлан, тап!» стратегиясы Жұмбақты оқиды, шешуін табады.


Сергіту сәті Оң қолымда 5 саусақ, Сол қолымда 5 саусақ.

Екі қолда барлығы, Бар екен ғой 10 саусақ. (қимылмен саусақтарын билетеді)

Оқылым. Айтылым

Жағдаятты оқиды, сұрақтарға жауап беріп, өз ойын айтады:

  • Талғаттың жауабы дұрыс па?

  • Сен қалай тамақтанасың?

(Т)Жазылым . 4-тапсырмада берілген суреттер бойынша тірек сөздерді қолданып, тақырыпқа сай мәтін құрап жазады.Мысалы: Дұрыс тамақтану – денсаулық кепілі. Тамақты дастарқан басында отырып ішу керек. Денсаулық үшін тазалықты сақтау қажет. Денені шынықтыру керек. Денсаулық – басты байлық.









Дескриптор:

мәтінді тыңдап, сұраққа жауап береді;

не туралы екенін әңгімелейді;



Дескриптор

  • жұмбақтың шешуін табады.






Дескриптор

  • жағдаят бойынша өз ойын айтады

сұрақтарға жауап бере алады;

- тілдік нормаларды сақтайды;

Өзара бағалау:

«Бас бармақ»

Дескриптор

- тақырыпқа сай мәтін жазады.

-заттың сынын білдіретін сөздерді дұрыс қолданады ;

- тірек сөздерді орынды қолданады.

-қатесіз жазады.

Оқулық

4 бет

сөздік

суреттер

































Оқулық

5 бет












суреттер






Сабақтың соңы

3 минут

Рефлексия.«Білім гүлі» әдісі.

Көк гүл – қызықты болды.

Сары гүл – жақсы түсінбедім.

Қызыл гүл – іздену керек.

Үй тапсырмасын беру:4 бет 2-тапсырма.


Бағалау Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын өзі қояды.

Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)


Тыңдалым алдында сөздермен жұмыс, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, дарынды балалар «жуан» сұрақтарға жауап береді, топта басқа оқушыларға көмектеседі.


Топтар бір-бірін тексереді.

Бір-бірін бағалау.

«Екі жұлдыз, бір тілек»


Өз идеялары мен көзқарастарына ой тастайтын, жаңа идеяларға және көзқарастарға ашықтық


Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге

асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай

өзгерістер енгіздім және неліктен?


Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?


Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?


Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?






Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі