Тексерілді: Қысқа мерзімді сабақ жоспары №
|
Бөлім: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
екі айнымалысы бар сызықтық теңдеу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.2.16 екі айнымалысы бар теңдеудің анықтамасын және қасиеттерін білу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Екі айнымалысы бар теңдеудің анықтамасын түсінеді, оның негізгі қасиеттерін меңгереді және теңдеулердің шешімдерін табады. |
||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Оқушылармен амандасу, сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушыларды түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру (құрал-жабдықтары: дәптер, қалам, сызғыш, Оқушылардың назарын сабаққа аудару, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. Құндылықпен байланыс:
Қызығушылықты
ояту (1–2 мин): Үй жұмысын тексеру |
Сабаққа дайындықты тексеру
|
«Өте жақсы!» «Дұрыс шештің!» «Түсінгеніңді көрсеттің!» Үй жұмысы 1 балл |
Тақта; Слайд; |
|
|
Сабақтың басы 10 мин |
Жаңа тақырып
|
Мұғалімнің түсіндірмесін мұқият тыңдайды Екі айнымалысы бар теңдеудің анықтамасын түсінеді Мысалдарды қарап, талдайды Сұрақтар қояды және өз ойын білдіреді Дәптерге негізгі анықтамалар мен ережелерді жазады Берілген тапсырмалар бойынша теңдеулердің шешімдерін табуға тырысады Жұппен немесе топпен жұмыс жасап, пікір алмасады |
Смайлик» әдісі ??☹️
|
слайд |
|
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
Сыныппен жұмыс. Тексеру матрицасы
|
Тапсырманы орындайды. Қиындық туындаса, мұғалімге немесе топқа сұрақ қояды. Дұрыс шешімін тақтада көрсетеді, талқылауға қатысады. |
«Смайлик» әдісі ??☹️
Дескриптор: Білім алушы Тиісіті нүктелерді анықтайды 1 балл |
слайд |
|
|
|
Жұптық жұмыс. «Кім жылдам әдісі»
|
Тапсырманы орындайды. Қиындық туындаса, мұғалімге немесе топқа сұрақ қояды. Дұрыс шешімін тақтада көрсетеді, талқылауға қатысады.
Құндылықпен
байланыс: |
«Смайлик» әдісі ??☹️
Дескриптор: Білім алушы Тиісіті нүктелерді анықтайды у ті х арқылы өрнектейді х ті у арқылы өрнектейді 3 балл |
Слайд |
|
|
|
Жұптық жұмыс Функционалдық сауаттылыққа бағытталған есептер 1 тапсырма
|
Жұптасып, берілген өмірлік жағдаятқа негізделген тапсырмамен танысады. Мәтінді/мәліметті бірге оқып, негізгі ақпаратты анықтайды. Мәселені талқылап, шешу жолын бірлесіп жоспарлайды. Формула, есептеу немесе логикалық тәсілдерді қолдана отырып тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: Білім алушы 50 және 100 теңгелік тиындар арқылы теңдеу құрастырады Екі айнымалысы бар теңдеудің шешімдерін табады 2 балл |
слайд |
|
|
|
Топтық жұмыс
|
Тапсырманы орындайды. Құндылықпен
байланыс: |
Дескриптор: Білім алушы 1 топ:Тиісіті нүктелерді анықтайды 2 топ: у ті х арқылы өрнектейді 3 топ:х ті у арқылы өрнектейді 1 балл |
Слайд |
|
|
|
Бекіту.Интерактивті тест
|
Canva платформасындағы тестке кіреді Сұрақтарды мұқият оқиды Дұрыс жауаптарды таңдайды Екі айнымалысы бар теңдеулер бойынша білімін қолданады Нәтижесін тексереді, қателерін анықтайды Қорытынды жасап, өз білімін бағалайды |
Дескриптор Сұрақтарға дұрыс жауап береді 2 балл |
|
|
|
\Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады
|
ұсынылған үш нұсқаның бірін
таңдайды: таңдаған жауабына сәйкес өз ойын білдіреді нені жақсы түсінгенін немесе қай жерде қиналғанын айтады сұрақтары болса, мұғалімге немесе сыныпқа қояды |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеу. 6 сынып
