Қысқа мерзімді сабақ
жоспары
-
Бөлім:
Ежелгі Египет
Педагогтің Т.А.Ә.
Маджидова Д.О
Күні:
01.10.25
02.10.25
Сынып: 5
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Өзен алқаптарындағы өркениеттер туралы қалай біле аламыз?
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
5.2.4.2 ғылымдардың (арифметика, геометрия, астрономия, медицина) пайда болып, дамуына шаруашылық іс-әрекет пен әлеуметтік өзгерістердің ықпалын сипаттау;
Сабақтың мақсаты
Египет тарихын қысқаша түсіндіреді; Египеттіктердің тұрмысы мен шаруашылығын біледі;
Неліктен Египет «қара жер» деп алғанын анықтайды;
Египет елінің тұрмысы мен шаруашылығының өз сөзімен тұжырымдайды
Құндылықтарға баулу:
Ел жұртымның бақыты аталатын, сөнбесін мәңгі сенің, Отан, Атың!
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас-тыруӨткен білімді еске түсіру 7 минут Жаңа тақырыпқа қадам 3 минут |
Оқушыларға сұрақтар:
Асуан суқоймасының суретн көрсетіп, суқойма ХХ ғасырдың ортасында Египетті электр энергиясымен қамтамасыз ету үшін салынған түсіндіру керек. Айта кетерлігі, суқоймасының салынуымен жыл сайын табиғи циклмен қайталанып, өзен жағасын құнарландыратын Ніл өзенінің тасуы біржола тоқтатылғанын айтып түсіндіріп кету керек. Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ мадақтау |
Тақырыптық суреттер Үлестірмелі қағаздар |
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 20минут 10минут |
1-тапсырма: «Таным баспалдағы» Әр оқушы 1-қадам: мәтінмен жұмыс; 2-қадам: талқылау; 3-қадам: тұжырым; 4-қадам: Өз пікірін қорғау. 2-тапсырма
|
Ежелгі Мысырдағы шаруашылықтың жүйесін сипаттайды; математика, геометрия, астрономия, медицина ғылымдарының пайда болып, оның қоғамға әсерін анықтайды Ежелгі Мысыр қоғамның әлеуметтік құрылымын сипаттайды |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» «Алақан-жұдырық» |
Ақпараттық Мәтін Кесте карта |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс
|
Тақырып бойынша не білетінін,не білгісі келетінін, не білгенін жазад |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
|
Үй тапсырмасы |
Неліктен Египет «Қара жер» деп аталған? |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ежелгі Египет
Қысқа мерзімді сабақ
жоспары
-
Бөлім:
Ежелгі Египет
Педагогтің Т.А.Ә.
Маджидова Д.О
Күні:
01.10.25
02.10.25
Сынып: 5
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Өзен алқаптарындағы өркениеттер туралы қалай біле аламыз?
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
5.2.4.2 ғылымдардың (арифметика, геометрия, астрономия, медицина) пайда болып, дамуына шаруашылық іс-әрекет пен әлеуметтік өзгерістердің ықпалын сипаттау;
Сабақтың мақсаты
Египет тарихын қысқаша түсіндіреді; Египеттіктердің тұрмысы мен шаруашылығын біледі;
Неліктен Египет «қара жер» деп алғанын анықтайды;
Египет елінің тұрмысы мен шаруашылығының өз сөзімен тұжырымдайды
Құндылықтарға баулу:
Ел жұртымның бақыты аталатын, сөнбесін мәңгі сенің, Отан, Атың!
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас-тыруӨткен білімді еске түсіру 7 минут Жаңа тақырыпқа қадам 3 минут |
Оқушыларға сұрақтар:
Асуан суқоймасының суретн көрсетіп, суқойма ХХ ғасырдың ортасында Египетті электр энергиясымен қамтамасыз ету үшін салынған түсіндіру керек. Айта кетерлігі, суқоймасының салынуымен жыл сайын табиғи циклмен қайталанып, өзен жағасын құнарландыратын Ніл өзенінің тасуы біржола тоқтатылғанын айтып түсіндіріп кету керек. Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ мадақтау |
Тақырыптық суреттер Үлестірмелі қағаздар |
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 20минут 10минут |
1-тапсырма: «Таным баспалдағы» Әр оқушы 1-қадам: мәтінмен жұмыс; 2-қадам: талқылау; 3-қадам: тұжырым; 4-қадам: Өз пікірін қорғау. 2-тапсырма
|
Ежелгі Мысырдағы шаруашылықтың жүйесін сипаттайды; математика, геометрия, астрономия, медицина ғылымдарының пайда болып, оның қоғамға әсерін анықтайды Ежелгі Мысыр қоғамның әлеуметтік құрылымын сипаттайды |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» «Алақан-жұдырық» |
Ақпараттық Мәтін Кесте карта |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс
|
Тақырып бойынша не білетінін,не білгісі келетінін, не білгенін жазад |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
|
Үй тапсырмасы |
Неліктен Египет «Қара жер» деп аталған? |
|||
шағым қалдыра аласыз


