|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Озганбаева М Б |
|||||
|
Пән/Сынып: |
||||||
|
Күні |
13 мамыр |
|||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Дені саудың-жаны сау |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Денсаулық – зор байлық. Бас әріппен жазылатын сөздер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
1.2.5.1 мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе оқығаны бойынша қойылған сұраққа жауап 1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу 1.3.9.3 бас әріппен жазылатын сөздерді (кісі аттары, жер-су атаулары, үй жануарларына берілген атауларды) анықтау 1.1.4.1 мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Бас әріппен жазылатын сөздерді анықтай алады. Каллиграфиялық талаптарға сай жазады. Мәтіннің мазмұнын оның иллюстрациясы бойынша болжай алады. Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе оқығаны бойынша қойылған сұраққа жауап береді. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
3 минут |
Басы |
Оқу мақсатына жету үшін «Иә -жоқ» ойынынан бастаймыз. Мен оқыған тұжырымдамамен келіссеңіздер «қолдарыңызды шапалақтайсыздар», келіспесеңіздер «қолдарыңызды тарсылдатасыздар» -Адам аты бас әріптен басталып жазылады Иә. - Заттың атын бідіретін сөздерге не істеді сұрағы қойылады. Жоқ -Сөз дыбыстан құрылады. Иә - Сөйлем аяқталған ойды білдіреді. Иә - А, о,ы, ұ жіңішке дауысты дыбыстар. Жоқ -Адам және жер-су аттары бас әріптен басталып жазылады. Иә |
Оқушылар қолдарыңызды шапалақтайсыздар, қолдарыңызды тарсылдатасыздар |
|
|
|
|
30 минут |
Ортасы |
Өткен тақырыпқа шолу. № 1 слайдқа назар оқушылардың назарын аудару. - Құсты өздеріңіз білесіздер, құсты бағып- баптайтын адамды кім дейді? -«Құсбегі» сөзінің мағынасын түсіндіру
Құсбегілік-бүркіт, ителгі, қаршыға, қырғи, тұйғын, тұрымтай, сұңқар, лашын, жағалтай сияқты жыртқыш құстарды қолға үйретіп, аңға, құсқа салатын саятшылық өнер.
№ 2 слайдқа назар оқушылардың назарын аудару. Он үшінші мамыр Денсаулық - зор байлық Бас әріппен жазылатын сөздер № 3 слайдқа назар оқушылардың назарын аудару
№ 4 слайдқа назар оқушылардың назарын аудару
(Ұ) 1 - тапсырма «Ыстық орындық» әдісі арқылы жүзеге асады. Оқулықтың 78 - бетіндегі 1 - жаттығу. - Мәтінді түсініп оқы. -Қарамен берілген сөздер неліктен бас әріппен басталып тұр деп ойлайсың? -Құсбегілік спорт түріне жата ма? Саралау «Қарқын» тәсілі арқылы жүзеге асады. Қарқыны жоғары оқушыға: -Мәтін бойынша достарыңа сұрақ қойып көр. Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі. (Ж) 2 - тапсырма «Көркем жаз» әдісі арқылы жүзеге асады. 2-жаттығу. -Жұмбақ өлеңді көшіріп жаз. -Бас әріппен жазылатын сөздерді тап, неліктен олай жазылғанын түсіндір. (Іле, Жайық) 3-жаттығу. -Өлеңді жатқа жаз.
Сергіту сәті сәйкес қимыл жасау арқылы орындалады. Тап - таза тұнық суда, Балық жүзіп ойнауда. Біресе керіледі, біресе жиырылады. Біресе құмға тығылады. 3 - тапсырма дәптермен жұмыс. – Жұмыс дәптерінде берілген тапсырмаларды; Саралау «Қарқын» тәсілі арқылы жүргізіледі. Қарқынды оқушыға: қосымша сөйлемдер жазу. Қарқыны баяу оқушыға қолдау көрсету, үйрету. |
Дескриптор: - Мұғалімді тыңдайды. - Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: - Бейнежазбаны көреді. - Бас әріппен жазылатын сөздерді біледі.
Дескриптор: - Мәтінді оқиды. - Сұрақтарға жауап береді. - Үй жануарларының аттары бас әріппен басталып жазылатынын айтады.