Тексерілді: Қысқа мерзімді сабақ жоспары №
|
Бөлім: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
екі айнымалысы бар сызықтық теңдеу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.2.16 екі айнымалысы бар теңдеудің анықтамасын және қасиеттерін білу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Екі айнымалысы бар теңдеудің анықтамасын түсінеді, оның негізгі қасиеттерін меңгереді және теңдеулердің шешімдерін табады. |
||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Оқушылармен амандасу, сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушыларды түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру (құрал-жабдықтары: дәптер, қалам, сызғыш, Оқушылардың назарын сабаққа аудару, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. Құндылықпен байланыс:
Қызығушылықты
ояту (1–2 мин): Үй жұмысын тексеру |
Сабаққа дайындықты тексеру
|
«Өте жақсы!» «Дұрыс шештің!» «Түсінгеніңді көрсеттің!» Үй жұмысы 1 балл |
Тақта; Слайд; |
|
|
Сабақтың басы 10 мин |
Жаңа тақырып
|
Мұғалімнің түсіндірмесін мұқият тыңдайды Екі айнымалысы бар теңдеудің анықтамасын түсінеді Мысалдарды қарап, талдайды Сұрақтар қояды және өз ойын білдіреді Дәптерге негізгі анықтамалар мен ережелерді жазады Берілген тапсырмалар бойынша теңдеулердің шешімдерін табуға тырысады Жұппен немесе топпен жұмыс жасап, пікір алмасады |
Смайлик» әдісі ??☹️
|
слайд |
|
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
Сыныппен жұмыс. Тексеру матрицасы
|
Тапсырманы орындайды. Қиындық туындаса, мұғалімге немесе топқа сұрақ қояды. Дұрыс шешімін тақтада көрсетеді, талқылауға қатысады. |
«Смайлик» әдісі ??☹️
Дескриптор: Білім алушы Тиісіті нүктелерді анықтайды 1 балл |
слайд |
|
|
|
Жұптық жұмыс. «Кім жылдам әдісі»
|
Тапсырманы орындайды. Қиындық туындаса, мұғалімге немесе топқа сұрақ қояды. Дұрыс шешімін тақтада көрсетеді, талқылауға қатысады.
Құндылықпен
байланыс: |
«Смайлик» әдісі ??☹️
Дескриптор: Білім алушы Тиісіті нүктелерді анықтайды у ті х арқылы өрнектейді х ті у арқылы өрнектейді 3 балл |
Слайд |
|
|
|
Жұптық жұмыс Функционалдық сауаттылыққа бағытталған есептер 1 тапсырма
|
Жұптасып, берілген өмірлік жағдаятқа негізделген тапсырмамен танысады. Мәтінді/мәліметті бірге оқып, негізгі ақпаратты анықтайды. Мәселені талқылап, шешу жолын бірлесіп жоспарлайды. Формула, есептеу немесе логикалық тәсілдерді қолдана отырып тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: Білім алушы 50 және 100 теңгелік тиындар арқылы теңдеу құрастырады Екі айнымалысы бар теңдеудің шешімдерін табады 2 балл |
слайд |
|
|
|
Топтық жұмыс
|
Тапсырманы орындайды. Құндылықпен
байланыс: |
Дескриптор: Білім алушы 1 топ:Тиісіті нүктелерді анықтайды 2 топ: у ті х арқылы өрнектейді 3 топ:х ті у арқылы өрнектейді 1 балл |
Слайд |
|
|
|
Бекіту.Интерактивті тест
|
Canva платформасындағы тестке кіреді Сұрақтарды мұқият оқиды Дұрыс жауаптарды таңдайды Екі айнымалысы бар теңдеулер бойынша білімін қолданады Нәтижесін тексереді, қателерін анықтайды Қорытынды жасап, өз білімін бағалайды |
Дескриптор Сұрақтарға дұрыс жауап береді 2 балл |
|
|
|
\Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады
|
ұсынылған үш нұсқаның бірін
таңдайды: таңдаған жауабына сәйкес өз ойын білдіреді нені жақсы түсінгенін немесе қай жерде қиналғанын айтады сұрақтары болса, мұғалімге немесе сыныпқа қояды |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
|

шағым қалдыра аласыз











