Бекітемін: Ж.А.Бермағамбетова
|
Көркем еңбек |
Мектеп: Ғ.Мұратбаев атындағы орта мектеп |
|||||
|
Күні: 04.02 |
Оқытушының аты-жөні: Бауыржанова Н.Б |
|||||
|
Сынып: 5 «а» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дизайн, киімді макеттеу (қағаз, тоқыма материалдар). |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
5.1.5.1-Өзінің және өзгенің (суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер) тәжірибесіне сүйене отырып және композицияның негізгі заңдылықтарын ескеріп, қарапайым нысандардың дизайнын дайындау бойынша тапсырмаларды орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Сергіту сәті «Нейрожаттығу». Назарларын сабаққа аудару. «Кір қыстырғыш» әдісі арқылы сабақты пысықтау. Тақырып мазмұнын ашу мақсатында төмендегідей сұрақтар қойылады: 1.Киім адамдарды қандай жағдайларда қорғайды? 2.Киім деп нені айтады? 3.Киім қалай жіктеледі? 4.Киім пайдалануына қарай қалай бөлінеді? 5.Дизайн дегеніміз не? |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді.
Сұрақ жауап арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді Дескриптор: 1.Киімнің мағынасын біледі. 2.Киімнің жіктелуін біледі. 3.Киімнің ең алдымен қандай қасиеттермен бағаланатынын біледі. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
|
||
|
Ортасы |
Жаңа тақырып түсіндіру Бейнеролик «Дизайн» Тапсырма: Топтық жұмыс Сабақ басына екі топқа конверт арқылы тапсырмалар беріледі. 1. Түрлі материалдармен классикалық киім макетін дайындау. 2.Түрлі материалдармен ұлттық киім макетін дайындау. 3.Түрлі материалдармен романтикалық киім макетін дайындау
Қол жұмысы кезіндегі қауіпсіздік ережелері -жұмыс барысында қайшымен саусақты, қолды немесе көзді жарақаттап алмау үшін сақтану керек. -құрал-жабдықтарды арнайы орындарына қою керек. - мұқият болу; -қайшыны ұсынғанда сабымен ұсыну керек. -жұмыс үстелін жинастыру керек. |
Дескриптор: 1.Әр топ өзіне берілген тақырып бойынша киім макетін жасай алады. 2.Қауіпсіздік ережелерін сақтайды. 3.Ортада жұмыстарын қорғай алады. |
|
|
||
|
Аяқталуы |
Кері байланыс «Mentimeter» платформасы
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп, білгендерін телефон арқылы жазады |
Оқушылардың жауаптарына пікір қалдыру |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Дизайн, киімді макеттеу (қағаз, тоқыма материалдар). 5 сынып
Ашық сабақ. Дизайн, киімді макеттеу (қағаз, тоқыма материалдар). 5 сынып
Бекітемін: Ж.А.Бермағамбетова
|
Көркем еңбек |
Мектеп: Ғ.Мұратбаев атындағы орта мектеп |
|||||
|
Күні: 04.02 |
Оқытушының аты-жөні: Бауыржанова Н.Б |
|||||
|
Сынып: 5 «а» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дизайн, киімді макеттеу (қағаз, тоқыма материалдар). |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
5.1.5.1-Өзінің және өзгенің (суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер) тәжірибесіне сүйене отырып және композицияның негізгі заңдылықтарын ескеріп, қарапайым нысандардың дизайнын дайындау бойынша тапсырмаларды орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Сергіту сәті «Нейрожаттығу». Назарларын сабаққа аудару. «Кір қыстырғыш» әдісі арқылы сабақты пысықтау. Тақырып мазмұнын ашу мақсатында төмендегідей сұрақтар қойылады: 1.Киім адамдарды қандай жағдайларда қорғайды? 2.Киім деп нені айтады? 3.Киім қалай жіктеледі? 4.Киім пайдалануына қарай қалай бөлінеді? 5.Дизайн дегеніміз не? |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді.
Сұрақ жауап арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді Дескриптор: 1.Киімнің мағынасын біледі. 2.Киімнің жіктелуін біледі. 3.Киімнің ең алдымен қандай қасиеттермен бағаланатынын біледі. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
|
||
|
Ортасы |
Жаңа тақырып түсіндіру Бейнеролик «Дизайн» Тапсырма: Топтық жұмыс Сабақ басына екі топқа конверт арқылы тапсырмалар беріледі. 1. Түрлі материалдармен классикалық киім макетін дайындау. 2.Түрлі материалдармен ұлттық киім макетін дайындау. 3.Түрлі материалдармен романтикалық киім макетін дайындау
Қол жұмысы кезіндегі қауіпсіздік ережелері -жұмыс барысында қайшымен саусақты, қолды немесе көзді жарақаттап алмау үшін сақтану керек. -құрал-жабдықтарды арнайы орындарына қою керек. - мұқият болу; -қайшыны ұсынғанда сабымен ұсыну керек. -жұмыс үстелін жинастыру керек. |
Дескриптор: 1.Әр топ өзіне берілген тақырып бойынша киім макетін жасай алады. 2.Қауіпсіздік ережелерін сақтайды. 3.Ортада жұмыстарын қорғай алады. |
|
|
||
|
Аяқталуы |
Кері байланыс «Mentimeter» платформасы
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп, білгендерін телефон арқылы жазады |
Оқушылардың жауаптарына пікір қалдыру |
|
||
шағым қалдыра аласыз
















