Материалдар / Ашық сабақ "Е.Берліқожаұлы атындағы №11 орта мектебі"КММ 5 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ "Е.Берліқожаұлы атындағы №11 орта мектебі"КММ 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұстаздарға зерттеу сабағымның қысқа мерзімді жоспарын ұсынып отырмын
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Сәуір 2024
50
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
450 тг 338 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім:

6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер

Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда


Күні:


Пән/Сынып:

Математика, 6 сынып.

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Сан аралықтары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

6.2.2.7 сан аралықтарын жазу үшін белгілеулерді пайдалану; 6.2.2.8 сан аралықтарды кескіндеу;

Сабақтың мақсаты:

Сан аралықтарын жазу үшін белгілеулерді пайдаланады, сан аралықтарын кескіндейді..

Сабақтың барысы

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут


Ұйым

Дастыру


Танысу

«Таза тақта» әдісі психалогиялық ахуал туғызу, қайталау, тақырыпты ашу

Сан осі бойынша бағалау жүргізіледі

Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:

-сан аралықтарын жазу үшін белгілеулерді пайдалану;

-сан аралықтарды кескіндеу.

Үй тапсырмасын тексеру.





Өткен сабақты бекіту үшін: “ Қағып ал”

1.Санды теңсіздік дегеніміз не?

  1. 2. Координаталық түзуде үлкен сан кіші санның қай жағында кескінделеді?

  2. 3. Санды теңсіздіктің бір жақ бөлігін оның екінші жақ бөлігіне орын ауыстырғанда теңсіздік белгісі қалай өзгереді?

  3. 4. Санды теңсіздіктің екі жақ бөлігін де бірдей теріс санға көбейтсек немесе бөлсек, теңсіздік белгісін қалай өзгерту керек?

5. 1 теңсіздігіндегі х-тің теңсіздік тура болатын сан мәндерін табыңдар.

6. 1 координаталық тузуде белгілеңіз.

7. -2 теңсіздігіндегі х-тің мәндерін табыңдар.



Амандасады, үй тапсырмасына жауап береді.






Сұрақтарға жауап береді















Оқулық










































10 мин

Жаңа сабақ

Танысу

3 пи әдісі «РРР», «ППП» әдісі (Танысу,Тәжірбие ,Қолдану)


Координаталық түзуде а және в сандарына сәйкес нүктелерді белгілейік.

Координаталық түзудегі а және в сандарына сәйкес нүктелердің аралығы а және в сандарының аралығын кескіндейді.

Сан аралықтары.

Координаталық түзудегі а және в сандарына сәйкес нүктелердің аралығы а және в сандарының аралығын кескіндейді.

СShape1

Сәуле

ан аралықтарының түрлері

Shape2 Shape7 Shape5 Shape4 Shape3 Shape6

Жартылай

интервал





Shape9 Shape8

Кесінді

Интервал





Shape10

Ашық сәуле







Интервал.

Мысал: 2 7 теңсіздігінің шешімдерін сан аралығында белгілейік.

Белгіленуі: (2; 7). Оқылуы: 2 - ден 7-ге дейінгі аралық.

Кесінді.

Мысал: -4 3 қатаң емес қос теңсіздігінің шешімдерін сан аралығында белгілейік.

Белгіленуі: [-4; 3]. Оқылуы: -4 саны мен 3 саны қоса алынған -4 тен 3-ке дейінгі аралық.















Жаңа сабақты бекітуде №933 есепті шығарады





Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады













Жартылай интервал.

Мысал: -2 4 теңсіздігінің шешімдерін сан аралығында белгілейік.

Белгіленуі: [-2; 4). Оқылуы: -2 саны қоса алынған -2 ден 4-ке дейінгі аралық.



Сәуле.

Мысал: х ≥ 8 теңсіздігі шешімдерінің жиынын сан аралығында белгілейік.

Белгіленуі: [8; +∞). Оқылуы: 8 саны қоса алынған 8- ден плюс шексіздікке дейінгі аралық.

Ашық сәуле.

Мысал: х < 5 теңсіздігінің шешімдерін сан аралығында белгілейік.

Белгіленуі: (-∞; 5). Оқылуы: минус шексіздіктен 5-ке дейінгі аралық.






































































Дескриптор

-Сан аралығының атын жазады 1 балл


Оқулық, жұмыс дәптері


Тақта

слайд

15

минут


















Бекіту тапсыр

масы

Оқулық бойынша деңгейлік тапсырмалар орындау.

А деңгейі

934. Сан аралығын координаталық түзуде кескіндеңдер:

1) [6;10];

В деңгейі

941. Жұптық жұмыс

  1. -4; -2; -6; 0; 7; 9,3; 8,4; сандарының қайсысы [ -3;8;5]

аралығына тиісті, қайсысы тиісті емес? Берілген сан аралығына тиістілерін теріп жаз.

  1. 5; 4,7; -3,2; 9 ; 0; 2 ; 8; -1; 10 сандарынан аралығына тиістілерін теріп жазыңдар.

С деңгейі

945.

Бағалау: Қатар отырған жұптар бірін-бірі тексереді, түсінбесе

немесе қате шығарса, тақтада орындайды. Бірін-бірі бағалайды.










Оқулықтан тақырыпқа қатысты есептерді шығарады.



Дескриптор: №934

- берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді координаталық сәуледе кескіндейді 1 балл

941

-Сан аралығына тиісті сандарлы табады1 балл

945

-Сан аралығына тиісті сандарлы табады 1балл

-Қосындыны жазады 1 балл

- Қосындының мәнін табады 1балл



Интернет ресурстары



Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық.

Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2018 жыл

10

Жеке жұмыс

Жеке орындалатын тапсырма. Кестені толтыр:

Сан аралығының белгіленуі

[-3:-2 ]

(-∞:4)

(1:6)

(2:+∞)

Сан аралығының аты





Қызықты тест



Тапсырманы орындайды

Дескриптор

-Сан аралығының атын жазады 2 балл

Қызықты тест 1 балл



Оқулық, жұмыс дәптері


Тақта

слайд







5 минут








Бүгінгі сабақта:

-сан аралықтарын жазу үшін белгілеулерді пайдаланады;

-сан аралықтарды кескіндейді.


Кері байланыс

«Менің бір сөзім» әдісі арқылы кері байланыс беру



Үйге тапсырма. №907, №909.





Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!