Бекітілді:__________________ Мамытова Г.Е.
|
Бөлім: |
Бөлім Экономикалық география
|
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Исаханова К.М. |
||||
|
Күні: |
23,04,2026ж |
||||
|
Сынып: 7В |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дүниежүзі елдерінің географиялық жағдайы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
7.6.1.2 - қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде елдердің географиялық орнын жоспар бойынша сипаттайды |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Географиялық орны ұғымын түсінеді. Картаны қолдану арқылы кез-келген елдің географиялық орнына сипаттама бере алады |
||||
|
Сабақтың құндылықтары ( Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік) |
Өз еліне қатыстылық пен жақындық сезімі. Өзін – өзі жетілдіруге және жаңа мақсаттарға жетуге ішкі мотивация қалыптастыру. |
||||
|
Дәйексөз «Болашақ – кәсібін сүйген маманның қолында» |
|
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт: |
Педагогтің әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау: |
Ресурстар: |
|
|
1.Сабақтың басы 2 минут. Үй тапсырмасын сұрау 6 минут |
1.Сәлемдеседі. Оқушылардың қатысуын тіркейді. Топқа бөлу «Кіру билеттері» тарату арқылы бөлу.
Бүгінгі сабаққа
сәттілік тілеу балаларға жасанды инеллект арқылы мотивация
беру. Үй жұмысы «Керуен» әдісі арқылы сұрау 1,Дүниежүзілік шаруашылық дегеніміз не? 2.Шаруашылық неше секторға бөлінеді? 3.Өндірістік және өндірістік емес сала дегеніміз не? 4.Өнеркәсәп қандай топқа бөлінеді? 5. Дүниежзілік шаруашылықтың даму кезеңдерін ата? Үй тапсырмасын қорытындылау «Сәйкестендіру » сурет арқылы елді тап |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі.Кезекші сабақта кім жоқ екенін мұғалімге баяндайды Оқушылар үй тапсырмасына жауап береді. |
Бағалау критерийлері: Өтілген сабақтан сұрақтарға жауап беру белсенділігі Мадақтау сөз 1.Жарайсыңдар! Мадақтау сөздер Керемет тамаша деген мадақтау сөздер Өзін өзі бағалау Дескриптор: Өтілген сұрақтарға жылдам жауап береді. Дұрыс жауапқа: 1 балл |
1.Презентация
|
|
|
2.Жаңа білім 7 минут |
Үй тапсырмасын жаңа сабақпен байланыстыра отырып «Ой қозғау» Не түсіндік суретті бала қалай ұғынды ойын білу. Сабақтың тақырыбын ашу. Сұрақ бұл бейнелерді біз қандай картада көреміз. Мұғалім жаңа тақырыппен таныстырады. Оқу мақсатын айтады. Презентациямен сабақтың өзекті білімдерін таныстырады. Тақырыпта айтылмаған кейбір мәліметтермен таныстыру МГЖ, ФГЖ, ЭГЖ, ЕГЖ |
2. Оқушылар сурет пен елдің атын табады. Слайдтта көрсетілген суреттерге қарап сабақтың тақырыфбының ашылуына ықпал жасайды Дәптерге күн мен сабақтың тақырыбы жазылады. Дәптерге жаздыру. |
2.Қалыптастырушы бағалау .Мұғалім оқушы жауабын тыңдап кері байланыс беріп отырады Өзін өзі бағалау. |
2.Интербелсенді тақта.Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы. Слайд. Қосымша мәліметтер. |
|
|
3.Ортасы. 20 минут. Орындау: 7 минут Сабақты бекіту: 5минут. Сабақты қорытындылау 1 минут 5.Сабақтың соңы:1минут |
1.Топтық жұмыс: 4 топ жұмыс жасайды. Мұғалім оқушыларға арнайы топтық жұмыс уақытында дерек ретінде қолдануға дайындалған мәліметтер береді. Елд і сипаттау жоспары арқылы топтар өздеріне берілген ел туралы мәліметпен таныса отырып постер қорғайды.. Сергіту сәті Қызықты мәліметтер Кейбір елдерде картаны пайдалануы туралы қызықты мәліметтерді слайдтан көрсету. 2. Жеке жұмыс Берілген елдердің шекарасы мен астанасын кескін картаға түсіреді. Сабақты қорытындылау үшін елдер туралы қызықты бейнеролик көрсету « Ой түйін,бір ұсыныс» Бүгінгі сабақта ойыма не түйдім ұсынысым деп қорытынды бір сөйлем бір ұсыныс айту.. Сабақты қорытындылау үшін Жасанды интеллект арқылы.
