Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
ІІІ бөлім. Деректер базасы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекишева Г.Е. |
|
Күні: |
11.12.2023ж. |
|
Сынып: 9 «А»сынып |
Қатысушылар саны:12 Қатыспағандар саны: жоқ |
|
Сабақтың тақырыбы |
Деректер базасымен жұмыс |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9.2.2.2 - электронды кестеде деректер базасын құру; 9.2.2.3 - деректерді іздеуді, сұрыптауды және сүзгілеуді жүзегеасыру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлықоқушы:электрондық кестеде деректер ұғымын анықтайды; Оқушылардың көбі:электронды кестені деректер базасы ретінде қолданады; Кейбір оқушылар: деректер базасының маңаздылығын талдай алады. |
|
Бағалау критерийлері
|
|
|
Құндылықтарға баулу
|
Ынтымақтастық:топтықжұмысбарысындажылулыққарым-қатынастардамиды,ынтымақтастықдағдыларықалыптасадыжәнесындарлыкөзқарасдамиды,қарым-қатынастардықалыптастырукезіндесыниойлауқабілетідағдыланады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы/ 3 мин.
Қызығушылықтыояту/5мин Өткен сабақтыпысықтау
Миғашабуыл /5 мин |
Сәлемдесу,түгендеуСыныптапсихологиялықахуалорнату: Ой сергіту: «Кім екенін тап» ойыны Әрбір адам өзінің аты-жөнін көрсетпей, өз-өзіне психологиялық мінездеме жазады. Өзінің ұнамды- ұнамсыз қасиеттерін жазу. Бұл мінездеме жазылған беттерді жетекші жинап араластырады да, арасынан біреуін алып дауыстап оқиды. Топ мүшелері мінездеменің иесін табуы керек.
«100 кітап жобасы» аясында 100 кітап тізіміне сұрыпталған қазақ көркем әдебиеті мен әлем классикалық әдебиетіне құрған деректер базасын құру
«Миға шабуыл»стратегиясыарқылы өткенсабақпенжаңасабақтыұштастырыппроблеманы біргешешу
|
Оқушылармұғалімменсәлемдеседі. Оқушылар өздері туралы мінездеме жазады, өзінің ұнамды-ұнамсыз қасиеттерін жазады. Мақсаты:оқушыларбір-бірлеріменжақсы қарым-қатынаста болады,сабаққакөңілді қатысады.
Оқушылар 100 кітап тізіміне сұрыпталған қазақ көркем әдебиеті мен әлем классикалық әдебиетіне құрған деректер базасын тақтада түсіндіреді
Оқушылар берілген сұрақтар туралыпікірлерін еркінжеткізеді: -үлкен мәліметтер қорында ақпаратты қалай табуға болады? -электрондық кестенің мәліметтер қорында қандай әрекеттерді орындауға болады? -сүзгілеуді пайдаланып , мәліметтерді қалай іздеуге болады? -сұрыптау не үшін қолданылады және қандай түрлерін білесіңдер? -қандай мәліметтерді сұрыптауға болады? |
Ауызша мадақтау
Смайликтерарқылы . |
Оқытудың белсенді әдістері NIS. Астана, 2013
презентация
ДК Оқулық 9-сынып
Үлестрмелі карталар https://www.opiq.kz/kit/15/chapter/776
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану/5мин Саралау тапсырмалары/10мин. Шығармашылық жұмыс/12мин |
Оқулықтаберілгенақпараттыоқушыларменбірге талдайды. Слайд арқылытаныстырылымжасау.
Мақсаты:аудиалжәневизуалоқушылардың білім алуынажағдай жасау. Оқушыларғажекепрактикалықжұмысорындату 1-тапсырма жалпы тапсырма. Мұғалім оқушығакөмектеседі.
«Досыңаәңгімелепбер»әдісі 1-тапсырма. Excel электрондық кестесінде Сатылым_МҚ мәліметтер қорын жасаңдар.Кесте келесі өрістерден тұрады: Сатушы коды, Аты-жөні,Мекенжайы, Қала, 1-тоқсан, 2-тоқсан, 3-тоқсан, 4-тоқсан. Ұяшықтардың форматы: -ақша; Белгілеу: теңге
2-тапсырма жұптық тапсырма, өз беттерімен орындайды. 2-тапсырма. «Оқушылар» ДБ. Кестенің құрылымын төмендегідей қойыңдар:тегі, аты, әкесінің аты,мекенжайы, телефон номері, қызығатын ісі. «Оқушылар» кестесі деп сақтаймыз, қалаған бағанға сұрыптау жүргізу.
3-тапсырмашығармашылық тапсырма.Өз беттерінше орындауын қадағалайды Тапсырма:
қатар аралығын 1 мен 999 аралығындағы кездейсоқ сандармен толтырыңдар. Төмендегі іздеулерді орындаңдар:
Барлық 2-мен басталатынсандарды 0- геауыстыр
|
Оқушылар оқулықтағы ақпаратты мұғаліммен бірге талдайды. Аудиал және визуал білім алады Оқушылар жеке практикалық жұмыстарды мұғалім көмегімен орындайды. Оқушылар берілген ақпарат бойынша білгенін басқаларға айтады Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды«Сатылым_МҚ» атпен сақтайды Дескриптор: -берілген мәліметтер бойынша мәліметтер қорын жасайды; -кестенің пішімін өзгертеді; -кесте ұяшықтарын ақша форматына өзгертеді. Оқушылар 2-тапсырманы өз беттерімен орындайды. Берілген мәлімет бойынша деректер базасын құрады, оны «Оқушылар» атпен сақтайды.
Дескриптор: - берілген мәліметтер бойынша мәліметтер қорын жасайды; -кестенің пішімін өзгертеді -сұрыптаулар жүргізеді;
3-тапсырманы өз беттерінше орындайды:
Оқушылар А, В, С бағандарына және 1-20 қатар аралығын 1-999 кездейсоқ сандармен толтырады. 1.1 және 1.2 іздеулерді орындайды
Дескриптор: -А,В,С бағандарын және 1-20 жолды 1-999 сандарымен толтырады; -барлық 7 басталатын және 9 бен аяқталатын сандарды іздейді; -барлық 2 мен басталатын сандарды 0-ге ауыстырады: |
Ауызша мадақтау Медальдар арқылы
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бекишева Газиза ЕсеновнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ Деректер базасымен жұмыс
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ Деректер базасымен жұмысМатериал туралы қысқаша түсінік
электрондық кестеде деректер базасын құру
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың барысы:
|
















