|
Пәні: Дүниетану |
Мектеп:№158 орта мектебі |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Алмаханова Кенжеайым |
|||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ тақырыбы : |
||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.1.1.5 Тұтыну заттарына деген өз қажеттіліктерінің құрылымын, олардың қайдан келетінін анықтау |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар істей алады: Оқу құралдарының не үшін қажет екенін біледі. Өзіне қажетті тұтыну заттарын анықтайды Тұтыну заттарының алыну көздерін атай алады. |
|||||||
|
Оқушылардың көпшілігі істей алады:. Заттарды күтіп ұстау ережесін айтады |
||||||||
|
Кейбір оқушылар істей алады: Қауіпсіздік ережесін сақтайды . қажетті заттар туралы қосымша ақпараттар береді. |
||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Өзіне қажетті тұтыну заттарын анықтайды. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: - басқаларды тыңдап, диалогқа қатыса отыра үйдегі және мектептегі өмір туралы айта алады; - тақырыптар бойынша сөздік қорын дамытады Пәнге қатысты лексика мен терминология Қажетті заттар. Сіз неліктен .........деп ойлайсыз? Оқу құралдарын қалай ұзақ қолдануға болады? Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Талқыланатын мәселелер Сыныпта қандай оқу-құралдарын пайдалану керек? |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жауапкершілік Сын тұрғыда ойлау . Ғылыми зерттеу |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
«ойлан топтас, ой бөліс » әдісі арқылы көркем еңбек пәнімен байланысады |
|||||||
|
АКТ- мен байланыс |
Интер белсенді тақта |
|||||||
|
Бастапқы оқу |
Оқу құралдары және қажетті заттар туралы туралы түсінігі бар. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығуларме қатар ескертпелерді жазыңыз |
Ресурстар |
||||||
|
Басы |
4мин
|
Ұйымдастыру кезеңі: Б
Бұл кім екен? Буратина бізге не истеп жатыр? Ендеше бізде бір – бірімізге сәттілік тілей отырып сабағымызды бастайық? Ширату Буратина сабаққа бару керек Буратина сабаққа бару үшін оған қандай заттар қажет ? Бұл қандай заттар?
Буратинаға қажетті заттар . Демек бүгінгі біз қажетті заттар туруалы білетін боламыз . Топтасу : 1-топ: Дене тәрбиеі 2-топ :Көркем еңбек 3-топ: Математика |
Суреттер |
|||||
|
Ортасы |
32мин |
(Ұ) «Кір жаятын жіп » әдісі
Саған қандай оқу құралдары ұнайды ? Сыныпта қандай оқу-құралдарын пайдалану керек? Н Қ. Б (М. Б) арқылы бағалау. (Т) «Ойлан , топтас ой бөліс» әдісі 1 – топ : 1. Дене шынықтыруға қажетті заттарды суретін салып жарнамалау. 2. Олардың қайдан алынатынын анықтау. 2 – топ: 1. Көркем еңбекке қажетті заттарды суретін салып жарнамалау. 2. . Олардың қайдан алынатынын анықтау. 3 – топ : 1.математикаға қажетті заттарды суретін салып жарнамалау. 2. . Олардың қайдан алынатынын анықтау. Қ. Б: Өте жақсы. Жақсы. Орташа.
(Ж.Ж) «Мен саған, сен маған» әдісі Сен немен айналысқанды ұнатасың?«Мен саған, сен маған» тәсілі арқылы оқушылар өздерінің сүйікті істерін жұпта айтады, ой бөліседі.
Қ. Б Жұптар бір – бірін «Алтын кілттер» арқылы бағалу (Жеке Ж) «Ой қозғау» әдісі Оқу құралдарын қалай ұзақ қолдануға болады? Суреттегі кітаптарды салыстыр.
Қ.
Б Ақпарат беру: Сен білесің бе? Қағазды қай ел ойлап тапты? – Қытай. -Қағазды неден жасайды? Қағазды ағаш сүрегінен жасайды. |
Суреттер
|
|||||
|
Соңы |
4 мин |
Кері байланыс Жиналған кілттерге бүгінгі күннен алған әсерлерін айтып жазады Түсіндім орташа түсіндім түсінбедім
|
|
|||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық сақтау технологиясы. Қауіпсіздік техникасын сақтандыру. |
||||||
|
|
Партада дұрыс отыру. Қайшымен дұрыс жұмыс жасау. |
||||||
|
Рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? - Бүгін оқушылар не білді? - Сыныптағы ахуал қандай болды? - Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? - Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? - Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|||||||
|
Қорытынды бағамдау |
||||||||
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Дүниетану. 1 сынып. Қажетті заттар.
