Материалдар / Ашық сабақ "Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеулер жүйесін шешу"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеулер жүйесін шешу"

Материал туралы қысқаша түсінік
Берілгн ережелер мен формулалар арқылы тапсырманы орындауда еркін жауап береді. Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеу және оларды шешу жолдарына есептер шығарады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2020
496
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 9

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жерді қашықтықтан зерделеу әдістері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

9.2.2 1 Жерді қашықтықтан зерделеудің әдістерін сипаттап маңыздылығы мен ерекшеліктері түсіндіреді.


Сабақ мақсаттары:


Жерді қашықтықтан әдісін маңыздылықтарын ерекшеліктерін түсінеді.

Қашықтықтан зерделеудің негізгі нысандарын анықтап талдайды.

Жердің қашықтықтан зерттеу құрылғыларын негізгі қызметінің даму кезеңдері бойынша ерекшеліктерін зерделейді.

Бағалау критерииі:


Қашықтықтан зерделеудің нысандарын анықтады.

Жердің қашықтықтан зерттеу құрылғыларын негізгі қызметінің ерекшеліктерін зерделейтін болады.

Ойлау дағдыларының деңгейі

Түсіну, Қолдану,Талдау.

Тілдік мақсат:


Оқылым:мәтінді оқи отырып географиялық зерттеу әдістері туралы мәлімет алады.

Тыңдалым:топтық жұмыс,барысында оқушылар пікірін тыңдайды,пікір алмаса алады.

Жазылым: картамен жұмыс жасауға бағыттау.

Оқытудың тілдік мақсаты. Оқушылар:

Сабақ барысында қолданылатын сөздермен жұмыс жасау

Өз идеяларын плакаттағы схема түрінде көрсете алады. Кейін оқушылар басқа плакаттармен жұмыс істеп, өз пікірлерін айтып және өз идеяларын дамыта отырып, басқаларының идеяларын толықтырады.

Пәнге қатысты лексика мен терминология

Ғылым

Ғылым функциялары

Зерттеу жоспары

Гипотеза

Тәжірибе

Зерттеу мәселесі

Деректерді талдау

Диалог құруға / жазылымға қажетті сөздер топтамасы тіркестері:

Менің зерттеуімнің кезеңдері … болады деп ойлаймын.

Бұлай айтуға … негіз болды.

Бұл … түсіндіріледі.

Менің түсіндіруім ...

Құндылықтарға баулу:


« Мәңгілік ел» құрмет ынтымақтастық жауапкершілік өз елінің табиғатының қастерлеу өмір бойы білім алу.

Пәнаралық байланыс:

Биология, тарих ,жаратылыстану

Алдыңғы білім:

9.2.1.2 Географиялық номенклатура нысандарын көрсету тәсілдері.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған жаттылулар түрлері

Ресурстар









Сабақтың басы

7 минут


«Екі жұлдыз, бір тілек» тренингін жасау арқылы оқушылардың жақсы көңіл – күйлерін, сыныптың ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Барлығын ортаға шығып шеңбер құрады. Мен және оқушылар бір – бірімізге допты лақтыру арқылы өз ұсыныстарымыз бен тілектерімізді білдіргізу

Оқушылардың мұндағы мақсаты жақсы тілектер арқылы өз топтарын тауып, топ болып құралу.

Үй тапсырмасын тексеру Оқушыларға сұрақтар беріледі:

Миға шабуыл әдісі арқылы сұрақ жауап орындалады

. 1 Шартты белгілерді неге географиялық картаның тілі деп атайды?

2 Картографиялық тәсіл деген термин нені білдіреді?

3 Картаға түсіру тісілдері қандай белгілер бойынша топтарға бөлінеді

Қызығушылықты ояту:

Тақтада әріптер тұрады, оқушы бір әріпті таңдап, соған климатқа байланысты сөйлемдер айтады.

Сабақтың тақырыбы, оқыту мақсаты, бағалау критерийлері хабарланады.

Суреттерге қарап, сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды

Ал, қане балалар біз өткен сабақта қандай тақырып өттік?

- 1.Географиялық білім көздеріне нелер жатады?

2.Жергілікті жерді танып білу үшін қандай құралдарды қолданамыз?

3.Жергілікті жердің табиғатын білу қаншалықты маңызды деп ойлайсың?


1-топ «Сейсмограф»

2-топ « Гидрология»

Ой қозғау:

1 Аэрофото сурет ұғымын қалай түсінесіңдер?

2 Ғарыштық бақылау деген не?

3 Жердің жасанды серігі арқылы не бақылауға болады?

Оқушыларға сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты ашады.

Оқушыларға алдыңғы білімдерін толықтыру мақсатында видеоролик көрсету.




Оқулық,топ аттары жазылған қағаздар


















Сабақтың ортасы

26 минут


3 минут





1 минут


12 минут





































10 минут



Белсенді оқу : Т Ж

1 Тапсырма Жерді қашықтықтан әдісін маңыздылықтарын ерекшеліктерін түсіндіру.

Топтық жұмыс. Оқушыларды Жаңа тақырып бойынша әр топқа тапсырмаларды бөліп беріледі Постер әдісін пайдаланады
І топ Жерді қашықтықтан бақылау әдістері 
ІІ топ Жерді белсенді емес түсіру әдістері кестеден көрсету 
ІІІ топ Жердің серіктіктері

Оқытылым – оқушылар әр топқа берілген тапсырманы орындарында отырып оқиды және орындайды . Топ болып талқылап, постермен қорғайды.Әр топтан бір оқушыдан шығып постер қорғайды. 

Бағалау, бағалау «Әткіншек әдісі» арқылы бағаланады


2 Тапсырма. « Кім жылдам » әдісі арқылы жаңа тақырыпқа байланысты бейнероликті көреді және әр топ өздерінің атауларына қысқаша сипатама сипаттама береді.

А)Қашықтықтан зерделеудің қандай негізгі нысандары бар анықтаңыз:


Б)Қашықтықтан зерделеудің нысандарының қолданылу аясына

талдау жүргізіңіз:



Жерді зерделеу нысандандары











Дескриптор:

  • Қашықтықтан зерделеу нысандарын

анықтайды;

  • Қолданылу аясына талдау жүргізеді.

Қ Б Бір бірін бағалайды. «Комментарий»


2 Тапсырма Жұптық жұмыс.

Оқушылар берілген тақырып бойынша постер қорғайды.



Бағалау әдісі « Сағат тілі » бойынша топтар бірін бірі бағалайды.

3 Тапсырма


Жеке жұмыс

Сәйкестендіру. « Ойлан тап» әдісі арқылы оқушылар дұрысын белгілеу.

Құралдар

Қолдану аясы

Санар

а сейсмография

Радар

ә гидрология

Лидар

б метеорология

Сейсмограф

в геодезия


«Жалғасын тап» әдісі арқылы сөйлемдерді аяқтау.

1Қашықтықтан зерделеу дегеніміз -

2 Қашықтықтан зерделеу нысандары-

3 Дишифрлеу дегеніміз не-

4 Қашықтықтан зерделеу әдісінің негізгі нысандарына-



Оқулық, бағалау бетшелері, тапсырмалар жазылған қағаздар







Интербелсенді тақта презентация





Интернет материалдары


















































770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!