Дүниетану пәні
1-30
|
Бөлім: |
Уақыт |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
А.Ә. Қадырбекова |
|
|
Күні: |
23.11.24ж |
|
|
Сынып: 3а |
Қатысушылар саны: 17 |
Қатыспағандар саны:- |
|
Сабақтың тақырыбы |
Спорт - денсаулық кепілі! |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.4.2 спорт түрлерін топтастыру, спорттың қандай да бір түрімен айналысу үшін қажетті негізгі және өзінің бойындағы қабілеттерін анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: спорт түрлерін топтастырып, спорт түріне өзінің бойындағы қабілеттерін анықтай алады. |
|
|
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: Ұлттық мұраға ұқыпты қарау |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 8мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сыныпта ынтымақтастық ортасын орнату. Оқушылар төмендегі өлең жолдарын айтады.
Спорт- досың, серігің. Жаттықсаң шымыр боларсың, Шынығып, өсіп, толарсың!
1. Ататек дегеніміз не? 2.Шежіре дегеніміз не? 3.Тектілік дегеніміз не? 4.Жеті атасын кім айтады? 5.Біздің жеті атамыз қай ұлт? 6.Біздің қазақ халқы қандай халық? 1. Сабақтың тақырыбын ашу Спорт-денсаулық кепілі
|
Үш тілде амандасады. Сұрақтарға жауап береді |
«Доп жинау» бағалау
|
|
|
Ортасы 30 мин |
Жаңа тақырыпқа байланысты видео көрсету. Жаңа тақырыпты ашу «Еркін әңгіме» әдісімен өтеді: -Балалар осы видеоны көре отырып, бүгінгі тақырыбымыз не туралы деп ойлайсыңдар? -Қандай спорт түлерін білесіңдер? -Қандай спорттық жарыстарды атай аласыңдар? Сабақ мақсаты жария етіледі. Денсаулыққа байланысты сұрақ-жауап әдісін пайдалану: -Балалар, деніміз сау болу үшін не істеуіміз керек? -Сендер күн тәртібін сақтайсыңдар ма? Сөздік жұмыс Спорт-спорт-sport Спорттық сайыс-спортивные соревнования - sport competitions Топпен жұмыс «Олимпиада» тобы Кластер құру Берілген сөздердің ішінен спортқа байланыстысын ғана жабыстыру. «Чемпион» тобы «Пазл» әдісі Футболға байланысты суретті құрап, жабыстыру. «Спорт» тобы Атақты спортшылардың аты-жөндерін жазу. «Пантомимо» ойынын ойнайды. Бір оқушы шығып, қимыл қозғалыс арқылы қандайда бір спорт түрін көрсетеді. Сынып оқушылары ол спорт түрін атайды. Сергіту сәті Видео қосылады, оқушылар орындайды. Жұппен жұмыс Спорт түрлерін ажырату Берілген суреттерден жазғы және қысқы спорт түрлерін ажырату. «Кезбе тілші» әдісі. -Сен қандай спорт түрімен айналысасың? -Бұл спорт түрі сенен нені талап етеді? - Өскенде кім болғың келеді? Спорт үйірмелеріне қатысып жүрген балалардан сұхбат алады. |
Сұрақтарға жауап береді
Сұрақтарға жауап береді Хормен айтады
Тапсырмалар ды орындайды
Спорт түрін атайды
Сергіту сәтін жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Сұрақтарға жауап береді |
ҚБ «Асық жинау» ҚБ: Смайлик арқылы топтар бір-бірін бағалайды. ҚБ «Доп жинау» |
Видеоға сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=2ZQxQlYUdr8
|
|
Соңы 7 мин |
«Домино» әдісі. Сөйлемдерді дұрыс құрастыр.
Спортпен шұғылдану не үшін қажет және қандай кеңес бересіңдер?