Дескриптор: - Сөйлемдерді көркем, сауатты жазады. - Өлеңді жатқа жазады. - Бас әріппен жазылатын сөздерді табады, түсіндіреді. Дескриптор: Тапсырмаларды орындайды. |
ҚБ:
ҚБ: «Дөңгелектер» әдісі
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Өзін өзі бағалау: «Шаршылар» әдісі |
№ 1 слайд
https://www.youtube.com/watch?v=DwTUo99ehTo
|
|
|
5 минут |
Бекіту |
|
Ойларын жинақтайды, сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау сөздер |
|
|
|
2 минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Бесбұрыш, төртбұрыш, үшбұрыш» әдісі Оқу тапсырмасы: 4-жаттығу |
Бүгінгі сабақта не білгенін, үйренгенін, түсінгені туралы бөліседі. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Денсаулық – зор байлық. "Бас әріппен жазылатын сөздер"
Ашық сабақ. Денсаулық – зор байлық. "Бас әріппен жазылатын сөздер"
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Озганбаева М Б |
|||||
|
Пән/Сынып: |
||||||
|
Күні |
13 мамыр |
|||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Дені саудың-жаны сау |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Денсаулық – зор байлық. Бас әріппен жазылатын сөздер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
1.2.5.1 мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе оқығаны бойынша қойылған сұраққа жауап 1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу 1.3.9.3 бас әріппен жазылатын сөздерді (кісі аттары, жер-су атаулары, үй жануарларына берілген атауларды) анықтау 1.1.4.1 мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Бас әріппен жазылатын сөздерді анықтай алады. Каллиграфиялық талаптарға сай жазады. Мәтіннің мазмұнын оның иллюстрациясы бойынша болжай алады. Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе оқығаны бойынша қойылған сұраққа жауап береді. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
3 минут |
Басы |
Оқу мақсатына жету үшін «Иә -жоқ» ойынынан бастаймыз. Мен оқыған тұжырымдамамен келіссеңіздер «қолдарыңызды шапалақтайсыздар», келіспесеңіздер «қолдарыңызды тарсылдатасыздар» -Адам аты бас әріптен басталып жазылады Иә. - Заттың атын бідіретін сөздерге не істеді сұрағы қойылады. Жоқ -Сөз дыбыстан құрылады. Иә - Сөйлем аяқталған ойды білдіреді. Иә - А, о,ы, ұ жіңішке дауысты дыбыстар. Жоқ -Адам және жер-су аттары бас әріптен басталып жазылады. Иә |
Оқушылар қолдарыңызды шапалақтайсыздар, қолдарыңызды тарсылдатасыздар |
|
|
|
|
30 минут |
Ортасы |
Өткен тақырыпқа шолу. № 1 слайдқа назар оқушылардың назарын аудару. - Құсты өздеріңіз білесіздер, құсты бағып- баптайтын адамды кім дейді? -«Құсбегі» сөзінің мағынасын түсіндіру
Құсбегілік-бүркіт, ителгі, қаршыға, қырғи, тұйғын, тұрымтай, сұңқар, лашын, жағалтай сияқты жыртқыш құстарды қолға үйретіп, аңға, құсқа салатын саятшылық өнер.
№ 2 слайдқа назар оқушылардың назарын аудару. Он үшінші мамыр Денсаулық - зор байлық Бас әріппен жазылатын сөздер № 3 слайдқа назар оқушылардың назарын аудару
№ 4 слайдқа назар оқушылардың назарын аудару
(Ұ) 1 - тапсырма «Ыстық орындық» әдісі арқылы жүзеге асады. Оқулықтың 78 - бетіндегі 1 - жаттығу. - Мәтінді түсініп оқы. -Қарамен берілген сөздер неліктен бас әріппен басталып тұр деп ойлайсың? -Құсбегілік спорт түріне жата ма? Саралау «Қарқын» тәсілі арқылы жүзеге асады. Қарқыны жоғары оқушыға: -Мәтін бойынша достарыңа сұрақ қойып көр. Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі. (Ж) 2 - тапсырма «Көркем жаз» әдісі арқылы жүзеге асады. 2-жаттығу. -Жұмбақ өлеңді көшіріп жаз. -Бас әріппен жазылатын сөздерді тап, неліктен олай жазылғанын түсіндір. (Іле, Жайық) 3-жаттығу. -Өлеңді жатқа жаз.
Сергіту сәті сәйкес қимыл жасау арқылы орындалады. Тап - таза тұнық суда, Балық жүзіп ойнауда. Біресе керіледі, біресе жиырылады. Біресе құмға тығылады. 3 - тапсырма дәптермен жұмыс. – Жұмыс дәптерінде берілген тапсырмаларды; Саралау «Қарқын» тәсілі арқылы жүргізіледі. Қарқынды оқушыға: қосымша сөйлемдер жазу. Қарқыны баяу оқушыға қолдау көрсету, үйрету. |
Дескриптор: - Мұғалімді тыңдайды. - Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: - Бейнежазбаны көреді. - Бас әріппен жазылатын сөздерді біледі.
Дескриптор: - Мәтінді оқиды. - Сұрақтарға жауап береді. - Үй жануарларының аттары бас әріппен басталып жазылатынын айтады.
Дескриптор: - Сөйлемдерді көркем, сауатты жазады. - Өлеңді жатқа жазады. - Бас әріппен жазылатын сөздерді табады, түсіндіреді. Дескриптор: Тапсырмаларды орындайды. |
ҚБ:
ҚБ: «Дөңгелектер» әдісі
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Өзін өзі бағалау: «Шаршылар» әдісі |
№ 1 слайд
https://www.youtube.com/watch?v=DwTUo99ehTo
|
|
|
5 минут |
Бекіту |
|
Ойларын жинақтайды, сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау сөздер |
|
|
|
2 минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Бесбұрыш, төртбұрыш, үшбұрыш» әдісі Оқу тапсырмасы: 4-жаттығу |
Бүгінгі сабақта не білгенін, үйренгенін, түсінгені туралы бөліседі. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















