|
Білім беру ұйымының атауы |
71 ЖОББМ |
|||||
|
Пәні: |
Дүниежүзі тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
Крест жорықтары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Махаметова Д Ш |
|||||
|
Күні: |
13.10.24 |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Крест жорықтары христиандық Еуропа мен мұсылман әлемін қалай өзгертті? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.3.2.6 картада оқиғаларды даму динамикасында белгілей отырып, 1-4 жорықтар мысалында крест жорықтарының себеп-салдарын анықтау; 6.2.2.1 тарихи оқиғалардың өзара байланысын орнату арқылы діндердің әлемдік мәдениетке ықпалын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығыс және Батыс елдеріне арналған крест жорықтарының салдарын зерттеу |
|||||
|
Құндылықтарға баулу Дәйек сөз |
«Біртұтас тәрбие» жалпыұлттық бағдарламасы бойынша ұлттық құндылықтарға баулу. Бірлік және ынтымақтық, еңбекқорлық және кәсіби біліктілік. «Туған биде туған жоқ» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Мұғалім оқушыларға тарихи деректі ұсынып, келесі сұрақ қояды: дерек қандай ақпарат береді? Жұмыс дәптеріне сабақ тақырыбын жазып, зерттеу жұмысының қадамдарымен, сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерімен, тарихи концептімен танысу. Оқушылармен бірлесіп, зерттеу сұрақтары анықталады:
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
мадақтау |
|
||
|
Жаңа білім |
Мұғалім төменде берілген тапсырмаларды орындауды сұрайды:
Сіздің ойыңызша, қандай салдарлар ең маңызды? Жалпы сыныптық талқылау. Мұғалім сыныпта екі тұжырым жазылған тақтайшаларды көрсетеді: «Еуропа көбірек өзгерді», «Мұсылман әлемі көбірек өзгерді». Мұғалім оқушыларға «Крест жорықтары мұсылман әлеміне қарағанда христиандық Еуропаны көбірек өзгертті?»тақырып бойынша ПТМС әдісі бойынша эссе жазуға тапсырма береді. П – Позиция (Менің ойымша, …) Т – Тұжырым (себебі, …) М – Мысал (мысалы, …) С – Салдары(қорытындылай келе, …). |
Оқушылар Крест жорықтарының маңызды және қосалқы салдарын анықтайды. Оқушылар екі тұжырымның біреуін тағдайды, өз таңдауды дәлелдейді Таңдаған тұжырым бойынша көзқарасын дәлелдейді. көзқарасын дәлелдейді; кем дегенде 2 дәлел келтіреді; қорытынды шығарады; |
Дескрипторлар Крест жорықтарының маңызды және қосалқы салдарын анықтайды. Крест жорықтарының саяси, экономикалық, әлеуметтік, мәдени салдарын анықтайды. Крест жорықтарының оң және теріс салдарын анықтайды. Оқушылар екі тұжырымның біреуін тағдайды, өз таңдауды дәлелдейді. Дескрипторлар Таңдаған тұжырым бойынша көзқарасын дәлелдейді өзқарасын дәлелдейді; кем дегенде 2 дәлел келтіреді; қорытынды шығарады; |
|
||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Мұғалім крест жорықтарының оқиғаларын хронологиялық реттілікте орналастыруды сұрайды. Мұғалім дұрыс жауаптарды ұсынады, өзін-өзі тексеру. Үйге тапсырма Крест жорықтары |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||
|
Кері байланыс |
Сабақтамаған... маңыздыболды Сабақ... туралы ой жүгіртугекөмектесті Мен ... үйрендім. |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ежелгі Вавилон
|
Білім беру ұйымының атауы |
71 ЖОББМ |
|||||
|
Пәні: |
Дүниежүзі тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
Крест жорықтары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Махаметова Д Ш |
|||||
|
Күні: |
13.10.24 |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Крест жорықтары христиандық Еуропа мен мұсылман әлемін қалай өзгертті? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.3.2.6 картада оқиғаларды даму динамикасында белгілей отырып, 1-4 жорықтар мысалында крест жорықтарының себеп-салдарын анықтау; 6.2.2.1 тарихи оқиғалардың өзара байланысын орнату арқылы діндердің әлемдік мәдениетке ықпалын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығыс және Батыс елдеріне арналған крест жорықтарының салдарын зерттеу |
|||||
|
Құндылықтарға баулу Дәйек сөз |
«Біртұтас тәрбие» жалпыұлттық бағдарламасы бойынша ұлттық құндылықтарға баулу. Бірлік және ынтымақтық, еңбекқорлық және кәсіби біліктілік. «Туған биде туған жоқ» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Мұғалім оқушыларға тарихи деректі ұсынып, келесі сұрақ қояды: дерек қандай ақпарат береді? Жұмыс дәптеріне сабақ тақырыбын жазып, зерттеу жұмысының қадамдарымен, сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерімен, тарихи концептімен танысу. Оқушылармен бірлесіп, зерттеу сұрақтары анықталады:
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
мадақтау |
|
||
|
Жаңа білім |
Мұғалім төменде берілген тапсырмаларды орындауды сұрайды:
Сіздің ойыңызша, қандай салдарлар ең маңызды? Жалпы сыныптық талқылау. Мұғалім сыныпта екі тұжырым жазылған тақтайшаларды көрсетеді: «Еуропа көбірек өзгерді», «Мұсылман әлемі көбірек өзгерді». Мұғалім оқушыларға «Крест жорықтары мұсылман әлеміне қарағанда христиандық Еуропаны көбірек өзгертті?»тақырып бойынша ПТМС әдісі бойынша эссе жазуға тапсырма береді. П – Позиция (Менің ойымша, …) Т – Тұжырым (себебі, …) М – Мысал (мысалы, …) С – Салдары(қорытындылай келе, …). |
Оқушылар Крест жорықтарының маңызды және қосалқы салдарын анықтайды. Оқушылар екі тұжырымның біреуін тағдайды, өз таңдауды дәлелдейді Таңдаған тұжырым бойынша көзқарасын дәлелдейді. көзқарасын дәлелдейді; кем дегенде 2 дәлел келтіреді; қорытынды шығарады; |
Дескрипторлар Крест жорықтарының маңызды және қосалқы салдарын анықтайды. Крест жорықтарының саяси, экономикалық, әлеуметтік, мәдени салдарын анықтайды. Крест жорықтарының оң және теріс салдарын анықтайды. Оқушылар екі тұжырымның біреуін тағдайды, өз таңдауды дәлелдейді. Дескрипторлар Таңдаған тұжырым бойынша көзқарасын дәлелдейді өзқарасын дәлелдейді; кем дегенде 2 дәлел келтіреді; қорытынды шығарады; |
|
||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Мұғалім крест жорықтарының оқиғаларын хронологиялық реттілікте орналастыруды сұрайды. Мұғалім дұрыс жауаптарды ұсынады, өзін-өзі тексеру. Үйге тапсырма Крест жорықтары |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||
|
Кері байланыс |
Сабақтамаған... маңыздыболды Сабақ... туралы ой жүгіртугекөмектесті Мен ... үйрендім. |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||
шағым қалдыра аласыз