Ахмет байтұрсыновтың сөзімен қорытындылау 5.Оқу мақсатын ашып кері байланыс жасау |
Төрт топты төрт жарты шармен бөлу. Топ ережесі алдарында танысады. Әр топқа жеке тапсырма беріледі. 1-топ Франция елі 2-топ Аустралия елі 3-топ Бразилия елі 4 –топ Қазақстан елі Осы тақырыптар бойынша постер қорғайды. Кескін картамен жұмыс жасайды. . |
3.Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы. Дескриптор: 1.Елдермен танысады 2.Елді жоспар арқылы сипаттай алады Дұрыс жауапқа: 3 балл Дескриптор: 1.Кескін картамен жұмыс жасай алады. 2.Елдерді шекарас мен астанасымен түсіре алады. Дұрыс жауапқа: 1 балл |
3.Интер белсенді тақта. Оқулық Слайд Тапсырма парақтары
Данышпан үкі
|
|
|
Үйге тапсырма: |
Тақырыпты оқып, кескін картаға елдерді түсіру. Кез келген бір ел туралы хабарлама дайындау. |
5.Оқу мақсатына жеткенін анықтайды |
Оқушылар өз деңгейгейлерін бағалайды. Бағалау 1-10 балдық жүйемен бағаланады. |
|
|
https://www.facebook.com/share/p/1CdzsJSCLe/?mibextid=wwXIfr


Пән мұғ алімі: Исаханова К.М.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Дүниежүзінің елдерінің географиялық жағдайы.
Бекітілді:__________________ Мамытова Г.Е.
|
Бөлім: |
Бөлім Экономикалық география
|
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Исаханова К.М. |
||||
|
Күні: |
23,04,2026ж |
||||
|
Сынып: 7В |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дүниежүзі елдерінің географиялық жағдайы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
7.6.1.2 - қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде елдердің географиялық орнын жоспар бойынша сипаттайды |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Географиялық орны ұғымын түсінеді. Картаны қолдану арқылы кез-келген елдің географиялық орнына сипаттама бере алады |
||||
|
Сабақтың құндылықтары ( Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік) |
Өз еліне қатыстылық пен жақындық сезімі. Өзін – өзі жетілдіруге және жаңа мақсаттарға жетуге ішкі мотивация қалыптастыру. |
||||
|
Дәйексөз «Болашақ – кәсібін сүйген маманның қолында» |
|
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт: |
Педагогтің әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау: |
Ресурстар: |
|
|
1.Сабақтың басы 2 минут. Үй тапсырмасын сұрау 6 минут |
1.Сәлемдеседі. Оқушылардың қатысуын тіркейді. Топқа бөлу «Кіру билеттері» тарату арқылы бөлу.
