|
Бөлім |
Оқу, жазу бұзылысы бойынша жоспар |
|
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Дыбыс және әріп |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес сабақтың мақсаттары |
Дыбыс және әріптің айырмашылығын ажырата отырып, дыбыстардың айтылуына қарай жіктеу, тапсырмалар орындау |
|
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Шығармашылық деңгейдегі жаттығу жұмыстарын орындау арқылы ойлау қабілетін, сөздік қорларын дамыту. Сөйлеу дағдыларын жетілдіру. |
|
||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері/ уақыт |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Сабақтың ортасы Сабақтың соңы Үйге тапсырма Бағалау Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық-педагогикалық көңіл-күй. « Кім жылдам? » Шарты: Екі себетке, түстеріне қарай шарларды жинау Артикуляциялық жаттығуларды орындау: Барабан, Ат шабады, Тіс тазалау, Футбол Қолдың ұсақ моторикасына арналған жаттығулар:
Сабақтың
барысы: Ескендір күнде ала бұзауына сүт беріп, көк орай шөпке жайып, қамқорлық жасап жүреді. Бір күні ала бұзау тоғайда жүрген малға қосылып кетті. Ескендір бұзауын іздеп тоғайға келді. Қатты жел соқты. -Жел соққанда қандай дыбыс естіледі? Қатты жел соқты. Желдің әсерінен ағаштың жапырағы шулайды. -Қандай дыбыс естілді? Тоғай ішінде жүру өте қиын болды. маса да ызыңдап мазасын алды. -Маса қандай дыбыс шығарады? Ескендір қасында еріп келе жатқан Ақтөстің ырылдаған дауысын естиді.
-Ит қандай дыбыс шығарады?
-Жылан қалай ысылдайды? -Олар қандай дыбыс шығарып жатыр екен? Ескендір ала бұзауын шақырайын деді. Қалай шақыруды есіне түсіре алмай қиналды. -Бұзауды қалай шақырады? Жақын жерден бұзаудың мөңіреген дауысы естілді. -Бұзау қалай мөңірейді? Сөйтіп, Ескендір бұзауын үйіне айдап барды. Оқушылар, біздер ертегіде дыбыстарды айттық және естідік. Сонымен дыбысты-айтмыз, естиміз, әріпті-көреміз және жазамыз екен. «Қателеспе» ойыны Бірнеше дыбыстар айтылады. З дыбысын естісең қол көтер.
ОЗРЛАПЗИКЕНЗАГНШЗЖЮБЗ Бойды бүкпей тік ұста, Жай сол қолды, сол жақа, Жай оң қолды, оң жақа, Осылай бір байқада Он шақты рет қайтала Ойын «Кім тапқыр?» Отан,ар, ана,ақыл,дана,ұят-намыс, ес, жер, ер, қоян, фильм, ою сөздері беріледі. Шарты: Осы сөздерді тақтадағы бағандарға дыбыс санына қарай топтау ұсынылады.
Берілген сөздердің ішінен дыбыс пен әріп санын жазу: батпақ, жетістік, саз, жалғау, табыс, мүлгу, тосу, күту, аяз
- Балалар бүгінгі сабақ сендерге ұнадыма? Кері байланыс Бүгінгі сабақ ұнаса алманың жасыл түсіне, ал ұнамаса қызыл түсіне стикерді жапсыр |
Ойын ойнайды Оқушылар артикуляциялық жаттығуларды орындайды
-Жел уілдейді:у-у-у-у-у-у-у -ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш -З-з-з-з-з-з-з-з-з-з -Р-р-р-р-р-р-р-р -С-с-с-с-с-с-с-с -Ж-ж-ж-ж-ж-ж -әукім-әукім-әукешім -мө-мө-мө-мө Жаттығуды қайталап жасайды -Ия ұнады.
