Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ: "Дұрыс және бұрыс жәй бөлшектер"
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бекітемін:
Мұғалімнің аты-жөні: |
Сатханова М.А |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пән/Сынып: |
5 сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
14.10.2022 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тарау немесе бөлім атауы: |
5.1C Жай бөлшектер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты: |
5.1.1.10дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырату; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критериі: |
-Дұрыс және бұрыс бөлшектер ұғымымен танысу және оларды ажырата білу. -Дұрыс бөлшектер және бұрыс бөлшектер ережелерін қолданып есептер шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралап оқыту тапсырмалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату |
Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 минут |
Ұйымдастыру |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады. IIІ.Үй тапсырмасын тексеру үшін «Өзіңді өзің тексер» әдісін қолданамын №378 (1). ЕҮОБ – 2 ЕҮОБ -7 ЕҮОБ -12 ЕҮОБ – 24 ЕҮОБ -14 №380 «Wordwall?» әдісі бойынша оқушылар сұраққа жауап береді. 1.Жай бөлшек дегеніміз не? 2.Жай бөлшектің алымы нені білдіреді? 3.Жай бөлшектің бөлімі нені білдіреді? 4.Жай бөлшектердің негізгі қасиеті 5.Бөлшекті қысқарту дегеніміз не? |
Дескриптор: 1.Жай бөлшектің негізгі қасиеттерін біледі 2.Бөлшектерді қысқартады 1-балл Дескриптор: 1.сұрақтарға жауап береді Әр дұрыс жауап-1 балл |
|
. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 мин |
Жаңа сабақ |
Жаңа сабақ. Видео сабақ. Егер бөлшектің алымы бөлімінен кіші болса, онда бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады. Жауабы: 2, 4, 3 , 7 – дұрыс бөлшектер, өйткені 2<3, 4<9, 3<10, 7<8 3 9 10 8 Егер бөлшектің алымы бөліміне тең немесе одан үлкен болса, онда бөлшек бұрыс бөлшек деп аталды. Жауабы: 5, 11, 12, 10, 36 – бұрыс бөлшектер, өйткені 5=5, 11>6, 12>7,10=10,36>35 5 6 7 10 35 Бүтін бөліктен және бөлшек бөліктен тұратын сан аралас сан деп аталады Венн диаграммасын толтыр: дұрыс бөлшектер бұрыс бөлшектер
5 , 8 , -дұрыс 8 10 бөлшектер 6 , 15 - бұрыс 3 7 бөлшектер А) 1, 5 , 9 , 3 , 25 , 71 , 80 , 99 бөлшектерінің қайсысы дұрыс бөлшек, қайсысы 3 3 4 9 10 26 71 9 36 бұрыс бөлшек? Жауабы: Дұрыс бөлшек; 1 , 3 , 25 , бұрыс бөлшектер; 9 , 5 , 71 , 80 , 99 3 10 26 9 4 71 9 36 Сұрақтарға жауап бер: 3 - дұрыс бөлшек неге? 4 Себебі: алымы бөлімінен кіші (3< 4) 5 , 6=6 - бұрыс бөлшек неге? 4 Себебі: алымы бөлімінен үлкен (5>4) немесе алымы мен бөлімі тең Топқа бөлу: 1 – топ : «Дұрыс бөлшек» 2-топ: «Бұрыс бөлшек» 3-топ: «Аликвоттық бөлшек» |
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
Оқушылар осы мысал-дарға қарап түсінеді. |
Видео Слайд Қима қағаз |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 мин |
Тапсырмалар. |
Топтық жұмыс 1-топ Тапсырмалар.
2-топ Суреттің көмегімен құрастырыңыз: а) дұрыс бөлшектерді: б) бұрыс бөлшектерді: 3-топ
«Кітап білім бұлағы» жұптық жұмыс: Оқулықтағы №: 398 (1). №402
Сабақты қорыту Тест
1)1;19;18 2)12;1;21 3)2;14;11 4)17;19;1
|
|
Дескриптор: Дұрыс, бұрыс бөлшекті ажыратады.
Дескриптор: 1.Дұрыс, бұрыс бөлшектерді ажыратып жаза алады
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 минут
|
|
Бүгінгі
сабақта: Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |