Ұйымдастыру кезеңі 2
минут
Топқа бөліну кезеңі 2
минут
Бағалау жүйесінің түсіндірілуі
3 минут
Үйге берілген тапсырманы
бекіту 8 минут
|
Ынтымақтастық
атмосферасын қалыптастыру ширату
жаттығуларымен өтеді.
Топқа бөлу АКТ пайдаланып
«flypitty.net» әдісі арқылы жүзеге
асады.
Мұғалім
сабаққа қатысып отырған оқушыларды сайтқа енгізіп, бағдарламаның
көмегімен оқушыларды топтарға бөліп,
орналастырады.
Бағалау жүйесі «Көгалдандыру» әдісі арқылы жүзеге
асады.
Мұғалім
оқушыларға бағалау әдістерін
түсіндіреді.
Өткен
материалды бекіту «Менің қауіпсіздігім...» әдісі арқылы жүзеге
асады.
Мұғалім
оқушыларға табиғи катаклизм кезінде, қауіпті сәттерде қажет болатын
дабыл чемоданын оқушыларға
жинатады.
|
Шеңберге тұрып мұғаліммен
бірге өлең оқиды:
Ортақ бізге жер
шары,
Төбемізде бір
аспан.
Барлық адам
баласы,
Достығымыз
жарасқан!
Оқушылар белгіленген топтарға
бөлінеді.
Әр топ бойынша оқушылар
көгалдандыру алаңдарымен танысады.
Мұғалімнің бағыт – бағдарымен
дабыл чемоданын жинайды. Чемоданға салынған әр заттың не үшін
қажетті екендігін ашып, түсіндіреді.
|
Оқушылар сабақ барысындағы
әрбір дұрыс жауап пен тапсырмаға көшеттермен
бағаланады.
Әр дұрыс жауап ағаш көшетімен
бағаланады.
|
Глобус
АКТ интербелсенді тақта,
ғаламтор желісі
Көгалдандыру алаңы мен
ағаштар
Дабыл чемоданы, дәрі-дәрмек,
су, ысқырғыш, фонарь, жылы киім, көрпеше, жеке гигеналық заттар,
құжаттар, ақша т.б.
|
Жаңа
білім
15
минут
Бекіту 10
минут
|
Ой
қозғау.
Жаңа тақырып бойынша
мұғалім тақтаға сурет шығарады.
Жаңа тақырып
хабарланады. Сабақтың мақсаты
таныстырылады.
Жазылым. Дәптермен жұмыс. Мұғалім
экологиялық проблеманы үш тілділік құзыретті пайдаланып
түсіндіреді.
Жаңа материалға
байланысты видеоролик көрсету.
Топтық жұмыс «постер
қорғау» әдісі арқылы жүзеге
асады.
Сергіту сәті «Жаңбыр
дыбысы» әдісі арқылы жүзеге
асады.
Практикалық
жұмыс.
«Қалдықтарды сұрыптай
аламын» әдісі арқылы жүзеге
асады.
Мұғалім үлгі ретінде
пластик бөтелкені сұрыптауға өткізуді қалай дайындау керектігін
көрсетеді.
«Тұрмыстық қалдыққа екінші
өмір сыйла» мұғалім оқушылардың есіне
өткен жылдары сүт, шырын, айран қораптарынан қаламап жасап қалдыққа
екінші өмір сыйлаған сәттерін еске түсіреді. Оқушы ойын
тыңдау.
|
Жаңа тақырып бойынша
оқушылар суретке қарап отырып өз түйген ойларын ортаға
салады.
Жаңа
тақырып пен тірек сөздерді үш тілде дәптерге жазады. Сабақтың
мақсатымен танысады.
Жаңа
тақырыпқа байланысты видеоролик
көреді.
Әр топқа
берілген суреттер арқылы постер
қорғайды.
Оқушылар
саусақтарының, алақанының көмегімен жаңбырдың дыбыстарын
шығарады.
Оқушылар
мұғалімнің көрсеткен үлгісі бойынша
қайталайды.
Оқушылар 2 – сыныпта қандай
жұмыс жасағандарын фотосуреттерге қарап еске
түсіреді.
Оқушылар суреттерге қарап
тұрмыста қандай қолдорбаны ұстаған жөн екенгімен ой
бөліседі.
|
Дескриптор:
Постерді дұрыс қорғаған топ
оқушылары ағаш көшеттерімен бағаланады.
Дұрыс сұрыпталған бөтелке үшін
1 ағаш көшеті беріледі.
.
|
Интербелсенді тақта,
сурет.
Оқулық,
дәптер.
Интербелсенді тақта,
видеоролик, дыбыс колонкасы.
Постер, экологиялық
проблемалар көрсетілген суреттер,
фломастер.
Пластик
бөтелкелер
Фотосуреттерден
коллаждар
Қолдборба
суреттері.
|
Қорытынды
5 мин
|
Кері байланыс «Айфон» әдісі
арқылы жүзеге асады. Оқушыларға мұғалім дайындап
келген қағаздарды үлестіреді.
Үй тапсырмасы
беріледі
93-96 беттерді түсініп оқу;
Алматы қаласының экологиясы жөнінде ғаламтор желісінен қосымша
ақпараттар іздеп келеді.
«Көгалдандыру»
бағалау жүйесін
қорытындылайды.
|
Оқушылар жаңа материал бойынша
рефлексия жасайды.
Оқу тапсырмасын
алады.
Оқушылар сабақ барысында
бағалау жүйесі бойынша жеткен жетістіктерімен бір-бірін
таныстырады.
|
Ең белсенді топ мүшелері
жоғары формативтік бағалармен бағаланады.
|
Көгалдандыру алаңы
|