|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Мектеп: №262 мектеп-гимназиясы |
||||||||
|
Күні: 29.11.2017 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Сейітова Венера Мұратқызы |
||||||||
|
СЫНЫП:1 сынып |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дөңгелек сандарды қосамыз және азайтамыз. |
||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.2.5 Ондықтан аттамай, 20 көлеміндегі сандарды , ондықтарды ауызша қосу және азайту. |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||
|
20 – ға дейінгі сандар тізбегін құрастыра алады. |
|||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||
|
Тура және кері ретпен санай алады. |
|||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||
|
Ондықтармен 100 – ге дейінгі сандар тізбегін құрастыра алады. |
|||||||||
|
Бағалау критерийі |
Дөңгелек сандарды қолданып, қосу және азайту амалдарын орындай алады, дәлелдейді. |
||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар: Бірліктер, ондықтар, |
||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Қосудың, азайтудың компоненттері |
|||||||||
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
|||||||||
|
Тоқаштарды сана.Неше баған, неше жол берілген? Барлық тоқаштарды сана?
|
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Өз бетінше топта ынтымақтастықта, бірлесе жұмыс жасауға, сыйластыққа, жауапкершілікті сезінуге қалыптасады. |
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану,дүниетану, сауат ашу. |
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Екі таңбалы сандар туралы ұғым бар. |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
2 мин
3мин 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Қимыл іс-әрекет арқылы. Қуан шаттан, қуан шаттан! Қуанатын күн бүгін. Қайырлы күн достарым, Сәттілікке толы күн болсын! Аспазшы келеді. Тосын сый: Топқа бөлу. Оқушылар пісірмелердің тәтті тілектерімен топқа бірігеді. 1 – топ Денсаулық 2 – топ Бақыт 3 – топ Сәттілік 4 – топ Байлық Ширату - Оқушылар бізде бүгінгі күн ерекше күн. Жаңа бізге базарлығын сыйлаған кім?
Ұжымдық жұмыс Тәтті тоқаштар Аспаздың қанша тоқаш пісіргенін сана. Дөңгелек сандарды былай қос: 10+20=1онд.+2онд.=3 онд=30 Дөңгелек сандарды былай азайт: 30-10=3онд.-2онд.=1онд.=10 |
«Тәтті тілек» Печенье
арқылы Аспазшы. АКТ
|
||||||
|
Сабақтың ортасы мин |
5 мин
2мин 5мин 2 мин 5мин 3мин 3мин 1мин
|
Топтық жұмыс. «Кім шапшаң?» әдісі. - Торсықта қандай сан жасырынып жатыр? - Ағаштардың тізбегіндегі белгісіз санды тап. - Сандарды салыстыр - Тиындарды сана, әмиянға сал. К.Б Сұрақ - жауап Б. Топтар бірін – бірі бағалайды. «Айналмалы бекет» Логикалық сұрақтар: -Спорт жарысына 20 ұл және 10 қыз қатысты. Жарысқа барлығы қанша бала қатысты? - Дұрыс жауабы:30
бала «Мен қазақпын!» Қабілетті оқушыға жұмыс. Дананың 100 тг ақшасы бар. Ол 20 тг қарындаш, 50 тг дәптер, 30 тг-ге өшіргіш сатып алды. Дананың ақшасы жете ме? Табыс дүкені Жұптық жұмыс:
Жеке жұмыс: Жұмыс дәптері № бет Сәйкестендір. Б: Мөр жинау
|
Бейнесұрақ Мұғалім Ата - ана Бейнеролик
Ондықтармен санап, кестеге сәйкес сандарды жаз.
|
||||||
|
Сабақтың соңы
|
4мин
|
Рефлексия Оқушыларға түгел дәмді
тоқаштар таратылады.
|
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Сабақтың өн бойында балалардың қауіпсіздігін қадағалаймын. |
|||||||
|
1.Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. |
«Сұрақ – жауап »әдісі «Өзара бағалау» жетістік баспалдағы Мұғалімнің бағалауы «Басбармақ»әдісі «Мөр басу» әдісі.
|
Сергіту сәті |
|||||||
|
Рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||
|
|
|||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
|||||||||







жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. "Дөңгелек сандарды қосамыз және азайтамыз."
Ашық сабақ. "Дөңгелек сандарды қосамыз және азайтамыз."