Стикерлерді бағдаршамға жапсырады. |
Мақтап, мадақтап отыру Мақтап, мадақтап отыру Мақтап, мадақтап отыру |
суреттер Оқулықтар Сөздер жазылған үлестірмелі қағаздар
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Дыбыс және әріп"
Ашық сабақ "Дыбыс және әріп"
|
Бөлім |
Оқу, жазу бұзылысы бойынша жоспар |
|
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Дыбыс және әріп |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес сабақтың мақсаттары |
Дыбыс және әріптің айырмашылығын ажырата отырып, дыбыстардың айтылуына қарай жіктеу, тапсырмалар орындау |
|
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Шығармашылық деңгейдегі жаттығу жұмыстарын орындау арқылы ойлау қабілетін, сөздік қорларын дамыту. Сөйлеу дағдыларын жетілдіру. |
|
||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері/ уақыт |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Сабақтың ортасы Сабақтың соңы Үйге тапсырма Бағалау Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық-педагогикалық көңіл-күй. « Кім жылдам? » Шарты: Екі себетке, түстеріне қарай шарларды жинау Артикуляциялық жаттығуларды орындау: Барабан, Ат шабады, Тіс тазалау, Футбол Қолдың ұсақ моторикасына арналған жаттығулар:
Сабақтың
барысы: Ескендір күнде ала бұзауына сүт беріп, көк орай шөпке жайып, қамқорлық жасап жүреді. Бір күні ала бұзау тоғайда жүрген малға қосылып кетті. Ескендір бұзауын іздеп тоғайға келді. Қатты жел соқты. -Жел соққанда қандай дыбыс естіледі? Қатты жел соқты. Желдің әсерінен ағаштың жапырағы шулайды. -Қандай дыбыс естілді? Тоғай ішінде жүру өте қиын болды. маса да ызыңдап мазасын алды. -Маса қандай дыбыс шығарады? Ескендір қасында еріп келе жатқан Ақтөстің ырылдаған дауысын естиді.
-Ит қандай дыбыс шығарады?
-Жылан қалай ысылдайды? -Олар қандай дыбыс шығарып жатыр екен? Ескендір ала бұзауын шақырайын деді. Қалай шақыруды есіне түсіре алмай қиналды. -Бұзауды қалай шақырады? Жақын жерден бұзаудың мөңіреген дауысы естілді. -Бұзау қалай мөңірейді? Сөйтіп, Ескендір бұзауын үйіне айдап барды. Оқушылар, біздер ертегіде дыбыстарды айттық және естідік. Сонымен дыбысты-айтмыз, естиміз, әріпті-көреміз және жазамыз екен. «Қателеспе» ойыны Бірнеше дыбыстар айтылады. З дыбысын естісең қол көтер.
ОЗРЛАПЗИКЕНЗАГНШЗЖЮБЗ Бойды бүкпей тік ұста, Жай сол қолды, сол жақа, Жай оң қолды, оң жақа, Осылай бір байқада Он шақты рет қайтала Ойын «Кім тапқыр?» Отан,ар, ана,ақыл,дана,ұят-намыс, ес, жер, ер, қоян, фильм, ою сөздері беріледі. Шарты: Осы сөздерді тақтадағы бағандарға дыбыс санына қарай топтау ұсынылады.
Берілген сөздердің ішінен дыбыс пен әріп санын жазу: батпақ, жетістік, саз, жалғау, табыс, мүлгу, тосу, күту, аяз
- Балалар бүгінгі сабақ сендерге ұнадыма? Кері байланыс Бүгінгі сабақ ұнаса алманың жасыл түсіне, ал ұнамаса қызыл түсіне стикерді жапсыр |
Ойын ойнайды Оқушылар артикуляциялық жаттығуларды орындайды
-Жел уілдейді:у-у-у-у-у-у-у -ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш -З-з-з-з-з-з-з-з-з-з -Р-р-р-р-р-р-р-р -С-с-с-с-с-с-с-с -Ж-ж-ж-ж-ж-ж -әукім-әукім-әукешім -мө-мө-мө-мө Жаттығуды қайталап жасайды -Ия ұнады.
Стикерлерді бағдаршамға жапсырады. |
Мақтап, мадақтап отыру Мақтап, мадақтап отыру Мақтап, мадақтап отыру |
суреттер Оқулықтар Сөздер жазылған үлестірмелі қағаздар
|
||
шағым қалдыра аласыз