Бүгінгі сабаққа
сәттілік тілеу балаларға жасанды инеллект арқылы мотивация
беру. Үй жұмысы «Керуен» әдісі арқылы сұрау 1,Дүниежүзілік шаруашылық дегеніміз не? 2.Шаруашылық неше секторға бөлінеді? 3.Өндірістік және өндірістік емес сала дегеніміз не? 4.Өнеркәсәп қандай топқа бөлінеді? 5. Дүниежзілік шаруашылықтың даму кезеңдерін ата? Үй тапсырмасын қорытындылау «Сәйкестендіру » сурет арқылы елді тап |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі.Кезекші сабақта кім жоқ екенін мұғалімге баяндайды Оқушылар үй тапсырмасына жауап береді. |
Бағалау критерийлері: Өтілген сабақтан сұрақтарға жауап беру белсенділігі Мадақтау сөз 1.Жарайсыңдар! Мадақтау сөздер Керемет тамаша деген мадақтау сөздер Өзін өзі бағалау Дескриптор: Өтілген сұрақтарға жылдам жауап береді. Дұрыс жауапқа: 1 балл |
1.Презентация
|
|
|
2.Жаңа білім 7 минут |
Үй тапсырмасын жаңа сабақпен байланыстыра отырып «Ой қозғау» Не түсіндік суретті бала қалай ұғынды ойын білу. Сабақтың тақырыбын ашу. Сұрақ бұл бейнелерді біз қандай картада көреміз. Мұғалім жаңа тақырыппен таныстырады. Оқу мақсатын айтады. Презентациямен сабақтың өзекті білімдерін таныстырады. Тақырыпта айтылмаған кейбір мәліметтермен таныстыру МГЖ, ФГЖ, ЭГЖ, ЕГЖ |
2. Оқушылар сурет пен елдің атын табады. Слайдтта көрсетілген суреттерге қарап сабақтың тақырыфбының ашылуына ықпал жасайды Дәптерге күн мен сабақтың тақырыбы жазылады. Дәптерге жаздыру. |
2.Қалыптастырушы бағалау .Мұғалім оқушы жауабын тыңдап кері байланыс беріп отырады Өзін өзі бағалау. |
2.Интербелсенді тақта.Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы. Слайд. Қосымша мәліметтер. |
|
|
3.Ортасы. 20 минут. Орындау: 7 минут Сабақты бекіту: 5минут. Сабақты қорытындылау 1 минут 5.Сабақтың соңы:1минут |
1.Топтық жұмыс: 4 топ жұмыс жасайды. Мұғалім оқушыларға арнайы топтық жұмыс уақытында дерек ретінде қолдануға дайындалған мәліметтер береді. Елд і сипаттау жоспары арқылы топтар өздеріне берілген ел туралы мәліметпен таныса отырып постер қорғайды.. Сергіту сәті Қызықты мәліметтер Кейбір елдерде картаны пайдалануы туралы қызықты мәліметтерді слайдтан көрсету. 2. Жеке жұмыс Берілген елдердің шекарасы мен астанасын кескін картаға түсіреді. Сабақты қорытындылау үшін елдер туралы қызықты бейнеролик көрсету « Ой түйін,бір ұсыныс» Бүгінгі сабақта ойыма не түйдім ұсынысым деп қорытынды бір сөйлем бір ұсыныс айту.. Сабақты қорытындылау үшін Жасанды интеллект арқылы.
Ахмет байтұрсыновтың сөзімен қорытындылау 5.Оқу мақсатын ашып кері байланыс жасау |
Төрт топты төрт жарты шармен бөлу. Топ ережесі алдарында танысады. Әр топқа жеке тапсырма беріледі. 1-топ Франция елі 2-топ Аустралия елі 3-топ Бразилия елі 4 –топ Қазақстан елі Осы тақырыптар бойынша постер қорғайды. Кескін картамен жұмыс жасайды. . |
3.Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы. Дескриптор: 1.Елдермен танысады 2.Елді жоспар арқылы сипаттай алады Дұрыс жауапқа: 3 балл Дескриптор: 1.Кескін картамен жұмыс жасай алады. 2.Елдерді шекарас мен астанасымен түсіре алады. Дұрыс жауапқа: 1 балл |
3.Интер белсенді тақта. Оқулық Слайд Тапсырма парақтары
Данышпан үкі
|
|
|
Үйге тапсырма: |
Тақырыпты оқып, кескін картаға елдерді түсіру. Кез келген бір ел туралы хабарлама дайындау. |
5.Оқу мақсатына жеткенін анықтайды |
Оқушылар өз деңгейгейлерін бағалайды. Бағалау 1-10 балдық жүйемен бағаланады. |
|
|
https://www.facebook.com/share/p/1CdzsJSCLe/?mibextid=wwXIfr


Пән мұғ алімі: Исаханова К.М.
шағым қалдыра аласыз