Ашық сабақ. Дүниетану. 1 сынып. Қажетті заттар.
|
Пәні: Дүниетану |
Мектеп:№158 орта мектебі |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Алмаханова Кенжеайым |
|||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ тақырыбы : |
||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.1.1.5 Тұтыну заттарына деген өз қажеттіліктерінің құрылымын, олардың қайдан келетінін анықтау |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар істей алады: Оқу құралдарының не үшін қажет екенін біледі. Өзіне қажетті тұтыну заттарын анықтайды Тұтыну заттарының алыну көздерін атай алады. |
|||||||
|
Оқушылардың көпшілігі істей алады:. Заттарды күтіп ұстау ережесін айтады |
||||||||
|
Кейбір оқушылар істей алады: Қауіпсіздік ережесін сақтайды . қажетті заттар туралы қосымша ақпараттар береді. |
||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Өзіне қажетті тұтыну заттарын анықтайды. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: - басқаларды тыңдап, диалогқа қатыса отыра үйдегі және мектептегі өмір туралы айта алады; - тақырыптар бойынша сөздік қорын дамытады Пәнге қатысты лексика мен терминология Қажетті заттар. Сіз неліктен .........деп ойлайсыз? Оқу құралдарын қалай ұзақ қолдануға болады? Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Талқыланатын мәселелер Сыныпта қандай оқу-құралдарын пайдалану керек? |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жауапкершілік Сын тұрғыда ойлау . Ғылыми зерттеу |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
«ойлан топтас, ой бөліс » әдісі арқылы көркем еңбек пәнімен байланысады |
|||||||
|
АКТ- мен байланыс |
Интер белсенді тақта |
|||||||
|
Бастапқы оқу |
Оқу құралдары және қажетті заттар туралы туралы түсінігі бар. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығуларме қатар ескертпелерді жазыңыз |
Ресурстар |
||||||
|
Басы |
4мин
|
Ұйымдастыру кезеңі: Б
Бұл кім екен? Буратина бізге не истеп жатыр? Ендеше бізде бір – бірімізге сәттілік тілей отырып сабағымызды бастайық? Ширату Буратина сабаққа бару керек Буратина сабаққа бару үшін оған қандай заттар қажет ? Бұл қандай заттар?
Буратинаға қажетті заттар . Демек бүгінгі біз қажетті заттар туруалы білетін боламыз . Топтасу : 1-топ: Дене тәрбиеі 2-топ :Көркем еңбек 3-топ: Математика |
Суреттер |
|||||
|
Ортасы |
32мин |
(Ұ) «Кір жаятын жіп » әдісі
Саған қандай оқу құралдары ұнайды ? Сыныпта қандай оқу-құралдарын пайдалану керек? Н Қ. Б (М. Б) арқылы бағалау. (Т) «Ойлан , топтас ой бөліс» әдісі 1 – топ : 1. Дене шынықтыруға қажетті заттарды суретін салып жарнамалау. 2. Олардың қайдан алынатынын анықтау. 2 – топ: 1. Көркем еңбекке қажетті заттарды суретін салып жарнамалау. 2. . Олардың қайдан алынатынын анықтау. 3 – топ : 1.математикаға қажетті заттарды суретін салып жарнамалау. 2. . Олардың қайдан алынатынын анықтау. Қ. Б: Өте жақсы. Жақсы. Орташа.
(Ж.Ж) «Мен саған, сен маған» әдісі Сен немен айналысқанды ұнатасың?«Мен саған, сен маған» тәсілі арқылы оқушылар өздерінің сүйікті істерін жұпта айтады, ой бөліседі.
Қ. Б Жұптар бір – бірін «Алтын кілттер» арқылы бағалу (Жеке Ж) «Ой қозғау» әдісі Оқу құралдарын қалай ұзақ қолдануға болады? Суреттегі кітаптарды салыстыр.
Қ.
Б Ақпарат беру: Сен білесің бе? Қағазды қай ел ойлап тапты? – Қытай. -Қағазды неден жасайды? Қағазды ағаш сүрегінен жасайды. |
Суреттер
|
|||||
|
Соңы |
4 мин |
Кері байланыс Жиналған кілттерге бүгінгі күннен алған әсерлерін айтып жазады Түсіндім орташа түсіндім түсінбедім
|
|
|||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық сақтау технологиясы. Қауіпсіздік техникасын сақтандыру. |
||||||
|
|
Партада дұрыс отыру. Қайшымен дұрыс жұмыс жасау. |
||||||
|
Рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? - Бүгін оқушылар не білді? - Сыныптағы ахуал қандай болды? - Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? - Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? - Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|||||||
|
Қорытынды бағамдау |
||||||||
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||||
шағым қалдыра аласыз
алалар
бізге қонақ келді?





