Кері байланыс 1-орын: барлығы түсінікті 2-орын: сұрақтар бар 3-орын:түсінген жоқпын Бағалау: Топтарды бағалау, әр оқушының жинаған +және мұғалімнің әр жауапқа берген асықтарын жинақтап, ұпай қойып, бағалау. Үйге тапсырма: Интернет ақпараттарын пайдаланып, соңғы олимпиадалық ойындарда жүлделі орындарға ие болған қазақстандық спортшылар туралы айту. |
Сөйлемдерді дұрыс құрастырады Медальдарды тақтаға іледі. |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
|







жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Дүниетану. Спорт - денсаулық кепілі
Ашық сабақ Дүниетану. Спорт - денсаулық кепілі
Дүниетану пәні
1-30
|
Бөлім: |
Уақыт |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
А.Ә. Қадырбекова |
|
|
Күні: |
23.11.24ж |
|
|
Сынып: 3а |
Қатысушылар саны: 17 |
Қатыспағандар саны:- |
|
Сабақтың тақырыбы |
Спорт - денсаулық кепілі! |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.4.2 спорт түрлерін топтастыру, спорттың қандай да бір түрімен айналысу үшін қажетті негізгі және өзінің бойындағы қабілеттерін анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: спорт түрлерін топтастырып, спорт түріне өзінің бойындағы қабілеттерін анықтай алады. |
|
|
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: Ұлттық мұраға ұқыпты қарау |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 8мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сыныпта ынтымақтастық ортасын орнату. Оқушылар төмендегі өлең жолдарын айтады.
Спорт- досың, серігің. Жаттықсаң шымыр боларсың, Шынығып, өсіп, толарсың!
1. Ататек дегеніміз не? 2.Шежіре дегеніміз не? 3.Тектілік дегеніміз не? 4.Жеті атасын кім айтады? 5.Біздің жеті атамыз қай ұлт? 6.Біздің қазақ халқы қандай халық? 1. Сабақтың тақырыбын ашу Спорт-денсаулық кепілі
|
Үш тілде амандасады. Сұрақтарға жауап береді |
«Доп жинау» бағалау
|
|
|
Ортасы 30 мин |
Жаңа тақырыпқа байланысты видео көрсету. Жаңа тақырыпты ашу «Еркін әңгіме» әдісімен өтеді: -Балалар осы видеоны көре отырып, бүгінгі тақырыбымыз не туралы деп ойлайсыңдар? -Қандай спорт түлерін білесіңдер? -Қандай спорттық жарыстарды атай аласыңдар? Сабақ мақсаты жария етіледі. Денсаулыққа байланысты сұрақ-жауап әдісін пайдалану: -Балалар, деніміз сау болу үшін не істеуіміз керек? -Сендер күн тәртібін сақтайсыңдар ма? Сөздік жұмыс Спорт-спорт-sport Спорттық сайыс-спортивные соревнования - sport competitions Топпен жұмыс «Олимпиада» тобы Кластер құру Берілген сөздердің ішінен спортқа байланыстысын ғана жабыстыру. «Чемпион» тобы «Пазл» әдісі Футболға байланысты суретті құрап, жабыстыру. «Спорт» тобы Атақты спортшылардың аты-жөндерін жазу. «Пантомимо» ойынын ойнайды. Бір оқушы шығып, қимыл қозғалыс арқылы қандайда бір спорт түрін көрсетеді. Сынып оқушылары ол спорт түрін атайды. Сергіту сәті Видео қосылады, оқушылар орындайды. Жұппен жұмыс Спорт түрлерін ажырату Берілген суреттерден жазғы және қысқы спорт түрлерін ажырату. «Кезбе тілші» әдісі. -Сен қандай спорт түрімен айналысасың? -Бұл спорт түрі сенен нені талап етеді? - Өскенде кім болғың келеді? Спорт үйірмелеріне қатысып жүрген балалардан сұхбат алады. |
Сұрақтарға жауап береді
Сұрақтарға жауап береді Хормен айтады
Тапсырмалар ды орындайды
Спорт түрін атайды
Сергіту сәтін жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Сұрақтарға жауап береді |
ҚБ «Асық жинау» ҚБ: Смайлик арқылы топтар бір-бірін бағалайды. ҚБ «Доп жинау» |
Видеоға сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=2ZQxQlYUdr8
|
|
Соңы 7 мин |
«Домино» әдісі. Сөйлемдерді дұрыс құрастыр.
Спортпен шұғылдану не үшін қажет және қандай кеңес бересіңдер?
Кері байланыс 1-орын: барлығы түсінікті 2-орын: сұрақтар бар 3-орын:түсінген жоқпын Бағалау: Топтарды бағалау, әр оқушының жинаған +және мұғалімнің әр жауапқа берген асықтарын жинақтап, ұпай қойып, бағалау. Үйге тапсырма: Интернет ақпараттарын пайдаланып, соңғы олимпиадалық ойындарда жүлделі орындарға ие болған қазақстандық спортшылар туралы айту. |
Сөйлемдерді дұрыс құрастырады Медальдарды тақтаға іледі. |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
|







шағым қалдыра аласыз
























