Әдебиеттік оқу пәніне арналған қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп атауы: |
«Ә.Қастеев атындағы орта мектеп МДШО» кмм |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып: «Дені саудың - жаны сау» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Баекеева М. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
23.01.2023 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспаған саны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Денсаулықты сақтай біл! 55– сабақ Орыс халқының ертегісі. «Қоян» ( Әдебиеттік оқу. 2 -бөлім. Оқулық 16-17 бет «Алматыкітап» баспасы, 2022ж. ) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.1 – шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру 2.2.5.1 – мұғалімнің көмегімен көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуы мен аяқталуын анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал қалыптастыру
|
Оқушылар қорапшада салынған суретті жеке-жеке келіп көреді |
Керемет! Тамаша! |
Қорап, айна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут
Сабақтың ортасы
Жаңа білім 10 минут
Жұптық жұмыс 5 минут
8 минут |
Үй тапсырмасын тексеру 7 – тапсырма 15 -бет Көрсетілген сезімдер мысал мазмұнының қай тұсында көрсетілгенін тап. «Қасқыр мен тырна» мысалын оқу.
Дескриптор: - сезімдер мысал мазмұнының қай тұсында көрсетілгенін табады (1б) Сабақтың басы «Ой қозғау» Кестеге аурудың белгілерін жаз. Қайсысын жұқпалы деп ойлайсың?
«Болжау» стратегиясы «Мюнстерберг» әдісі Көп әріптің ішінен мағыналы сөздерді тапсаңыз, бүгінгі сабақтың кейіпкерлерін білесің. Шшащуқоянимаүкімтлмтатиотоқылдақимгкгкиги -Балалар, дұрыс таптыңдар. Енді қоян,үкі,тоқылдақ туралы не білеміз? Айтып көрейікші. -Ендеше, қоян,үкі,тоқылдақ бүгінгі сабағымыздың кейіпкерлері болмақ. ЕББҚЕО: аталған кейіпкерлердің ішінен өзі білетін бір-екеуі туралы айтып береді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру 2-тапсырма Ертегіні мұғалім дауыстап оқып береді. Сөздік жұмыс. Ертегіні бөліктерге бөліп топқа таратып беремін;
2-тапсырма. «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі. (жұптық жұмыс)
ЕББҚЕО: жұбына сұрақ құрастырып қойып көреді. Жұбының сұрағына жауап беріп көреді. Саралау тәсілі: Ойлау дағыдысы жоғары оқушы: Ертегі мазмұны бойынша нақтылау сұрағын құрастырады. |
Көрсетілген сезімдер мысал мазмұнының қай тұсында көрсетілгенін тап
Кестеге аурудың белгілерін жазады Сұраққа жауап береді
Оқушылар көп әріптің ішінен мағыналы сөздерді шығара отырып, бүгінгі сабақтың кейіпкерлерін табады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
Түсініксіз сөздердің мағынасын ашады
Оқушылар дескрипторға қарап, тапсырманы орындайды. Ойларын жүйелі жеткізеді.
«Ойлан,жұптас, бөліс» әдісі бойынша жұптық жұмыс жүргізеді.
Қарқыны жоғары оқушы - Ертегі мазмұны бойынша нақтылау сұрағын құрастырады.
|
«Баскетбол ойыны» арқылы өзін-өзі бағалау
ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы үздіксіз жүріп отырады.
Критерий бойынша өз жұмысына тиісті ұпайын алады.
Критерий бойынша өз жұмысына тиісті ұпайын алады.
Критерий бойынша өз жұмысына тиісті ұпайын алады.
|
Интерактивті тақта Суреттер
Оқулық, дәптер
Жұптық жұмыс
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс
5 минут |
3-тапсырма: Топтық жұмыс. «Пазл» құрастыру әдісі. Топтарға үш сурет беріледі. Құрастырған суреттері бойынша тапсырмалар жасырылған.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