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Мектеп: №262 мектеп-гимназиясы |
||||||||
|
Күні: 29.11.2017 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Сейітова Венера Мұратқызы |
||||||||
|
СЫНЫП:1 сынып |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дөңгелек сандарды қосамыз және азайтамыз. |
||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.2.5 Ондықтан аттамай, 20 көлеміндегі сандарды , ондықтарды ауызша қосу және азайту. |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||
|
20 – ға дейінгі сандар тізбегін құрастыра алады. |
|||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||
|
Тура және кері ретпен санай алады. |
|||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||
|
Ондықтармен 100 – ге дейінгі сандар тізбегін құрастыра алады. |
|||||||||
|
Бағалау критерийі |
Дөңгелек сандарды қолданып, қосу және азайту амалдарын орындай алады, дәлелдейді. |
||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар: Бірліктер, ондықтар, |
||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Қосудың, азайтудың компоненттері |
|||||||||
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
|||||||||
|
Тоқаштарды сана.Неше баған, неше жол берілген? Барлық тоқаштарды сана?
|
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Өз бетінше топта ынтымақтастықта, бірлесе жұмыс жасауға, сыйластыққа, жауапкершілікті сезінуге қалыптасады. |
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану,дүниетану, сауат ашу. |
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Екі таңбалы сандар туралы ұғым бар. |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
2 мин
3мин 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Қимыл іс-әрекет арқылы. Қуан шаттан, қуан шаттан! Қуанатын күн бүгін. Қайырлы күн достарым, Сәттілікке толы күн болсын! Аспазшы келеді. Тосын сый: Топқа бөлу. Оқушылар пісірмелердің тәтті тілектерімен топқа бірігеді. 1 – топ Денсаулық 2 – топ Бақыт 3 – топ Сәттілік 4 – топ Байлық Ширату - Оқушылар бізде бүгінгі күн ерекше күн. Жаңа бізге базарлығын сыйлаған кім?
Ұжымдық жұмыс Тәтті тоқаштар Аспаздың қанша тоқаш пісіргенін сана. Дөңгелек сандарды былай қос: 10+20=1онд.+2онд.=3 онд=30 Дөңгелек сандарды былай азайт: 30-10=3онд.-2онд.=1онд.=10 |
«Тәтті тілек» Печенье
арқылы Аспазшы. АКТ
|
||||||
|
Сабақтың ортасы мин |
5 мин
2мин 5мин 2 мин 5мин 3мин 3мин 1мин
|
Топтық жұмыс. «Кім шапшаң?» әдісі. - Торсықта қандай сан жасырынып жатыр? - Ағаштардың тізбегіндегі белгісіз санды тап. - Сандарды салыстыр - Тиындарды сана, әмиянға сал. К.Б Сұрақ - жауап Б. Топтар бірін – бірі бағалайды. «Айналмалы бекет» Логикалық сұрақтар: -Спорт жарысына 20 ұл және 10 қыз қатысты. Жарысқа барлығы қанша бала қатысты? - Дұрыс жауабы:30
бала «Мен қазақпын!» Қабілетті оқушыға жұмыс. Дананың 100 тг ақшасы бар. Ол 20 тг қарындаш, 50 тг дәптер, 30 тг-ге өшіргіш сатып алды. Дананың ақшасы жете ме? Табыс дүкені Жұптық жұмыс:
Жеке жұмыс: Жұмыс дәптері № бет Сәйкестендір. Б: Мөр жинау
|
Бейнесұрақ Мұғалім Ата - ана Бейнеролик
Ондықтармен санап, кестеге сәйкес сандарды жаз.
|
||||||
|
Сабақтың соңы
|
4мин
|
Рефлексия Оқушыларға түгел дәмді
тоқаштар таратылады.
|
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Сабақтың өн бойында балалардың қауіпсіздігін қадағалаймын. |
|||||||
|
1.Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. |
«Сұрақ – жауап »әдісі «Өзара бағалау» жетістік баспалдағы Мұғалімнің бағалауы «Басбармақ»әдісі «Мөр басу» әдісі.
|
Сергіту сәті |
|||||||
|
Рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||
|
|
|||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
|||||||||







шағым қалдыра аласыз



















