|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан – менің Отаным |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.2. Қазақстан картасынан өз облысыңды, ірі өзендерді, қалаларды және ірі жолдарды көрсету; 2.1.3.1. Өзіндік зерттеулер арқылы туған өлкесінің көрікті жерлерін сипаттау және суреттеу. . |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Отан» туралы ұғымның мағынасын түсінеді .Қазақстан картасынан ірі қалаларды, өз облысын көрсете алады Құндылықтар :Қазақстандық патриотизм мен және азаматтық жауапкершілік |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Ынтымақтастық атмосферасын құру Үй тапсырмасын сұрау «Сиқырлы банка » 1.Сынып деген не? 2.Ұжым деген не? 3.Сыныптастар деген кімдер? 4.Мектеп ережелері қандай? |
Оқушылар сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - сұраққа жауап бере алады-1 |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Сабақ тақырыбы: Қазақстан-менің Отаным . Бейнеролик: «Қазақстан – ортақ үйіміз» бейнебаянын көрсету – -Бейнемәтін не жайлы болды? -
|
Қазақстан туралы түсінгенін айтады |
Дескриптор: 1.Сабақтың тақырыбын аша алады 2.Қазақстан туралы ақпарат айта алады |
https://youtu.be/00cdodZBmz0?si=FTF3Lb3mfCixLBks |
|
|
|
Жұптық жұмыс
Топтық жұмыс
------------------------жайқалған, -----------------------самсаған. ------------------------жарасқан ------------------------Қазақстан . |
Қазақстан картасынан өз облысын анықтайды, облыс орталығын білдіретін қаланың атауын жазады.
2.Оқушылар өлең құрастырады |
Дескриптор: -Қазақстанның картасынан өзің тұратын облысты тауып, аумағын боя. - Облыс орталығын білдіретін қаланың атауын жаз Дескриптор: -Суреттерді мұқият зерделейді -Суреттерді қолданып өз Отаны жайлы әңгіме құрайды Дескриптор: ----Берілген сөздерді қолдана отырып Қазақстан жайлы өлең құрастыру -Өлеңді мәнерлеп оқи алады- 1 |
|
|
|
|
Жеке жұмыс (Жазылым) Мәтінді толықтыру диктанты. Менің Отаным - -------------------. Қазақстан - ---------------- мемлекет. Оның астанасы - --------------- қаласы Мемлекеттің президенті - -------------------. Қазақстанда -------- астам ұлт өкілдері бір шаңырақтың астында тату - тәтті тұрады. |
Мәтінді толықтырып жазады |
Дескриптор: -Алынған ақпараттарды орынды қолдана отырып мәтінді толықтырып жазу |
|
|
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды. Сабақтың мақсатына оралу - «Отан» туралы ұғымның мағынасын түсіндік. - Қазақстан картасынан өз облысын көрсете алдық - Өз Отаны жайлы деректерді анықтап және жазу барысында орынды қолдана білдік Кері байланыс: «Өз Отаныма қандай үлес қосамын?» |
Стикерге өз ойларын жазады |
|
|
|
«Ақтоғай»орта мектебі Пәні:дүниетану
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ дүниетану, Менің Отаным Қазақстан
Ашық сабақ дүниетану, Менің Отаным Қазақстан
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан – менің Отаным |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.2. Қазақстан картасынан өз облысыңды, ірі өзендерді, қалаларды және ірі жолдарды көрсету; 2.1.3.1. Өзіндік зерттеулер арқылы туған өлкесінің көрікті жерлерін сипаттау және суреттеу. . |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Отан» туралы ұғымның мағынасын түсінеді .Қазақстан картасынан ірі қалаларды, өз облысын көрсете алады Құндылықтар :Қазақстандық патриотизм мен және азаматтық жауапкершілік |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Ынтымақтастық атмосферасын құру Үй тапсырмасын сұрау «Сиқырлы банка » 1.Сынып деген не? 2.Ұжым деген не? 3.Сыныптастар деген кімдер? 4.Мектеп ережелері қандай? |
Оқушылар сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - сұраққа жауап бере алады-1 |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Сабақ тақырыбы: Қазақстан-менің Отаным . Бейнеролик: «Қазақстан – ортақ үйіміз» бейнебаянын көрсету – -Бейнемәтін не жайлы болды? -
|
Қазақстан туралы түсінгенін айтады |
Дескриптор: 1.Сабақтың тақырыбын аша алады 2.Қазақстан туралы ақпарат айта алады |
https://youtu.be/00cdodZBmz0?si=FTF3Lb3mfCixLBks |
|
|
|
Жұптық жұмыс
Топтық жұмыс
------------------------жайқалған, -----------------------самсаған. ------------------------жарасқан ------------------------Қазақстан . |
Қазақстан картасынан өз облысын анықтайды, облыс орталығын білдіретін қаланың атауын жазады.
2.Оқушылар өлең құрастырады |
Дескриптор: -Қазақстанның картасынан өзің тұратын облысты тауып, аумағын боя. - Облыс орталығын білдіретін қаланың атауын жаз Дескриптор: -Суреттерді мұқият зерделейді -Суреттерді қолданып өз Отаны жайлы әңгіме құрайды Дескриптор: ----Берілген сөздерді қолдана отырып Қазақстан жайлы өлең құрастыру -Өлеңді мәнерлеп оқи алады- 1 |
|
|
|
|
Жеке жұмыс (Жазылым) Мәтінді толықтыру диктанты. Менің Отаным - -------------------. Қазақстан - ---------------- мемлекет. Оның астанасы - --------------- қаласы Мемлекеттің президенті - -------------------. Қазақстанда -------- астам ұлт өкілдері бір шаңырақтың астында тату - тәтті тұрады. |
Мәтінді толықтырып жазады |
Дескриптор: -Алынған ақпараттарды орынды қолдана отырып мәтінді толықтырып жазу |
|
|
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды. Сабақтың мақсатына оралу - «Отан» туралы ұғымның мағынасын түсіндік. - Қазақстан картасынан өз облысын көрсете алдық - Өз Отаны жайлы деректерді анықтап және жазу барысында орынды қолдана білдік Кері байланыс: «Өз Отаныма қандай үлес қосамын?» |
Стикерге өз ойларын жазады |
|
|
|
«Ақтоғай»орта мектебі Пәні:дүниетану
шағым қалдыра аласыз
















