|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 |
Барлығы: |
Қатыспағаны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№12 Тарихи мұражайлар не үшін қажет? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.1.2 –тарихи мұражайлардың қызметін түсіндіру; 4.3.1.3 –мұражайдың өзіндік жобасын ұсыну. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
тарихи мұражайлардың қызметін түсіндіреді мұражайдың өзіндік жобасын ұсынады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 23 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 3 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Білесің,білмейсің? әдісі Үй тапсырманы сұрау «Шынжыр» әдісі Сабаққа кіріспе «Броундық қозғалыс» әдісі Жаңа тақырып. Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру «Еркін әңгіме» әдісі «Күбірлеп оқы» әдісі. Сөздік жұмысы. Мұражай, экспонат, экспозиция, этнография. ЕБҚ Сөздікпен жұмыс ЖЖ «Сәйкестендіру» әдісі Тақтадағы тұрған мұражайларға тиесілі экспонаттарды жинау Топқа бөлу «QR код» әдісі
Топтық жұмыс Бейнебаян Тыңдалым «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі 1-топ: Өз жобаңды құрастыр. Қандай жәдігерледі қояр едіңіздер? 2-топ: Мұражайға байланысты ереже құрастырыңыздар 3-топ: Өз өлкеңдегі мұражай туралы 3-4 сөйлем жаз 4-топ: Мұражай түрлері ЕБҚ Сурет бояйды. Жұптық жұмыс «Веер» әдіс
Үйге тапсырма мәтінді мазмұндау Мұражайлар туралы мәліметтер іздестіріп келу Кері байланыс «Білім шамы» әдісі
|
Оқушылар өзі туралы айтады. Ойларын толық жеткізуге тырысады Оқушылар сынып ішін аралайды. Топтар бір- бірін жалғастыра отырып оқиды Жаңа тақырыпты түсініп алады Сөздікті жазады. Алтын сандықтан шыққан экспонаттар ды біледі Әр оқушы өз QR кодын сканерлеу арқылы топтасады. Бейнебаян тамашалайды Әр топ өзіне берілген тапсырманы орындайды. Суретті бояйды 1-оқушы сұрақ құрастырады. 2-оқушы жауап береді
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
«Тиын» арқылы мадақтау Өзін-өзі 10 баллдық шкала арқылы бағалау Үй тапсырмасына -3 балл
Дескриптор:
Мәтінді оқи алады- 1 балл Дескриптор: Экспонат қай мұражайға қойылатынын біледі- 1балл Дескриптор: Жоба құрап, қорғай алады- 3балл Ереже құрастыра алады-3 балл Мұражай туралы жаза алады-3 балл Мұражай түрлерін біледі – 3балл Суретті бояуды біледі- 2 балл Дескриптор: Сұрақ құрастыра алады-1 балл Толық жауап бере алады- 1 балл Кері байланыс бере алады ҚБ қойылады. |
оқулық
оқулық суреттер Суреттер А3
Сурет Бумалы қағаз Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Дүниетану 4-сынып
Ашық сабақ Дүниетану 4-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 |
Барлығы: |
Қатыспағаны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№12 Тарихи мұражайлар не үшін қажет? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.1.2 –тарихи мұражайлардың қызметін түсіндіру; 4.3.1.3 –мұражайдың өзіндік жобасын ұсыну. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
тарихи мұражайлардың қызметін түсіндіреді мұражайдың өзіндік жобасын ұсынады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 23 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 3 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Білесің,білмейсің? әдісі Үй тапсырманы сұрау «Шынжыр» әдісі Сабаққа кіріспе «Броундық қозғалыс» әдісі Жаңа тақырып. Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру «Еркін әңгіме» әдісі «Күбірлеп оқы» әдісі. Сөздік жұмысы. Мұражай, экспонат, экспозиция, этнография. ЕБҚ Сөздікпен жұмыс ЖЖ «Сәйкестендіру» әдісі Тақтадағы тұрған мұражайларға тиесілі экспонаттарды жинау Топқа бөлу «QR код» әдісі
Топтық жұмыс Бейнебаян Тыңдалым «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі 1-топ: Өз жобаңды құрастыр. Қандай жәдігерледі қояр едіңіздер? 2-топ: Мұражайға байланысты ереже құрастырыңыздар 3-топ: Өз өлкеңдегі мұражай туралы 3-4 сөйлем жаз 4-топ: Мұражай түрлері ЕБҚ Сурет бояйды. Жұптық жұмыс «Веер» әдіс
Үйге тапсырма мәтінді мазмұндау Мұражайлар туралы мәліметтер іздестіріп келу Кері байланыс «Білім шамы» әдісі
|
Оқушылар өзі туралы айтады. Ойларын толық жеткізуге тырысады Оқушылар сынып ішін аралайды. Топтар бір- бірін жалғастыра отырып оқиды Жаңа тақырыпты түсініп алады Сөздікті жазады. Алтын сандықтан шыққан экспонаттар ды біледі Әр оқушы өз QR кодын сканерлеу арқылы топтасады. Бейнебаян тамашалайды Әр топ өзіне берілген тапсырманы орындайды. Суретті бояйды 1-оқушы сұрақ құрастырады. 2-оқушы жауап береді
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
«Тиын» арқылы мадақтау Өзін-өзі 10 баллдық шкала арқылы бағалау Үй тапсырмасына -3 балл
Дескриптор:
Мәтінді оқи алады- 1 балл Дескриптор: Экспонат қай мұражайға қойылатынын біледі- 1балл Дескриптор: Жоба құрап, қорғай алады- 3балл Ереже құрастыра алады-3 балл Мұражай туралы жаза алады-3 балл Мұражай түрлерін біледі – 3балл Суретті бояуды біледі- 2 балл Дескриптор: Сұрақ құрастыра алады-1 балл Толық жауап бере алады- 1 балл Кері байланыс бере алады ҚБ қойылады. |
оқулық
оқулық суреттер Суреттер А3
Сурет Бумалы қағаз Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз


















