|
Пән Өзін-өзі тану |
Күні : 25.11.19ж |
Сынып 8 |
Сабақ №12 |
|
Сабақ тақырыбы: |
Достық айнасы |
||
|
Мектебі |
БҚО,Сырым ауданы,Жалпы білім беретін Көгеріснегізгі мектебі |
||
|
Мұғалім |
Букенбаева Фариза Сапаргалиевна |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Адам өміріндегі достықтың маңызын түсіндіру арқылы сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу. |
||
|
Түрі: |
Жаңа сабақ |
||
|
Сабақтың міндеттері: |
|
||
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушы -Әңгімені жан-жақты меңгереді; -Өз ойын еркін жеткізе біледі; -Салыстырып, қорытынды жасай білуге үйренеді; |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Құрылымы |
||
|
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау: Достық туралы өз ойларын толықтыру. |
||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа білім алу Мәтінмен жұмыс.
Алдынала үйге оқуға беріледі. («Бабалар аманаты»
З.Ахметова ). Мәтін бойынша
сұрақтарға жауап береді. Білімдерін тексеріп, қажетті жағдайда
толықтырып отырамын. 1.Достық деген не? 2.Өздерің шынайы достарың көп болуы үшін, қандай жағымды қасиеттеріңді дамытар едіңдер? 3.Шынайы дос болу үшін адам бойында қандай қасиеттер болуы керек? Оқушыларға жеке-жеке тапсырмалар беріледі. 1 оқушы . Достық туралы мақал-мәтел жазу 2-оқушы . Достық туралы эссе жазу 3-оқушы. Достық туралы өлең шығару Сабақтың дәйексөзі: Адам баласына адам баласының бәрі-дос (оқушылар бірге дауыстап қайталайды.) Дәйексөздің мағынасын түсіндіреді. Шығармашылық жұмыс: 4-тапсырма Мәтіннен үзіндіні жалпыадамзаттық құндылықтар тұрғысынан талдаңдар. 5-тапсырма. «Дос қандай болуы керек?» топтастыру әдісі арқылы орындайды. Жағдаяттарды шешу. Оқушылар жағдаятты шешіп,өз ойларымен бөліседі. |
||
|
Сабақтың қорытынды сәті |
|
||
|
Үй тапсырмасы: «Түп қазық»Қ.Толыбай Мәтінді оқып түсінік айту
|
|||
|
Кері байланыс/Рефлексия |
Кері байланыс/Рефлексия Тақырыпты қалай түсінгенін стикерге жазып, плакатқа жапсырады. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Достық айнасы 8-сынып
Ашық сабақ Достық айнасы 8-сынып
|
Пән Өзін-өзі тану |
Күні : 25.11.19ж |
Сынып 8 |
Сабақ №12 |
|
Сабақ тақырыбы: |
Достық айнасы |
||
|
Мектебі |
БҚО,Сырым ауданы,Жалпы білім беретін Көгеріснегізгі мектебі |
||
|
Мұғалім |
Букенбаева Фариза Сапаргалиевна |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Адам өміріндегі достықтың маңызын түсіндіру арқылы сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу. |
||
|
Түрі: |
Жаңа сабақ |
||
|
Сабақтың міндеттері: |
|
||
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушы -Әңгімені жан-жақты меңгереді; -Өз ойын еркін жеткізе біледі; -Салыстырып, қорытынды жасай білуге үйренеді; |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Құрылымы |
||
|
|
Өткен тақырыпқа шолу жасау: Достық туралы өз ойларын толықтыру. |
||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа білім алу Мәтінмен жұмыс.
Алдынала үйге оқуға беріледі. («Бабалар аманаты»
З.Ахметова ). Мәтін бойынша
сұрақтарға жауап береді. Білімдерін тексеріп, қажетті жағдайда
толықтырып отырамын. 1.Достық деген не? 2.Өздерің шынайы достарың көп болуы үшін, қандай жағымды қасиеттеріңді дамытар едіңдер? 3.Шынайы дос болу үшін адам бойында қандай қасиеттер болуы керек? Оқушыларға жеке-жеке тапсырмалар беріледі. 1 оқушы . Достық туралы мақал-мәтел жазу 2-оқушы . Достық туралы эссе жазу 3-оқушы. Достық туралы өлең шығару Сабақтың дәйексөзі: Адам баласына адам баласының бәрі-дос (оқушылар бірге дауыстап қайталайды.) Дәйексөздің мағынасын түсіндіреді. Шығармашылық жұмыс: 4-тапсырма Мәтіннен үзіндіні жалпыадамзаттық құндылықтар тұрғысынан талдаңдар. 5-тапсырма. «Дос қандай болуы керек?» топтастыру әдісі арқылы орындайды. Жағдаяттарды шешу. Оқушылар жағдаятты шешіп,өз ойларымен бөліседі. |
||
|
Сабақтың қорытынды сәті |
|
||
|
Үй тапсырмасы: «Түп қазық»Қ.Толыбай Мәтінді оқып түсінік айту
|
|||
|
Кері байланыс/Рефлексия |
Кері байланыс/Рефлексия Тақырыпты қалай түсінгенін стикерге жазып, плакатқа жапсырады. |
||
шағым қалдыра аласыз













