ашық сабақ .Дүниетану Тақырып:Бізді қоршаған әлем.

Тақырып бойынша 11 материал табылды

ашық сабақ .Дүниетану Тақырып:Бізді қоршаған әлем.

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімге көмек
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ: дүниетану

Мектеп: Қарасор жалпы орта білім беру мектебі

Күні: 30.06.2017ж.

Мұғалімнің аты-жөні:.Шаханова А.Б

Сынып: 1 «А»

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Ортақ тақырып: Бізді қоршаған әлем.

Бөлім: Мен және қоғам


Бөлімше: 1.3 Менің атамекенім

Сабақ тақырыбы:

Қала мен ауыл.

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты:

1.1.3.1 өз мекенжайын атау және елді мекенінің географиялық орналасқан жерін сипаттау

1.1.3.2 өзі тұратын елді мекеннің басты көшесін, ғимараттарын және көрнекті жерлерін сипаттау

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Өз мекенжайын атайды және елді мекенің географиялық орналасқан жерін сипаттайды.

Көптеген оқушылар:Ауыл мен қаланың ерекшеліктерін ажыратады.

Кейбір оқушылар:Өзінің туған жерінің көрікті жерлерін атауын атап,3-4 сөйлем кемінде әңгімелей алады, өмірмен байланыстыра алады.

Ойлау деңгейлері:

Білу және түсіну, қолдану,

Бағалау критерийлері:

-өз мекенжайын атайды және географиялық жерін сипаттайды.

-ауыл мен қаланың ерекшеліктерін ажырата алады.

-өз туған жерінің көрікті жерлерін атайды және өмірмен байланыстыра алады.


Тілдік мақсат

(Тілдік емес пәнге)

Оқушылар:

Кеңістіктегідүниені, қоршаған ортаны және олардың орналасуын сипаттау.


Пәндік лексика және терминдер

қала-город-city

ауыл-село-village

көлік-транспорт-transport

Талқылауға берілген сұр ақтар:

1.Көкжиектің неше тұсы бар?

2. Қала мен ауыл адамдары қалай еңбектенеді?

3. Қай еңбек түрін ауылдық, ал қайсысын қалалық деп атайды? Қандай өнімдер өндіріледі?

                                      

Құндылықтыр:

-шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау

-денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету.

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану, көркем еңбек, АҚТ

АКТ-мен байланыс

Интербелсенді тақта

Бұған дейін меңгерілген білім

Бағдарлауды үйренеміз. 38 бет

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған тапсырмалар

Дереккөздер/Ресурстар

Басы

2 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларды шеңберге жинап сыныпта көтеріңкі көңіл-күй ахуалын орнату.

Психологиялық ахуал


Ертеңгілік шеңбері

Қол алысып, кәне біз

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрындар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру!

Қандай жақсы дос болу!















Ортасы

3 мин







6 мин
































6 мин




































1 мин


5 мин

Ойын «Сурет құрастыр»

Мақсат: балаларды топқа бөлу.

Әр бала пазл арқылы сурет құрастырады. ( ұшақ, комбайн )

1-топ «Қала»,

2-топ «Ауыл»

Тапсырма: сурет құрастыру.


1-тапсырма, (ЖЖ)

Сұрақ-жауап әдісі арқылы суретте бейнеленген елді мекенің сипаттап атауын жазыңыз.







Сұрақтарға жауап бере отырып, досыңызға өзіңіз тұратын жер туралы әңгімелеп

беріңіз.

-Сіз қай қалада/ауылда тұрасыз?

-Мекенжайыңыз қандай?

-Сіздің қалаңызда/ауылыңызда қандай тау/өзен/көл т.б. бар?

- Қалаңыз/ауылыңыз қай облысқа жатады?

- Ол Қазақстанның қай аймағында орналасқан?

Дескриптор:

1. Суретті сипаттай алады, атауын жазады.

2.Өз мекенжайын атайды.

2-тапсырма .(ТЖ)

Сын тұрғысынан ойлау әдісі арқылы суретке мұқият қарап, қала мен ауыл туралы әңгімелеу және олардың ерекшеліктерін айту




Ауыл туралы әңгімеле.

Суретте не бейнеленген? Ауылдық жердің қандай ерекшелігі бар?


IMG-20170601-WA0090.jpg


Дескриптор

1. Қала ерекшеліктерін ажырата алады.

2.Ауыл ерекшеліктерін ажырата алады.


Сергіту сәті.


3 –тапсырма ( ЖЖ)


Оқушыларға туған жер туралы әңгімелеп айтуды сұраймын.


Дескриптор

1.Туған жерін біледі.

2.Туған жердің көрікті мекенің атайды


Пазл











Қала мен ауыл бейнеленген суреттер



























А4 форматта салынған сурет







































АҚТ



4 мин











4 мин

3.Өмірмен байланыстырып әңгіме құрастырады.


Ойын «Ойлан тап»

Бірінші оқушы ойынды бастап, көршінің құлағына ауылдағы бір үй жануарының атауын сыбырлап айтады, Келесі оқушы бұл жануарды сипаттайды, оқушылар оны табу қажет. Кім жауабын тапса, сол ойынды бастайды,




4-тапсырма (ЖЖ)

Дәптермен жұмыс.


Қалада кездеспейтін заттарды тап.

Оларды қызыл қарындашпен қорша

Picture 2

Дескриптор

1.Қалада кездеспкйтін заттарды ажыратып таба алаы

2.Қызыл қарындашпен бояйды,














Жұмыс дәптерлері

Соңы

4 мин


Рефлесия

Балалардың жаңа тақырып бойынша алған білімдерін қандай деңгейге жкткенің анықтау үшін Венн диаграммасы бойынша қорытамын.


Shape2 Shape1 Қала Ауыл






Бағалау


Жауабы толық, дұрыс әрі шапшаң.

Жауабы дұрыс, бірақта толық емес.

Мұғалімнің көмегімен орындаған кезде.


Қима қағаздар суретімен


Қосымша мәліметтер


Саралау,Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіру қалай жоспарлайсыз?

Әр-түрлі деңгейдегі сұрақтар мен тапсырмалар даярлау.


Рефлексия


Сабақ \ оқу мақсаттары шынайы ма? Иә

Сабақта оқушылар не білді? Қала мен ауылдың айырмашылығын,ерекшелігін, көрікті жерлерін.

Сыныптағы ахуал қандай болды? Белсенді және тыныш.

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Иә, әсіресе, бекітуге арналған Венн диаграммасы.

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Иә.

Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Деңгейі жоғарылау тапсырмалар.





















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
07.11.2018
515
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі