Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ Дина Нұрпейісова 2 домбыра сыныбы

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушыға домбыра аспапабын дұрыс меңгертіп, аспапта ойнау шеберлігін арттыру. Күйді талдай отырып, Динаның күйлері арқылы ұлттық сезімін оятып, адамгершілікке, ізгілікке тәрбиелеу.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы

ШҚО, Көкпекті ауданы, Үлгілі малшы ауылы, КМҚК «Оқушылар шығармашылық сарайы»

Пәні:

Домбыра

Педагогтің аты-жөні:

Рахимова Гульмира Солтановна

Күні:

28.01.22

Сынып: 2

Қатысушылар саны: 1

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы:

Дина Нурпейісова «Тойбастар»

Сабақтың мақсаты

Оқушыға аспапты дұрыс меңгертіп, аспапта ойнау шеберлігін арттыру. Күйді талдай отырып, нақышына келтіре орындап, түсініп тарту. Динаның күйлері арқылы ұлттық сезімін оятып, адамгершілікке, ізгілікке тәрбиелеу, елін, жерін сүюге, Отан алдындағы өз парызын айқын сезіне білетін ұрпақ тәрбиелеу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

(3 мин.)





Өткен білімді еске түсіру

(15 мин.)








Негізгі бөлім

(25 мин.)















Бекіту

(2 мин.)



Кері байланыс.

Оқушымен амандасып, сабаққа кіргізу.

Аспаптың құлақ күйін келтіріп, оқушыға беріп, дұрыс отырғызу

а) Соль мажор гаммасы

б) И. С. Бах «Менуэт»



с) Халық күйі «Тепең көк»

орындап беруін сұраймын.

Сергіту сәті «Альтерация»

Д.Нурпейісова «Тойбастар» күйі.


Д.Нүрпейісова кім?

Қандай күйлері бар?

«Той бастар» күйінің шығу тарихын сұраймын.


Күйді жай екпінде нотадан оқып орындап беруін сұраймын.

Күйді оқушымен қосылып талдау, динамикасымен, дыбыс тазалығымен жұмыс жүргізіп,түсінбеген жері(такттері) болса қайталап көрсетіп отыру.

«Сұрақтар ілгегі» әдісі арқылы сабақты бекіту:

1.Күй неше бөлімнен тұрады?

2.Күйдің өлшемі, кілттік белгісі қандай?

3.Динаның ұстазы кім?

Сәлемдеседі

Әр түрлі штрихтарда ойнайды.

Күйсандықпен қосылып санап тартады.

Күйді нақышына келтіре орындайды


Берілген сұрақтарға жауап береді.

Күйдің шығу тарихын айтады.


Орындайды.

Өзін-өзі тексеру



Ден қойып тыңдайды, орындайды.

Бекіту сұрақтарына жауап береді.











Өзін-өзі бағалау





«Бас бармақ»




мадақтау

Күйші суреті, аспаптар, ноталар,





Альтерация белгілері





Букросинг (кітаптар,

Ноталар «Сөйлейтін қалам», буклет т.б.)































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
30.01.2022
1052
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 11