Сапар Ерғалиев атындағы ЖББ мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Дүниетану 14-сабақ
|
Бөлім:д6185 |
Мамандықтар әлемі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Жумашева.О.О |
|
|
Күні: |
07.12.2023 |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қандай кәсіби мерекелер бар? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.6.1 зерттеулер негізінде кәсіби мерекелердің тарихын шығармашылық түрде таныстыру |
|
|
Сабақтың мақсаты
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу: -Үй тапсырмасын сұрау. -Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып, жауап алыңдар. - Оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісі арқылы жүреді: -Ата-аналарыңның мамандықтары қандай? -Басқа қандай мамандық түрлерін білесіңдер? -Кәсіби мереке сөзінің мағынасын ашыңдар. Олай болса, бүгінгі сабақта кәсіби мерекелер туралы әңгімелесетін боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. Топқа бөлу «Таңдау» әдісі арқылы жүреді. |
Жаттығу жасайды. Сұрақтар қояды, жауап береді. Тақырып ашады. Топқа бірігеді. |
Сұраққа жауап берген оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
әртүрлі мамандар суреті |
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 18 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) Сөздік жұмысы. Мамандық, кәсіби мереке. Ә) Талдау. -Отбасыларыңда қандай мерекелер атап өтіледі? -Суреттерге қарап оларды не біріктіретінін айтып беріңдер. б) Мәтінмен жұмыс. -Мәтінді оқып танысыңдар. Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: -Сыныптастарыңның келешектегі мамандығын анықтау үшін сұрақтар құрастырып, жауап ал. Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін айтып билету. (Т) 2-тапсырма -«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі: А) Ойлан. -Кәсіби мерекелердің не үшін қажеттігін анықтап, дәптерге жазыңдар. Ә) Салыстыру.
В) Салыстыру. -Мемлекеттік және кәсіби мерекелерді салыстырыңдар. Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табыңдар. Г) Суретпен жұмыс. Қандай мамандық иелері туралы айтылғанын болжаңдар. Олар кәсіби мерекесін қай айда атап өтеді? -Кәсіби мерекелердің біріне құттықтау ашық хатын дайындаңдар. -Сендер тміржолшылар, ұшқыш, құрылысшы, электрдәнекерлеуші, фотограф мамандардың халыққа қандай қызмет жасайтынын білесіңдер ме? Бұл мамандықтардың қандай техникалық жетістіктерге қатысты пайда болғанын білесіңдер ме? Аталған мамандықтар қазір бар ма? |
Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды. |
Дескриптор:
Дескриптор: - Кәсіби мерекелердің не үшін қажеттігін анықтайды-1балл. Бұрынғы және қазіргі кездегі ұстаздарға құрметті салыстырады-2балл. Мемлекеттік және кәсіби мерекелерді салыстырады-2балл. Суреттегі мамандық иелері туралы әңгімелейді-1балл. Ашық хат дайындайды-1балл. Техникалық жетістіктерге қатысты пайда болған мамандықтар туралы әңгімелейді-1балл. |
Дүниетануоқулығы 4-сынып 2019ж, дәптер
|
|
Қорытынды 5 мин |
Кері байланысты «Шеринг» әдісі арқылы береді. Оқушылар шеңберге тұрып бүгінгі тақырыптан алған білімі туралы талдайды.
Оқу тапсырмасы: мазмұндау. |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. друмия |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Дүниетану
Ашық сабақ Дүниетану
Сапар Ерғалиев атындағы ЖББ мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Дүниетану 14-сабақ
|
Бөлім:д6185 |
Мамандықтар әлемі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Жумашева.О.О |
|
|
Күні: |
07.12.2023 |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қандай кәсіби мерекелер бар? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.6.1 зерттеулер негізінде кәсіби мерекелердің тарихын шығармашылық түрде таныстыру |
|
|
Сабақтың мақсаты
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу: -Үй тапсырмасын сұрау. -Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып, жауап алыңдар. - Оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісі арқылы жүреді: -Ата-аналарыңның мамандықтары қандай? -Басқа қандай мамандық түрлерін білесіңдер? -Кәсіби мереке сөзінің мағынасын ашыңдар. Олай болса, бүгінгі сабақта кәсіби мерекелер туралы әңгімелесетін боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. Топқа бөлу «Таңдау» әдісі арқылы жүреді. |
Жаттығу жасайды. Сұрақтар қояды, жауап береді. Тақырып ашады. Топқа бірігеді. |
Сұраққа жауап берген оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
әртүрлі мамандар суреті |
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 18 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) Сөздік жұмысы. Мамандық, кәсіби мереке. Ә) Талдау. -Отбасыларыңда қандай мерекелер атап өтіледі? -Суреттерге қарап оларды не біріктіретінін айтып беріңдер. б) Мәтінмен жұмыс. -Мәтінді оқып танысыңдар. Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: -Сыныптастарыңның келешектегі мамандығын анықтау үшін сұрақтар құрастырып, жауап ал. Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін айтып билету. (Т) 2-тапсырма -«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі: А) Ойлан. -Кәсіби мерекелердің не үшін қажеттігін анықтап, дәптерге жазыңдар. Ә) Салыстыру.
В) Салыстыру. -Мемлекеттік және кәсіби мерекелерді салыстырыңдар. Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табыңдар. Г) Суретпен жұмыс. Қандай мамандық иелері туралы айтылғанын болжаңдар. Олар кәсіби мерекесін қай айда атап өтеді? -Кәсіби мерекелердің біріне құттықтау ашық хатын дайындаңдар. -Сендер тміржолшылар, ұшқыш, құрылысшы, электрдәнекерлеуші, фотограф мамандардың халыққа қандай қызмет жасайтынын білесіңдер ме? Бұл мамандықтардың қандай техникалық жетістіктерге қатысты пайда болғанын білесіңдер ме? Аталған мамандықтар қазір бар ма? |
Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды. |
Дескриптор:
Дескриптор: - Кәсіби мерекелердің не үшін қажеттігін анықтайды-1балл. Бұрынғы және қазіргі кездегі ұстаздарға құрметті салыстырады-2балл. Мемлекеттік және кәсіби мерекелерді салыстырады-2балл. Суреттегі мамандық иелері туралы әңгімелейді-1балл. Ашық хат дайындайды-1балл. Техникалық жетістіктерге қатысты пайда болған мамандықтар туралы әңгімелейді-1балл. |
Дүниетануоқулығы 4-сынып 2019ж, дәптер
|
|
Қорытынды 5 мин |
Кері байланысты «Шеринг» әдісі арқылы береді. Оқушылар шеңберге тұрып бүгінгі тақырыптан алған білімі туралы талдайды.
Оқу тапсырмасы: мазмұндау. |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. друмия |
|
шағым қалдыра аласыз


















